LAPONIA wycieczka – Spotkanie z Mikołajem

Laponia spotkanie z Mikołajem
  • Ceny

    Przelot WAW-Rovaniemi-WAW od 1.600 PLN

    Podstawowy program:

    od 700 Euro / os. dorosła

    od 500 Euro / dziecko

PRZYKŁADOWY PROGRAM Wycieczki do Laponii

1 dzień
Przelot z Warszawy do Rovaniemi przez Helsinki.
Transfer do Hotelu w centrum miasta.
Nocleg.

2 dzień
Całodzienna wycieczka, która rozpoczyna się zmianą ubrań na specjalne stroje zimowe (mrozoodporny skafander, rękawiczki, buty i kask). Po krótkim instruktażu ruszamy w podróż skuterami przez zaśnieżone lasy i doliny aż do farmy reniferów, gdzie można poznać te sympatyczne zwierzęta oraz spróbować swoich umiejętności w prowadzeniu reniferowego zaprzęgu. Tutaj odbędzie się tradycyjna ceremonia przekroczenia koła podbiegunowego.

Powrót skuterami śnieżnymi do bazy, a następnie wizyta w wiosce i spotkanie ze Świętym Mikołajem. Tutaj można również zobaczyć jego biuro, pocztę, zrobić zakupy w licznych sklepach oraz wysłać kartkę ze specjalnej poczty ze stemplem Świętego Mikołaja.
Powrót do hotelu.

Opcjonalnie transfer na kolację do lodowej restauracji (otwarte od grudnia w zależności od pogody), zrobionej całkowicie z lodu, stoły, krzesła, bar, lampy – wszystko wykonano z lodu. Przed kolacją możliwy jest aperitif w lodowym barze..
Cena od 160 Euro/os.

3 dzień
Śniadanie.
Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez Helsinki.

MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA POBYTU:

3 dzień
Po śniadaniu transfer do farmy psów husky. To jedne z bardziej przyjaznych zwierząt tak często spotykanych na tych terenach. Ich wygląd i ujadanie może przestraszyć nie jednego śmiałka, ale tylko na pierwszy rzut oka bo już po chwili jazdy poczujemy się jak w bajce. Po instruktażu 2-godzinne safari przez ośnieżone lasy.. Po safari można rozgrzać się przy ognisku ciepłym sokiem z malin i posłuchać opowieści o psach zaprzęgowych i ich życiu.
Powrót do Hotelu..
Popołudnie wolne..

Polecamy również wieczorem wyprawę zaprzęgami reniferów na peryferia miasta w poszukiwaniu Zorzy Polarnej.
Cena ok. 140 Euro / os.

4 dzień
Śniadanie.
Transfer na lotnisko.
Przelot do Warszawy przez Helsinki.

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116