Filipiny wycieczki – Luzon + El Nido 9 dni

Zwiedzanie wyspy Luzon z Manilą i tarasami ryżowymi oraz wypoczynek w El Nido – rajskiej części Palawan, gdzie kryształowe wody oraz widoki zapierają dech w piersiach.

Wakacje Filipiny

Koszt przelotu od 4.500 PLN

Cena programu zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 228929300

email: olga.walas@toptravel.pl

1 DZIEŃ MANILA
Przylot do Manili, stolicy Filipin. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu 4* położonego w centrum miasta.
Nocleg.

2 DZIEŃ MANILA – BANAUE
Śniadanie. Wyjazd z Manili w górskie rejony na północy Luzon. Droga wiedzie przez zielone prowincje Nueva Ecija oraz Nueva Vizcaya, gdzie pola ryżowe otaczają małe wioski lokalne. Stop na obiad w San Jose (płatne na miejscu). Po drodze postój w Bagabag, skąd można podziwiać wspaniały widok na rejon Ifugao pełen malowniczych łańcuchów górskich poprzecinanych dolinami rzek. Przyjazd do miejscowości Banaue późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu Banaue 3*. Nocleg.

3 DZIEŃ BANAUE
Po śniadaniu wycieczka lokalnym jeepneyem do wioski tradycyjnej Banga-an położone w malowniczej dolinie pokrytej tarasami ryżowymi. Spacer po okolicy, który pozwoli na bliższe poznanie krainy Ifugao i jej mieszkańców, który wiodą tu spokojne, proste życie. Podziwianie wspaniałego widoku na niezwykle malownicze tarasy ryżowe, które zostały utworzone przez lud Ifugao 2 tys. lat temu. Zwane „Ósmym Cudem Świata” wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Powrót do Hotelu. Nocleg.

4 DZIEŃ SAGADA – BONTOC
Śniadanie. Wizyta w wiosce Sagada, która znana jest z oryginalnych jaskiń grobowych oraz wiszących trumien. Następnie przejazd do Bontoc, gdzie znajduje się muzeum utworzone przez Belgijskie Siostry. Kolekcja obejmuje oryginalne wyroby rękodzieła oraz zdjęcia ludów górskich. Tutaj można zobaczyć ciekawy pokaz folklorystyczny, który przybliży tradycyjne pieśni, taniec oraz stroje. Taniec wojenny do dziś jest praktykowany przez niektóre wioski.
Powrót do Banaue. Nocleg.

5 DZIEŃ BANAUE – MANILA
Śniadanie. Powrót do Manili.
Zakwaterowanie w hotelu 4*. Nocleg.

6 DZIEŃ MANILA – EL NIDO
Śniadanie. Zwiedzanie Manili, możliwość poznania kontrastu między Starą a Nową Manilą. Zwiedzanie m.in. Parku Rizal, Fortu Santiago oraz kościoła San Augustyn znajdujących się w Starej Manili. Dalej przejazd przez nowoczesną Nową Manilę, pełną drapaczy chmur w centrum finansowym oraz dużych centrów handlowych.
Transfer na prywatne lotnisko..
Przelot z Manili do El Nido.
Transfer łodzią do wybranego hotelu w El Nido.
Kolacja i nocleg. (Filipiny wycieczki)

7/8 DZIEŃ EL NIDO
Możliwość wypoczynku na plaży w hotelu lub w klubie plażowym na jednej z wysepek. Dla chętnych szeroka oferta skorzystania z wycieczek po okolicy lub dostępnych sportów wodnych.
Śniadanie, obiad i kolacja. (Filipiny wycieczki)

9 DZIEŃ EL NIDO – MANILA
Śniadanie. Transfer łodzią na lotnisko.
Przelot do Manili. (Filipiny wycieczki)
Wylot do Polski lub przelot na jedną z wysp wypoczynkowych – Cebu lub Boracay.

Filipiny wycieczki szyte na miarę z TOP TRAVEL. Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.