Bali wycieczki fakultatywne

Wycieczki organizowane indywidualnie z przewodnikiem.

Wycieczki indywidualne z przewodnikiem z jęz. angielskim, niemieckim, francuskim. Do potwierdzenie, za dopłatą asysta w jęz. polskim.

Bali wycieczki

Bali wycieczki
 

SERCE BALI I ŚWIĄTYNIA BESAKIH (10 godz.)
Całodzienna wycieczka obejmująca centralną część wyspy i jej artystyczną stronę. Wizyta w wiosce Celuk specjalizującej się w wyrobie srebra oraz Mas zagłębia rzeźbiarstwa. Zwiedzanie świętego źródła Tampaksiring odkrytego w 926 roku, które jak się powszechnie wierzy ma tajemniczą moc oraz świątyni Pura Tirta Empul. Przejazd w kierunku północnym, gdzie znajduje się malownicze jeziorko położone w środku wielkiego krateru wulkanicznego. Warto zatrzymać się na chwilę i rozkoszować pięknymi widokami. Następnie zwiedzanie Besakih – zwanej Świątynią Matką. Wznosi się na zboczach wulkanu Gunung Agung i jest najważniejszym miejscem kultu na wyspie. Jest to rozległy kompleks wielu świątyń, który powstał w VIII w. W kolejnych latach ciągle rozbudowywany, składa się obecnie z 30 świątyń i setek sanktuariów. W drodze powrotnej stop w Kurtha Gosa, gdzie można poznać budowle z czasów przedkolonialnych.
Obiad w czasie zwiedzania. Powrót do hotelu.
CENA: ok. 85 USD / os.

SPA W GÓRSKICH RESORTACH (ok. 8 godz.)
W drodze na północ Bali wizyta w Świątyni Taman Ayun będącej doskonałym przykładem architektury balijskiej. Przejazd do resortu De’Kahyangan, gdzie w SPA odbędą się 2-godzinne zabiegi SPA , po których nastąpi przerwa na obiad złożony z tradycyjnych dań balijskich. Dalej przejazd jeepem nad jezioro Bratan, często okryte mgłą, gdzie na jeziorze mieści się malownicza świątynia Ulun Danu z 11-piętrowym meru. Tutaj mieszkańcy pobliskiego Bedugul oddają cześć Bogini Wody – Dewi Danu. Wizyta na lokalnym targu. Powrót autobusem do hotelu, po drodze przystanek w Małpim Gaju Bukit sari.
CENA: ok. 115 USD / os. (zawiera obiad i zabiegi SPA 2-godzinny)

REJS KATAMARANEM ARISTOCAT LUB SAIL SENSATION (ok. 9 godz.)
Całodzienna wycieczka luksusowym katamaranem, który zabiera gości na pobliską wysepkę Lembongan. Czas na relaks w klubie na plaży, możliwość snorkelingu (wyspa otoczona jest rafami koralowymi), wycieczki łodziami ze szklanym dnem. Obiad barbecue. Zwiedzanie wyspy i wiosek lokalnych, które trudnią się połowami wodorostów sprzedawanych później m.in. do Japonii.. W czasie rejsu serwowane są napoje bezalkoholowe, a do obiadu również piwo i wino. Za dodatkową opłatą parasailing i nurkowanie, masaże. Po południu powrót na Bali. Transfer do hotelu.
CENA: ok. 110 USD / os.

UBUD (4 godz.)
Wycieczka do jednej z najbardziej romantycznych miejscowości na Bali położonej malowniczo pośród tarasów ryżowych. Ubud jest znanym na całym świecie ośrodkiem sztuki i kultury balijskiej. Do rozwoju przyczynili się na początku XX wieku miejscowy Książe oraz artysta I Gusti Nyoman Lempad, który zaprojektował najpiękniejsze pałace i świątynie. Wkrótce do Ubud zaczęli ściągać miejscowi i europejscy muzycy, malarze i rzeźbiarze, szukający natchnienia i nowej artystycznej tożsamości pod okiem mistrzów. W Ubud mieszczą się najlepsze szkoły malarstwa, rzeźbiarstwa i tańca. Specyficzna, artystyczna i trochę leniwa atmosfera, liczne ośrodki SPA, galerie sztuki, muzea i atrakcyjne restauracyjki mieszczące się w ogrodach z fontannami i jeziorkami sprawiają, że coraz częściej turyści zatrzymują się tu na dłużej. Warto też odwiedzić okoliczne świątynie i Małpi Gaj oraz nacieszyć oczy pięknymi widokami. Zwiedzanie Pałacu Sułtana oraz Muzeum sztuki, a także wizyta na ciekawym targu lokalnym, gdzie można kupić rękodzieło balijskie.
Cena: ok. 50 USD / os.

PARK PTAKÓW I MAŁPI GAJ (ok. 4 godz.)
Program nastawiony na spotkanie ze zwierzętami. Wizyta w niezwykłym Parku Ptaków, gdzie można zobaczyć wiele egzotycznych gatunków kolorowych ptaków z różnych kontynentów – gadatliwe papugi, flamingi, żurawie, pelikany. Następnie odwiedziny ciekawskich małp makaki w Małpim Lesie.
Cena: ok. 50 USD / os.

ULUWATU I KOLACJA Z OWOCÓW MORZA (ok. 4 godz.)
Popołudniowa wycieczka na południowy kraniec wyspy Bali, gdzie na wysokim, malowniczym klifie zbudowana została świątynia Pura Luhur Uluwatu, będąca jedną z najważniejszych na Bali. Tutaj można podziwiać wyjątkowy zachód słońca oraz obejrzeć wyjątkowy, magiczny pokaz tańca Kecak. Przejazd na plażę Jimbaran znaną z najlepszych owoców morza, które świeże i smaczne przyrządzane są na każdy sposób, według życzeń Klientów.
Cena: ok. 80 USD / os. (zawiera wstępy, transport i kolację).

RAFTING NA RZECE AYUNG (ok. 6 godz.)
Wspaniała, niezapomniana przygoda. Rafting na pontonach na jednej z najbardziej malowniczych rzek, która wije się w głębokiej dolinie pośród tropikalnej roślinności. Przejazd do bazy, po krótkim instruktażu i dopasowaniu kapoków i kasków początek spływu pod okiem instruktorów. Możliwość podziwiania otaczającej przyrody. Po spływie obiad w formie bufetu nad brzegiem rzeki.
Cena: ok. 70 USD / os. (zawiera transport, sprzęt, obiad, ubezpieczenie).

TROPIKALNE SAFARI (ok. 9 godz.)
Ekscytująca wycieczka jeepami z napędem na cztery koła w głąb wyspy, gdzie można poznać prawdziwą duszę wyspy. Przejazd przez górskie bezdroża pośród tarasów ryżowych. Wizyta w wioskach tradycyjnych i krótki relaks w tradycyjnym gazebo balijskim zbudowanym przez rybaków balijskich. W czasie wycieczki serwowany będzie tradycyjny obiad złożony z dań balijskich.
Cena: ok. 85 USD / os. (zawiera transport jeepem 4×4 z otwartym dachem, wodę, obiad indonezyjski, przerwę na kawę, ubezpieczenie).

TARASY RYŻOWE i TANAH LOT (ok. 8 godz.)
Wycieczka zaczyna się od stopu przy jednej z najpiękniejszych świątyń – Tanah Lot. Zbudowana jest na skale przy zachodnim wybrzeżu i jest jedną z najważniejszych i najbardziej malowniczych świątyń na Bali. W czasie odpływu połączona jest z lądem, natomiast przypływy odcinają do niej dostęp. Dalsza trasa wiedzie do Tabanan, gdzie można odwiedzić Muzeum Subak, mieszczące ekspozycję dotyczącą uprawy i systemów nawadniania pól ryżowych. Następnie wizyta w świątyni Pura Luhur Barukaru, wzniesionej na zboczach Batukaru, jednego z 3 głównych szczytów wyspy. Przejazd do Jatiluwih, skąd rozciąga się wspaniały widok na malownicze tarasy ryżowe. W drodze powrotnej wizyta w wiosce Sangeh, gdzie w lesie mieści się ciekawa świątynia zamieszkana przez małpki makaki. Obiad w restauracji lokalnej w czasie zwiedzania.
Cena: ok. 70 USD / os. (zawiera lunch)

PRZEJAŻDŻKA NA SŁONIACH (ok. 6 godz.)
Wycieczka do Parku Słoni, będącego członkiem Międzynarodowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. Fascynująca przejażdżka na słoniu w głąb dżungli. Możliwość karmienia słoni oraz ich obserwacji w czasie zabaw i kąpieli. Pokaz umiejętności. Obiad na terenie parku.
Cena: ok. 80 USD / os. (zawiera lunch i przejażdżkę na słoniu)

„Bali wycieczki fakultatywne to tylko przykład urozmaicenia wakacji jaki oferujemy. TOP TRAVEL organizuje wycieczki indywidualne, tematyczne,  stacjonarne i objazdowe w różne zakątki świata. W związku z tym istnieje możliwość dopasowania programu wycieczki do indywidualnych potrzeb klientów. Zapraszamy. Skontaktuj się z nami.

Zapraszamy,

Zespół TOP TRAVEL