Mongolia wakacje Golden Eagle Festiwal
 • Terminy

  3-10.10.2018

 • Ceny

  Min. 2 os. – 1.790 Euro / os.

  Min. 4 os. – 1.590 Euro / os.

   

  Cena zawiera:

  • 7 nocy ze śniadaniami – 2 noce w hotelu 3*, 5 nocy w hotelu klasy turyst.,
  • 3 posiłki dziennie,
  • wszystkie transfery,
  • przewodników z jęz. Angielskim,
  • wstępy do zwiedzanych miejsc,
  • przeloty wewnętrzne.

  Dodatkowe koszty:

  • przelot międzynarodowy od 4.400 PLN / os.
  • ubezpieczenie – AXA 3 Euro /os./dzień
  • atrakcje nie ujęte w programie,
  • zwyczajowo przyjęte napiwki: 4 USD/os./dzień dla przewodnika, 2 USD/os./dzień dla kierowcy.
 • Inne

  Program może być wydłużony i rozbudowany o wizytę w klasztorze Gandan, Parku Narodowym Hustain, czy Terelj.
  Na zapytanie możliwość noclegów w jurcie u rodzin.

  Informacje:

  tel. 022 8929300
  info@toptravel.pl

MONGOLIA WYCIECZKI FESTIWAL GOLDEN EAGLE

Mongolia – wyjątkowy i unikalny kraj, gdzie ciągle zachwyca mieszanka tradycji starożytnych i tych z czasów słynnego Czyngis-chana, władcy imperium mongolskiego. To jedyne państwo świata, gdzie koczowniczy styl i tryb życia kultywowany jest niezmiennie od wieków. Mongolia to również kraj błękitnego nieba i nietkniętych krajobrazów. W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, to właśnie Mongolia uważana jest za jedno z niewielu miejsc, które oferują piękne, bezkresne,  stepy, masywne góry, kryształowo czyste jeziora i rzeki oraz stare zwyczaje i barwne tradycje, zapewniając różnorodne przeżycia dla amatorów aktywnego wypoczynku oraz zainteresowanych kulturą koczowniczą i przyrodą..

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Orłów (Golden Eagle Festival), który odbywa się w sercu Gór Ałtaj. Jest to unikalna okazja spotkania i interakcji z etnicznymi grupami Kazachów, poznania ich tradycji oraz tajników treningu orłów.

1 DZIEŃ               UŁAN BATOR

Przylot do Ułan Bator – stolicy Mongolii.
Transfer do hotelu 3*.
Czas na odświeżenie.
Wieczorem tradycyjny pokaz artystyczny i kolacja.

2 DZIEŃ               ZACHODNIA MONGOLIA

Po śniadaniu transfer na lotnisko.
Przelot do Ulgii (ok. 3 godz.) stolicy najbardziej na zachód wysuniętej prowincji Bayan-Ulgii. 90% ludności to Kazachowie, największa grupa etniczna Mongolii. Góry Ałtaj skutecznie izolują ten rejon, co przyczyniło się do zachowania unikalnego języka i tradycji Kazachów, którzy żyją w jednym z najpiękniejszych zakątków kraju.

Transfer do hotelu lokalnego. Obiad i kolacja.
Nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie.
Transfer do wioski, gdzie poznamy rodziny Kazachskie zamieszkujące jurty, często bardzo barwnie udekorowane. Możliwość poznania życia tubylców. Wieczorem tradycyjna kolacja przygotowana przez rodzinę..
Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ               FESTIWAL ORŁA

Po śniadaniu przejazd do miejsca, gdzie odbędzie się otwarcie festiwalu.
Każdego roku myśliwi z całej prowincji Bayan-Ulgii zjeżdżają konno do serca Ałtaju, aby wziąć udział w zawodach unikalnej sztuki łowów, których głównymi aktorami są wspaniałe orły, niezwykle szybkie, zwinne i precyzyjne.
Ceremonia otwarcia rozpoczyna się od konnej parady uczestników prezentujących swoje orły. Zawody rozpoczynają się od prezentacji ubiorów i akcesoriów myśliwskich. Po południu jury ocenia szybkość i zwinność orłów. Zostaną one wypuszczone z klifu i muszą na dany sygnał jak najszybciej dolecieć i wylądować na ramieniu właściciela (jak po każdym lądowaniu), który stoi u stóp klifu. Najwięcej punktów zdobywają orły, które zaprezentują najlepszą technikę i szybkość. Wieczorem świętowanie wygranych.
Obiad i kolacja.
Powrót do hotelu. Nocleg.

5 DZIEŃ               FESTIWAL ORŁA

Śniadanie.
Drugi dzień zawodów – orły będą zdobywać punkty za szybkość w polowaniu. Orły zostają puszczone z klifu i ich zadaniem jest upolowanie skóry lisa, która jest przyczepiona do ich właściciela galopującego na koniu. Oceniana jest szybkość i technika oraz wynik polowania.
Następnie myśliwi biorą udział w tradycyjnej grze kukbar, dzięki której można ocenić umiejętność jazdy konnej, siła i zwinność. Najlepsze orły wraz z ich właścicielami zdobywają nagrodę.
Obiad i kolacja.
Powrót do hotelu.

6 DZIEŃ               ULGII

Śniadanie.
Zwiedzanie Ulgii, wizyta w Muzeum Etnograficznym oraz na targu lokalnym.
Obiad i kolacja.
Nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Transfer na lotnisko.
Przelot do Ułanbator
Czas wolny.
Zakwaterowanie w hotelu 3*.
Wieczorem kolacja pożegnalna.

8 DZIEŃ

Transfer na lotnisko.
Wylot.

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116