Gwatemala Atrakcje turystyczne

Antigua Kostaryka. zabytki ameryki środkowej

Antigua

Miasto założone w 1543 roku jako Santiago de Guatemala, było stolicą konfederacji hiszpańskiej w Ameryce Centralnej i trzecim najważniejszym miastem w Ameryce po Mexico City i Limie. W 1773 miasto uległo zniszczeniu w skutek trzęsienia ziemi, co skłoniło rząd do przeniesienia stolicy do Guatemala City.

Antigua zachwyca swoją kolonialną architekturą, brukowanymi, uroczymi uliczkami oraz wyjątkową atmosferą. Podziwiać tu można kamienice i kościoły z XVI i XVIII wieku, stare klasztory oraz kameralne restauracje i bary. Otoczenie przez 3 malownicze wulkany Agua, Acatenango oraz ciągle aktywny Fuego dodaje uroku temu miejscu. W 1979 Antigua znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Targ Chichicastenango Kostaryka

Chichicastenango

Niewielkie, senne miasteczko z brukowanymi uliczkami, które 2 razy w tygodniu (czwartki i niedziele) ożywa z powodu odbywającego się tu targu, niezwykłego i największego w Ameryce Centralnej. Targ zaczyna się na schodach 400 letniego kościoła Św. Tomasza i pokrywa ogromną powierzchnię w okolicy. Jest to wyjątkowe przeżycie i interesujące spotkanie z kulturą tej części świata.

Gwatemala Wycieczki jezioro Antitlan

Jezioro Antitlan

Jedno z najpiękniejszych na świecie, otoczone przez 3 malownicze wulkany oraz 12 tradycyjnych wiosek, których nazwy pochodzą od 12 apostołów. W tym rejonie można szczególnie odczuć wpływy kultury Majów zwłaszcza w strojach i kuchni.

W godzinach porannych woda w jeziorze jest gładka i spokojna, co zmienia się w ciągu dnia. Popołudnia charakteryzują się wzburzoną wodą i częstymi opadami deszczu.

Gwatemala Tikal archeologia. Gwatemala wycieczka objazdowa TOP TRAVEL

Tikal

To jedno z najbardziej spektakularnych archeologicznych miejsc w Ameryce. Miasto Majów położone w pobliżu jeziora Peten Itza, w północnej części Gwatemali, założone zostało w początkowym okresie klasycznym w III w. Pomimo zupełnej odmienności w architekturze i położeniu, porównywane jest pod względem atrakcyjności do Machu Picchu w Peru. Ruiny Tikal, są jedynie częścią ogromnego Parku Narodowego Tikal, który w całości wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ruiny Majów rozrzucone są na obszarze ok. 25 km2, a do tej pory odkrytych i oznakowanych zostało ponad 3.000 obiektów – m.in. Świątynia Wielkiego Jaguara, Świątynia I i II, piramidy schodkowe, oraz kaplice, place i platformy wykorzystywane do ceremonii.

To tylko niektóre atrakcje turystyczne Gwatemali.