• Terminy

  Terminy dowolne do ustalenia

 • Ceny

  CENY (min. 2 os.)

  1.810USD/os. (8 dni/7 nocy)

  2.360USD/os. (9 dni/8 nocy – z Kelimutu)

  Koszt przelotu do Indonezji od 3.600 PLN/os.

  Cena zawiera: zakwaterowanie (w tym 1 noc na łodzi), wyżywienie wg programu, opieka lokalnego przewodnika, przeloty wewnętrzne, bilety wstępu, transfery

 • Pliki do pobrania

INDONEZJA wycieczka

Wyspy Jawa – Bali – Flores – Komodo –  8 dni / 7 nocy

Idealne połączenie intrygującej historii i przygody w fascynujących plenerach przyrody

WRAŻENIA TURYSTY – przeciętnego

Niezależnie gdzie się znalazłam, czy u stóp monumentalnych świątyń, czy na fantastycznym spektaklu wschodu słońca nad wulkanami, czy na kraterze wulkanu Bromo, z którego wydobywały się złowrogie i tajemnicze odgłosy, czy też na wyspie Rinca „oko w oko” z waranami  –  czułam się uczestnikiem wielkiej przygody.

– świątynie – sam na sam z potęgą religii,  historii i przekazów – dużo  zwiedzających, ale wystarczy skręcić w boczną alejkę, żeby uciec od głównego nurtu turystów

 – wschód słońca – może banalne – może? Ale kto widział nie zaprzeczy, że to wielki  niepowtarzalny spektakl. Gra światła, kolorów, magiczna mgła, dymy z wulkanów i błękit nieba ! – totalny, zachwycający kicz !

– wejście na krater wulkanu Bromo – tam trzeba być, wspiąć się po 245 schodkach, otrzeć pot z czoła i wsłuchać się w odgłosy  z otchłani – koncert jedyny w swoim rodzaju.

– warany – choć w większości można je obserwować w pobliżu domków rangersów (trudniej z obserwacją w terenie) to każde ich poruszenie,  wyciągnięcie długiego, rozwidlonego jęzora robi wrażenie i budzi  grozę – nie przesadzam.

W czasie programu będzie jeszcze wiele innych bardzo ciekawych spotkań i urzekających miejsc (np. spotkania z lokalnymi mieszkańcami, widok na tarasy ryżowe) to program, który pozwoli zauważyć różnorodność Indonezji i może zainspirować do poznania  historii tego kraju i nie tylko.

(Maria, kwiecień 2016)

PROGRAM wycieczki do Indonezji

1 dzień –  JAWA (-,-,D)

Przylot do Surabaya. Spotkanie z przewodnikiem, przejazd do hotelu w okolice Bromo. W czasie przejazdu widoki na pola ryżowe, lokalne jawajskie wioski, meczety. Zakwaterowanie. Kolacja. Następnego dnia pobudka około godz. 3 rano (będzie jeszcze ciemno i chłodno)!

2 dzień –  WSCHÓD SŁOŃCA NA WULKANIE BROMO (B,L)

Przejazd jeepami (ok.1h) w okolicy Mt. Penanjakan, krótkie podejście na punkt widokowy skąd będzie można obserwować jeden z najpiękniejszych spektakli: wschód słońca nad wulkanem Bromo. Z mroku i mgły wyłoni się prawdopodobnie jeden z najbardziej spektakularnych  widoków – wulkan Bromo wyrzucający z siebie kłęby dymu, Mt. Semeru oraz inne, aktywne wulkan. Dla takich momentów warto przylecieć do Indonezji. Po wschodzie słońca przejazd na tzw. „Morze Piasków” i spacer do krateru Bromo by zajrzeć – dosłownie – do wnętrza Ziemi. Powrót do hotelu na śniadanie, przejazd na lotnisko do Surabaya i przelot do Jogyakarty. Transfer do hotelu 3*. Wieczorem czas na samodzielny spacer po mieści.

3 dzień – JOGJAKARTA – KULTUROWA STOLICA KRAJU  (B,L,D)

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które kiedyś było stolicą antycznych, jawajskich królestw, a dziś stanowi największy ośrodek kulturalny i akademicki w Indonezji. Wizyta w „wodnym pałacu” Taman Sari i w ukrytym podziemnym meczecie. Przejazd do świątyni  Borobudur. Ta największa świątynia buddyjska na świecie ma ponad tysiąc lat i jest jednym z najwspanialszych zabytków w Azji. Innym ważnym skarbem Jogya jest Prambanan – imponujący kompleks hinduistycznych świątyń, który porównywany jest do Angkor Wat w Kambodży. To jeden z najważniejszych zabytków w Azji Południowo–Wschodniej.  Wieczorem kolacja z pokazem baletu Ramayana. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

4 dzień – BALIWYSPA BOGÓW  (B,-,-)

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na Bali. Transfer do hotelu w Ubud. Czas na relaks.

5 dzień – SKARBY BALI  (B,L,-)

Po śniadaniu wycieczka do Tirta Empul – przepięknej świątyni wybudowanej w miejscu, skąd wybija święte źródło, z którego woda używana jest przez braminów na całej wyspie do odprawiania ceremonii. Balijczycy wierzą, że woda ma właściwości uzdrawiające i odmładzające, co sprawia, że z chęcią zażywają tu rytualnych kąpieli. Kolejnym punktem wyprawy jest Gunung Kawi – tysiącletnie grobowce królewskie oraz pozostałości jednego z pierwszych klasztorów buddyjskich na Bali. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce położone w wąwozie otoczonym zielonymi polami ryżowymi. W czasie wycieczki można odwiedzić plantację kawy, owoców oraz przypraw, można również spróbować m.in. najdroższej kawy świata: kopi luwak. Przejazd do Tegalalang, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych na Bali. Lunch w zabytkowej restauracji w centrum Ubud a następnie  wizyta w Małpim Gaju, czyli świątyni Hanumanna, boga-małpy, otoczonej sanktuarium małp, w którym zobaczyć można setki makaków. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu.

6 dzień – BALI  – ŚWIĄTYNIA ULUWATU, TANIEC KECAK I KOLACJA NA PLAŻY  (B,-,D)

Po śniadaniu czas na  relaks i  przejazd do hotelu przy plaży w Tanjung Benoa LUB Nusa Dua. Zakwaterowanie. W godzinach popołudniowych wycieczka do świątyni na klifie – Uluwatu. Spacer do świątyni i dalej do amfiteatru, aby gdy tylko słońce zacznie chować się za horyzontem, zobaczyć unikalne przedstawienie – Taniec Kecak. Jest on inspirowany scenami z hinduistycznego Eposu Ramayana i odwiecznie związany z balijską kulturą. Przejazd na kolację do restauracji na plaży Jimbaran, gdzie serwowane są owoce morza. Transfer do hotelu.

7 dzień – BALI –  FLORESLEGENDARNE SMOKI Z KOMODO (B,L,D)

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Denpasar, przelot do Labuan Bajo na Flores. Przejazd do przystani i wejście na pokład łodzi, która popłynie na wyspę Rinca – „siostrzaną” wyspę Komodo, która zamieszkana jest przez słynne na całym świecie warany, zwane popularnie „smokami z Komodo.” Rinca jest mniejsza od swojej „siostry”, dzięki czemu łatwiej spotkać na niej gigantyczne gady. Trzygodzinny trekking przez wyspę i obserwacja potężnych waranów w ich naturalnym środowisku. W trakcie wyprawy lunch. Powrót na łódź  i kontynuacja rejsu na wysepkę Kalong. Kolacja i nocleg na pokładzie.

8 dzień – WYSPY PN KOMODO – FLORES (B,-,-)

Rano możliwość popływania lub snorkelingu z maską i rurką. W godzinach popołudniowych łódź wróci do Labuan Bajo:

PROPOZYCJE PRZEDŁUŻENIA PROGRAMU:

Wariant 1 – Transfer do hotelu na Flores i pobyt wypoczynkowy w wybranym hotelu

Wariant 2 – Transfer z przystani na lotnisko w Labuan Bajo i przelot do Ende (Flores)  – przedłużenie programu o 2 dni/1 noc. W programie wejście na krater wulkanu Kelimutu, aby podziwiać wschód słońca i widok na 3 jeziora o różnych barwach w kraterze wulkanu – jeden z najbardziej spektakularnych widoków w Indonezji.

Wariant  3 – Transfer na lotnisko i przelot na Bali, dalszy pobyt lub powrót do kraju

Wariant  4 – Inny wg Państwa życzenia