Mongolia wakacje Golden Eagle Festiwal
 • Terminy

  I połowa października 2015

  Datę wyjazdu należy tak ustalić, aby być w Ałtaju w dniach 3-4.10.15.

 • Ceny

  Min. 2 os. – 2.330 USD / os.

  Min. 4 os. – 2.030 USD / os.

  6 – 10 os. – 1.620 USD / os.

  Cena zawiera:

  • 7 nocy – 2 noce w hotelu 4*, 4 noce w najlepszych turystycznych jurtach, 1 noc w jurcie z rodziną,
  • wyżywienie wymienione w programie,
  • wszystkie transfery,
  • przewodników z jęz. Angielskim,
  • wstępy do zwiedzanych miejsc,
  • pozwolenie na fotografowanie w czasie festiwalu,
  • przeloty wewnętrzne,
  • bilet na pokaz grupy Tumen Ekh,
  • butelkowana woda.

  Dodatkowe koszty:

  • przelot międzynarodowy od 3.200 PLN / os.
  • ubezpieczenie – AXA 2 Euro /os./dzień
  • atrakcje nie ujęte w programie,
  • zwyczajowo przyjęte napiwki: 4 USD/os./dzień dla przewodnika, 2 USD/os./dzień dla kierowcy.
 • Inne

  Do grudnia 2015 roku m.in. obywatele Polski zwolnieni zostali z obowiązku wizowego jadąc do Mongolii na maksymalnie

  30 dni.

  Program ewentualnie można przedłużyć dodając we wrześniu 3-dniowy pobyt na pustyni Gobi. OPIS HOTELU

  Informacje:

  Jolanta Posłuszna
  tel. 022 8929300
  jolanta.posluszna@toptravel.pl

MONGOLIA WYCIECZKI FESTIWAL GOLDEN EAGLE

Mongolia – wyjątkowy i unikalny kraj, gdzie ciągle zachwyca mieszanka tradycji starożytnych i tych z czasów słynnego Czyngis-chana, władcy imperium mongolskiego. To jedyne państwo świata, gdzie koczowniczy styl i tryb życia kultywowany jest niezmiennie od wieków. Mongolia to również kraj błękitnego nieba i nietkniętych krajobrazów. W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, to właśnie Mongolia uważana jest za jedno z niewielu miejsc, które oferują piękne, bezkresne,  stepy, masywne góry, kryształowo czyste jeziora i rzeki oraz stare zwyczaje i barwne tradycje, zapewniając różnorodne przeżycia dla amatorów aktywnego wypoczynku oraz zainteresowanych kulturą koczowniczą i przyrodą..

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Orłów (Golden Eagle Festival), który odbywa się w sercu Gór Ałtaj. Jest to unikalna okazja spotkania i interakcji z etnicznymi grupami Kazachów, poznania ich tradycji oraz tajników treningu orłów.


1 DZIEŃ               UŁAN BATOR

Przylot do Ułan Bator – stolicy Mongolii.
Transfer do hotelu 4*.
Czas na odświeżenie.
Obiad.
Wizyta w Gandan, największym działającym klasztorze buddyjskim w Mongolii. W czasie zwiedzania świątyń można zobaczyć, jak dźwięki rogów wzywają mnichów do udziału w codziennych rytuałach. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym, który pokazuje historię i sztukę Mongolii, dzieje koczowniczego stylu życia, stroje i wyroby.
Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ               UŁAN BATOR – PARK NARODOWY HUSTAIN

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Hustain znanego z żyjących tutaj dzikich koni Przewalskiego (takhi). Bezkresne stepy tworzą idealne dla nich warunki życia. Pod ochroną parku znajduje się również 450 gatunków roślin naczyniowych, z których 200 używanych jest w medycynie.
W drodze piknik lunch. Wizyta w małym muzeum poświęconym parkowi narodowemu i żyjącym tu dzikim koniom. Wieczorem krótka przejażdżka w celu spotkania z tymi zagrożonymi wyginięciem dzikimi końmi.. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć lisy, dziki, orły i wiele innych dzikich zwierząt.
Powrót do Ułan Bator.
Nocleg.

3 DZIEŃ               ZACHODNIA MONGOLIA

Po śniadaniu transfer na lotnisko.
Przelot do Ulgii (ok. 3 godz.) stolicy najbardziej na zachód wysuniętej prowincji Bayan-Ulgii. 90% ludności to Kazachowie, największa grupa etniczna Mongolii. Góry Ałtaj skutecznie izolują ten rejon, co przyczyniło się do zachowania unikalnego języka i tradycji Kazachów, którzy żyją w jednym z najpiękniejszych zakątków kraju.
Transfer do wioski, gdzie spędzimy popołudnie i noc w jurcie razem z rodziną koczowników. Będzie to niezapomniana okazja do poznania trzech generacji przyjaznej rodziny, jej życia codziennego oraz niesamowitej gościnności.
Obiad i kolacja w jurcie.
Nocleg.


4 DZIEŃ               FESTIWAL ORŁA

Pobudka razem z goszczącą rodziną, przygotowanie śniadania, możliwość uczestniczenia w codziennych pracach, dojeniu krów, kóz i owiec.
Po śniadaniu przejazd do miejsca, gdzie odbędzie się otwarcie festiwalu.
Każdego roku myśliwi z całej prowincji Bayan-Ulgii zjeżdżają konno do serca Ałtaju, aby wziąć udział w zawodach unikalnej sztuki łowów, których głównymi aktorami są wspaniałe orły, niezwykle szybkie, zwinne i precyzyjne.

Ceremonia otwarcia rozpoczyna się od konnej parady uczestników prezentujących swoje orły. Zawody rozpoczynają się od prezentacji ubiorów i akcesoriów myśliwskich. Po południu jury ocenia szybkość i zwinność orłów. Zostaną one wypuszczone z klifu i muszą na dany sygnał jak najszybciej dolecieć i wylądować na ramieniu właściciela (jak po każdym lądowaniu), który stoi u stóp klifu. Najwięcej punktów zdobywają orły, które zaprezentują najlepszą technikę i szybkość. Wieczorem świętowanie wygranych.
Obiad i kolacja.
Nocleg w jurcie (pokój 2 os.).


5 DZIEŃ               FESTIWAL ORŁA

Śniadanie.
Drugi dzień zawodów – orły będą zdobywać punkty za szybkość w polowaniu. Orły zostają puszczone z klifu i ich zadaniem jest upolowanie skóry lisa, która jest przyczepiona do ich właściciela galopującego na koniu. Oceniana jest szybkość i technika oraz wynik polowania.
Następnie myśliwi biorą udział w tradycyjnej grze kukbar, dzięki której można ocenić umiejętność jazdy konnej, siła i zwinność. Najlepsze orły wraz z ich właścicielami zdobywają nagrodę.
Obiad i kolacja.
Nocleg w jurcie (pokój 2 os.).

6 DZIEŃ               PARK NARODOWY TERELJ

Po śniadaniu przelot do Ułan Bator.
Przejazd do Parku Narodowego Terelj jednego z najczęściej odwiedzanych parków Mongolii. Znany jest ze swojego piękna, malowniczych rejonów górskich oraz interesujących formacji skalnych, z których najbardziej znaną jest Turtle Rock przypominająca kształtem żółwia. Po obiedzie wizyta w centrum medytacji Ariyabal położonym na szczycie góry. Odległość od bramy wjazdowej do świątyni wynosi około 1 km i dystans ten trzeba pokonać pieszo – most wiszący i schody (108 stopni). Ten niedługa wspinaczka jest, według buddyjskiej tradycji, częścią rytuału oczyszczenia z grzechów, a zapierają dech w piersiach widok wynagradza niedogodności.
Kolacja i nocleg w jurcie na terenie Parku.


7 DZIEŃ               UŁAN BATOR

Śniadanie.
Przejazd do kompleksu, w skład którego wchodzi największy na świecie pomnik Czyngis-chana na koniu (40  wysokości). Do jego budowy użyto około 250 ton stali. Na głowie konia zlokalizowany jest taras widokowy, do którego można się dostać za pomocą windy w końskim ogonie, a w podstawie monumentu mieści się muzeum i restauracja.
Po obiedzie objazd Ułan Bator – Pałac Bogd Khaan, wzgórze Zaisan, skąd można podziwiać piękny widok na miasto i otaczające je góry.
Krótki czas na zakupy.
Wieczorem udział w pokazie folklorystycznym „Wonders of Mongolia” wykonywanym przez słynny zespół Tumen-Ekh, który propaguje sztukę i muzykę mongolską w 40 krajach świata.
Nocleg w hotelu 4*.

8 DZIEŃ

Śniadanie. Transfer na lotnisko.
Wylot.