KAMBODŻA ATRAKCJE turystyczne

Kambodża wycieczki Siem Reap

SIEM REAP

Starożytna stolica Imperium Khmerów w latach 900 – 1500 i najczęściej odwiedzane miejsce w Kambodży. Jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania imponujących świątyń, ruin i pomników o wybitnym znaczeniu w historii kultury azjatyckiej oraz całej cywilizacji. Siem Reap w szybkim tempie rozwinęło się i dziś oferuje doskonałe hotele, restauracje, sklepy i kluby.

  • Kambodża wycieczki indywidualne. Angkor Wat, Atrakcje

ANGKOR WAT

Majestatyczne świątynie Angkor Wat, wzniesione zostały na początku XII wieku. Wpisane na listę UNESCO są budowlą, która nie ma sobie równych w całej Azji pod względem okazałości i piękna. Ozdobiona strzelistymi wieżami i pięknymi płaskorzeźbami jest arcydziełem światowej architektury.

ANGKOR THOM

Kompleks zbudowany w XII wieku, otoczony wysokimi i grubymi murami symbolizującymi potęgę państwa. Mury posiadają pięć monumentalnych bram prowadzących do wnętrza kompleksu, którego najokazalszą budowlą jest świątynia Bayon powstała w XIII w. Charakterystycznym elementem jest 216 twarzy Awalokiteśwary, które obserwują na każdym kroku zwiedzających.

Kambodza wczasy wycieczki ze zwidzaniem: Phnom Pehn

PHNOM PENH

Stolica Kambodży i niewielkie miasto położone przy ujściu Tonle Sap do Mekongu. W porównaniu z innymi metropoliami azjatyckimi miasto jest niewielkie, ale zadbane szerokie bulwary oraz kolonialne budynki robią duże wrażenie. Warto również zobaczyć Pałac Królewski oraz Srebrną Pagodę, której nazwa pochodzi od 5 tysięcy srebrnych płytek, którymi wyłożona jest podłoga.

Kambodża wycieczki stacjonarne plaże Sihanoukville. Kambodża wczasy

PLAŻE SIHANOUKVILLE

W południowej części kraju, nad piękną piaszczystą plażą znajduje się miejscowość Sihanoukville, która oferuje relaksacyjną, nieskażoną cywilizacją atmosferę, a kameralne hotele zapewniają ciszę, spokój oraz prawdziwą kambodżańską gościnność.

To tylko niektóre atrakcje turystyczne Kambodży