Wycieczka skarby Brazylii 13 dni

Zwiedzanie fascynującej stolicy RIO DE JANEIRO, spektakularne wodospady IGUASSU, odkrywanie tajemnic AMAZONKI oraz afrykański SALVADOR i wypoczynek na najpiękniejszych plażach Brazylii !

Wycieczka Brazylia amazonka wycieczki

Cena zależy od terminu wycieczki, ilości osób oraz standardu hoteli.

Bilety międzynarodowe – Warszawa / Buenos Aires / Warszawa  sprawdź.

    • Program realizowany jest indywidualnie z prywatnym przewodnikiem.
    • Na zamówienie w Rio de Janeiro przewodnik z jęz. polskim.
    • Kolejność odwiedzanych miejsc uzależniona jest od przelotów międzynarodowych i wewnętrznych i może być zmieniona według dostępności przelotów.
    • Długość pobytu w każdym miejscu może być modyfikowana zgodnie z życzeniem Klientów.
  • W Amazonce polecamy kilkudniowe rejsy tradycyjnymi Clipperami lub luksusowymi statkami.
  • Wycieczka Brazylia

1 dzień: Rio de Janeiro

Przylot do Rio de Janeiro, jednego z najpiękniejszych miast świata, zwanego cidade maravilhosa (wspaniałe miasto). Transfer do wybranego hotelu przy najsłynniejszej plaży Copacabana. Czas wolny. Wieczorem kolacja i słynny pokaz samby i tańców brazylijskich w Plataforma. Nocleg.

2 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie wyjątkowego miasta, które jest pięknie położone nad zatoką Guanaraba pomiędzy granitowymi wzgórzami. W programie m.in.: Corcovado – ze słynnym posągiem Chrystusa Zbawiciela górującym nad miastem, Głowa Cukru, niezwykłe wzgórze o wysokości 396 m n.p.m., skąd można podziwiać piękny widok na zatokę i Rio, stadion Maracana, niezwykłe kościoły.. Obiad – specjalność Rio – barbecue, różne rodzaje mięs grillowanych i sałatek serwowanych w formie bufetu bez ograniczeń. Wieczór wolny.

3 dzień: Amazonka

Śniadanie. Wcześnie rano przelot do stolicy Amazonki MANAUS. Transfer 30 minutowy łodzią do AMAZON ECOPARK LODGE, komfortowego kompleksu domków położonego malowniczo w lesie deszczowym nad brzegami rzeki. Po kolacji wycieczka łódkami do miejsca, gdzie można zobaczyć aligatory. Nocleg.

4 dzień: Amazonka

Po śniadaniu trekking w dżungli w poszukiwaniu oryginalnych gatunków fauny i flory. Typowy obiad amazoński serwowany w lodge. Po południu wizyta w wiosce „Cablos” miejscowych Indian oraz tam, gdzie spotykają się wody czarnej Negro i brunatnej Solimoes dając początek Amazonce. Dla chętnych połowy piranii. Kolacja i nocleg.

5 dzień: Amazonka – Iguassu

Śniadanie. Transfer łodzią do Manaus na lotnisko.

Przelot do Iguassu położonego w stanie Parana, w południowej części Brazylii, gdzie znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych wodospadów świata Foz do Iguassu. Transfer do wybranego hotelu. Nocleg.

6 dzień: Iguassu

Śniadanie. Wizyta w Parku Narodowym, na terenie którego znajdują się słynne wodospady Iguassu znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wodospady spadają z wysokości 80 m w głąb wąwozu tworząc 275 mniejszych wodospadów. Rozproszone kropelki wody tworzą barwne tęcze. Spacer po dżungli i fascynujący spływ pontonami w głębokim wąwozie, który prowadzi pod wielkie wodospady. Po południu zwiedzanie niezwykle ciekawego Parku Ptaków, gdzie zgromadzono ponad 500 gatunków ptaków z Ameryki i innych kontynentów. Zobaczyć tu można m.in. kolorowe papugi, tukany, pelikany, kolibry. Nocleg.

7 dzień: Salvador

Śniadanie. Przelot do Salvadoru, będącego jedną z największych atrakcji Brazylii. Salvador jest stolicą stanu Bahia, który ma najbardziej afrykańską tożsamość – ok. 80 % mieszkańców Bahia jest potomkami niewolników z czarnego Lądu. Zakwaterowanie w centrum miasta. Zwiedzanie – wspaniałe, bogate kościoły katolickie oraz niezwykle urocza starówka Pelourinho pełna brukowanych uliczek i kolorowych kamienic.. Wieczorem kolacja i pokaz tańców afrykańskich, m.in. copeira..
Nocleg.

8-12 dzień: Bahia

Śniadanie. Transfer w okolice Salvadoru do wybranego resortu nad piaszczystą plażą.

Wypoczynek 5 nocy.

13 dzień: Bahia

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot.