• Hotele

    Goroka, Hotel 2*

    Mt. Hagen, Hotel 3*

    Simbai, dom gościnny

    Madang, Hotel 3*+

  • Terminy

    14.09. / 23.09.2018

    Istnieje możliwość przedłużenia pobytu.

  • Ceny

    Program 7.990 AUD/os.

    Przeloty wewnętrzne ok. 1000 AUD/os.

    Przeloty  – od 6.500 PLN/os.

    Wliczone w cenę:
    – Wszystkie noclegi w pokojach 2-osobowych:
    – Posiłki według programu (Ś,L,K)
    – Przejazd prywatnym pojazdem na trasie Goroka – Mt. Hagen
    – Przelot czarterowy pomiędzy Mt.Hagen – Simbai – Madang
    – Przewodnik/ pilot polsko-języczny No Limit Adventures z grupą
    – Przewodnicy lokalni na całej trasie w Papui Nowej Gwineii
    – Wszystkie wstępy oraz pozwolenia według programu
    – Aktywności według programu
    – Opieka pilota w języku polskim

    Cena nie obejmuje:
    – Przelotów międzynarodowych do/z Papui Nowej Gwineii oraz wewnętrznych:
    – Noclegu w Port Moresby przed/ po wycieczce (w razie braku połączenia międzynarodowego)
    – Opłaty za wizę PNG
    – Opcjonalnych/ fakultatywnych aktywności
    – Wydatków natury osobistej
    – Napojów oraz alkoholu
    – Ubezpieczenia

  • Pliki do pobrania

Papua Nowa Gwinea wycieczka

PROGRAM 14.09. / 23.09.2018

Dzień 1Port Moresby/ Goroka 14.09

Przylot do Port Moresby. Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Goroka serca górzystej części Papui Nowej Gwinei. Przywitanie na lotnisku z mieszkańcami Highlands – tamtejszymi góralami. Przejazd do miejsca zakwaterowania, czas wolny. (K)

Dzień 2 – Goroka/ Asaro 15.09

Przejazd na Festiwal Goroka. Festiwal ten odbywa się co roku, od końca lat 50-tych i jest jednym z elementów obchodów Święta Niepodległości w PNG (16.9). Festiwal trwa 2 dni. Każdego roku ok 70 grup etnicznych – pochodzących zarówno z gór, jak i wybrzeża Papui-Nowej Gwinei przyjeżdża do Goroka aby zaprezentować kulturę i zwyczaje swojego regionu. Podczas festiwalu będziemy mieli możliwość podziwiać tańce, muzykę, tradycyjne stroje poszczególnych plemion. Po zakończeniu prezentacji – powrót wycieczki do miejsca zakwaterowania na lunch. Po krótkim odpoczynku, wizyta w wiosce Asaro i spotkanie z Asaro Mudmen, ukrywających się pod błotnym kamuflażem i noszącymi na głowach gliniane maski. Wizyta w domu mężczyzn (Men’s Haus) i spacer po wiosce, z możliwością doświadczenia codziennego życia jej mieszkańców. Powrót na kolację późnym popołudniem. (Ś,L,K)

Zobacz rónież alternatywny program wycieczki do Papua Nowa Gwinea

Dzień 3 Goroka / Kennedi – 16.09

Kolejny dzień pełen niesamowitych wrażeń podczas festiwalu wśród śpiewów i tańców różnorodnych plemion Papui Nowej Gwinei. Około południa powrót na lunch i krótki odpoczynek.

Po południu ciąg dalszy wycieczki do kolejnej wioski w górach w okolicy Goroka – Kennedi. Powitanie gości barwnym tańcem Sing – Sing, spacer po wiosce oraz okolicznych plantacjach a także przygotowanie poczęstunku w formie „Mumu” – pieczonych w liściach bananowca warzyw i mięsa, ułożonych w ziemi warstwami i przykrytymi rozżarzonymi wcześniej kamieniami.

Tradycyjny sposób wytwarzania ognia, kunszt strzelania z łuku oraz wyplatania charakterystycznych dla PNG toreb „bilum”. Powrót do miejsca zakwaterowania późnym popołudniem (Ś,L,K)

Dzień 4 – Goroka – Mt. Hagen – 17.09

Po śniadaniu przejazd prywatnym pojazdem do Mt Hagen. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na bazarze, jednym z największych w kraju, wielobarwnym targowisku lokalnych upraw, świeżych warzyw i owoców. Powrót do hotelu. Czas wolny. (Ś)

 Dzień 5 – Mt. Hagen – Simbai – 18.09

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wczesny lot do Simbai. Ten ukryty wśród gór, odizolowany od reszty kraju region należy do Prowincji Madang. Zamieszkała tam ludność Kalam posługuje się swoim dialektem i kultywuje wieloletnie tradycje a życie w wioskach przebiega bez pośpiechu w zgodzie z naturą. Głównym źródłem pożywienia są uprawy z przydomowych gospodarstw i mięso zwierząt hodowlanych.

Po przylocie powitanie gości przez mieszkańców wioski oraz „Sing Sing”. Zakwaterowanie w położonym na wzgórzu Domu Gościnnym, z którego rozpościera się przepiękny widok na dolinę. Lunch ze świeżych produktów, prosty ale smaczny przygotowany przez lokalne kobiety. Po lunchu możliwość zorganizowania trekkingu po okolicznych górach i do sąsiednich wiosek.

Wieczorem kolacja i przygotowanie do nadchodzącego Festiwalu Kalam. (Ś,L,K)

 Dzień 6 – Simbai – 19.09

Pierwszy dzień festiwalu. Kalam Festiwal odbywa się każdego roku we wrześniu w Simbai i dopiero w ostatnich latach zezwolono niewielkim grupom turystów na uczestniczenie w tradycyjnych ceremoniach. Członkowie szczepu gromadzą się aby świętować swoją kulturę i tradycje oraz przeprowadzać ceremonie inicjacji młodych chłopców, uiszczania opłaty za narzeczoną, rozwiązywania wszelkich konfliktów. Tutaj także  będziemy mieli okazje uczestniczyć w przygotowywaniu tradycyjnej potrawy MuMu, lokalnej uczty kulinarnej pieczonej w ziemi przy użyciu liści bananowca i paproci, słodkich ziemniaków, bananów oraz mięsa świni lub kury. W kilkugodzinnym przygotowaniu tej potrawy udział biorą mieszkańcy wioski, którzy później dzielą się  posiłkiem. Wieczorem przy ognisku ciąg dalszy rytuałów, wśród tańców i śpiewów cieszących się mieszkańców wioski. (Ś,L,K)

Dzień 7 – Simbai –  Madang 20.09

Drugi dzień festiwalu. Spektakularne nakrycia głowy noszone przez młodych mężczyzn podczas ceremonii robione są z głów zielonych żuków, gromadzonych w ciągu całego roku. Przygotowanie nakryć wymaga bardzo dużo czasu i cierpliwości i jest częścią festiwalowych rytuałów. Dzisiaj poznamy twarze mężczyzn, którzy doznali zaszczytu inicjacji, umacniając tym samym swoją pozycję w hierarchii wioski a także będziemy świadkami uiszczania opłaty za narzeczoną.  W tym zwyczaju bierze udział cała rodzina ze strony mężczyzny, która wynagradza rodzicom panny młodej ich trud i starania w przygotowaniu jej do roli żony i matki. Zakończenie obchodów festiwalu.

Popołudniowy lot do Madang. Z okna samolotu możemy podziwiać zmieniające się krajobrazy i klimaty, z wysokogórskiego na tropikalny. Zakwaterowanie w resorcie. (Ś,L,)

Dzien 8 – 9 Madang 21 – 22.09  

Po śniadaniu, ok 2 godzinny rejs po malowniczej zatoce Madang bogatej w przepiękne małe wysepki koralowe, zwane atolami.

Czas wolny na relaks i opcjonalne wycieczki fakultatywne w tropikalnej atmosferze Madang, mieście zwanym Perłą Pacyfiku. Warto zwrócić uwagę na setki owocożernych nietoperzy wiszących na wielkich drzewach w centrum miasta. Miejscowi nazywają je Flying Fox ponieważ mają pyszczki podobne do lisów. (Ś)

Wycieczki opcjonalne:

  1. Pływanie z maską i rurką wzdłuż wybrzeża do wyspy Tab (3 godz wycieczka)
  2. Wycieczka na wyspę Panadau, ok 2 godzinny spacer po wiosce na spotkanie z jej mieszkańcami (opcjonalnie Sing Sing)
  3. Wycieczka na połów ryb (1/2 dnia)
  4. Wizyta w lokalnych wioskach (cały dzień)
  5. Nurkowanie

 

Dzień 10 – Madang – Port Moresby  23.09

Wczesny wylot do Port Moresby. Połączenie tranzytowe. Wylot z Papui lub opcja kontynuacji wycieczki w rejonach Sepik, Rabaul lub Kavieng. (Ś)