BORNEO wycieczki – SABAH – ORANGUTANY, NOSACZE I ŻÓŁWIE 6 DNI

Fascynujący program obejmujący wyspę żółwi Selingan, spotkanie z orangutanami w Sepilog oraz poszukiwanie nosaczy, gibbonów i dzioborożców w lasach deszczowych Sukau.

CENA PAKIETU: od  1.100 USD / os.

PRZELOTY WEWNĘTRZNE: ok. 230 USD / os.

Cena uzależniona jest od terminu wyjazdu oraz standardu hotelu wi Kota Kinabalu. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu na plaży w Kota Kinabalu.

Opcje

Program może być łączony z Singapurem lub Kuala Lumpur oraz z wypoczynkiem na wyspie Langkawi lub Redang  w zależności od terminu wyjazdu.

1 dzień KOTA KINABALU

Przylot do Kota Kinabalu. Transfer do Hotelu, czas wolny nocleg.

2 dzień KOTA KINABALU – SELINGAN

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Sandakan. Przejazd do portu i dalej transfer łodzią (ok. 1 godz.) na wyspę Selingan, będącą pod ochroną. Jest to jedno z głównych miejsc, gdzie żółwie zielone składają jaja. Na wyspie znajduje się stacja naukowa, której głównym zadaniem jest ochrona i badanie żółwi. Zakwaterowanie w domkach na wyspie (standard turystyczny). Po obiedzie czas wolny na wypoczynek, kąpiele i snorkeling. Kolacja. Wieczorem na sygnał dany przez przewodników podglądanie żółwi składających jaja. Nocleg.

3 dzień SANDAKAN – SUKAU

Wcześnie rano powrót łodzią do Sandakan. Po śniadaniu wizyta w Sepilok – centrum rehabilitacji orangutanów, unikalnego gatunku małp człekokształtnych, które znaleźć można już jedynie na wyspach Sumatra i Borneo. W Sepilok objęte są one ścisłą ochroną, osierocone dzieci orangutanów uczone są tu życia w środowisku naturalnym. Najlepiej odwiedzić Sepilok ok. godz. 10:00 w porze karmienia. Treking po lasach deszczowych. Ok. południa godzinna wyprawa łodzią przez malownicze lasy mangrowe. Po obiedzie dalszy rejs w głąb dżungli w poszukiwaniu endemicznego gatunku małp – nosaczy oraz dzioborożców i innych gatunków żyjących tylko na Borneo. Przybycie do Kinabatangan Riverside Lodge, zakwaterowanie. Popołudnie wolne lub opcjonalnie wycieczka łodzią w dżungli. Kolacja i nocleg.

4 dzień SUKAU – OX BOW

Pobudka o świcie przy odgłosach gibbonów i dzioborożców i wyprawa łodzią na jezioro Ox Bow w poszukiwaniu dzikich gatunków. Powrót na śniadanie, wypoczynek i po obiedzie dalsze odkrywanie dżungli na pokładzie łodzi. Kolacja i nocleg. (Borneo wycieczki)

5 dzień SANDAKAN – KOTA KINABALU

Po śniadaniu powrót łodzią do Sandakan, ostatnia możliwość podziwiania dziewiczych lasów. Wizyta w ciekawej buddyjskiej świątyni Chińskiej, zbudowanej na wzgórzu (300 m n.p.m.), skąd rozciąga się piękna panorama na zatokę Sandakan. Po obiedzie transfer na lotnisko. Przelot do Kota Kinabalu.  Transfer do hotelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot.

Borneo wycieczki szyte na miarę z TOP TRAVEL. Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.