Karaiby wycieczka

Karaiby wakacje

Małe Antyle Aruba – Bonaire – Curacao

Wyspy Aruba, Bonaire, Curacao popularnie nazywane ABC położone są na Morzu Karaibskim u północnych wybrzeży Wenezueli, stanowiąc część Archipelagu Małych Antyli. Zostały odkryte w 1499 roku  przez Alonso de Ojeda. i A. Vespucci.

Piękna pogoda panuje tu cały rok, a położenie niedaleko wybrzeży Wenezueli sprawia, że huragany omijają tę część Karaibów.

Od najdawniejszych czasów eksplorację i kolonizację wysp prowadzili Holendrzy czerpiąc z tego ogromne zyski, tędy prowadziły morskie szlaki handlowe, na wyspach hodowano bydło, wydobywano złoto, sól,  rozwinięto uprawę trzciny cukrowej, dzięki której do połowy XIX trwał boom cukrowy. Po kilkudziesięciu latach przestoju w interesach w latach 20 XX w . po odkryciu złóż ropy naftowej w Ameryce Południowej dla wysp Aruba i Curacao nastąpił i trwał do 80 lat XX w. okres bardzo dobrej prosperity. Upadek przemysłu naftowego zmusił wyspy ABC do zasadniczych zmian w gospodarce stawiając na turystkę. Słońce, piękne plaże, krystaliczne wody Morza Karaibskiego stały się kuszącą ofertą dla turystów ze wszystkich stron świata.

Karaiby Bonaire wycieczki

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hotelu.

Oferty przygotowane są na życzenie Klienta.

Koszt przelotu od 3.600 pln / os

Przykładowy program   od 1.500 Euro / os.

Program zawiera:

– 5 nocy ze śniadaniami na Arubie,

– 4 noce ze śniadaniami na Bonaire,

– 5 nocy all inclusive na Curacao,

– przeloty wewnętrzne Aruba-Bonaire-Curacao,

– transfery lotnisko/hotel/lotnisko

Dodatkowe koszty:

– składki TFG, TFP 23 PLN / os.

– ubezpieczenie

Możliwość dokupienia all inclusive na Arubie i Bonaire.

Na życzenie długość pobytu na każdej z wysp może być zmieniona.

Informacje:

info@toptravel.pl

Tel. 022 892 93 00, 02, 03

Karaiby wycieczka objazdowa

PRZYKŁADOWY PROGRAM

Dzień 1 – Aruba

Przelot z Warszawy na Arubę z przesiadką w Amsterdamie.

Transfer do wybranego hotelu.

Wypoczynek 5 nocy.

 

WYSPA ARUBA ma 32 km długości i 10 km szerokości. Jest niewielka, ale zróżnicowana. Znaleźć tu można piękne, białe plaże, wydmy, wysokie kaktusy, ale także jaskinie oraz bogactwo świata podwodnego. Warto zwiedzić też Park Narodowy Arikok oraz stolicę Oranjestad z niezwykłymi muralami, wykonanymi przez artystów z okazji odbywających się tu w przeszłości Aruba Art Fair. 

W czasie pobytu polecamy:

 

Zwiedzanie stolicy Aruby – Oranjestad.

Nazwa pochodzi od holenderskiego rodu panującej dynastii Orańskiej. Miasto jest mieszanką hiszpańskiej i holenderskiej architektury kolonialnej. W programie fort Zoutman z 1796 r. (uważany za najstarszy budynek na wyspie) z latarnią morską i wieżą zegarową, spacer ulicami miasta, możliwość podziwiania budynków Parlamentu, Ratusz, Muzeum Archeologiczne.

 

 

Jeep Safari po wyspie – Odkrywanie największych uroków wyspy. Wyprawa do Latarni California znajdującej się na północno-wschodnim wybrzeżu, stop przy Kaplicy Alto Vista oraz formacjach skalnych Ayo, ciekawostce geologicznej, która posiada również starożytne malowidła oraz wizyta w parku Narodowym Arikok, gdzie  można zobaczyć najbardziej typowe dla Aruby okazy fauny i flory, ciekawe i różnorodne krajobrazy: wydmy, formacje skalne, jaskinie, wzgórza wulkaniczne, naturalne baseny, klify, plaże. Ze szczytu Seroe (189 m n.p.m.) najwyższego punktu na wyspie lub drugiego co do wysokości Hooiberg (165m n.p.m) można podziwiać wspaniałe widoki na wyspę..

 

Dzień 6 –  Bonaire

Transfer na lotnisko.

Przelot na wyspę Bonaire.

Transfer do wybranego hotelu.

Pobyt 5 nocy.

 

WYSPA BONAIRE – jej nazwa pochodzi od słowa „bojnaj”- nizina (w języku Arawaków). Powszechnie uważana jest za raj dla nurków – wyspę otacza Park Morski założony w 1971 r.  Najwyższym punktem jest Brandaris (240 m n.p.m.) w Parku Narodowym Washington-Slagbaai. Niewielka Bonaire to mieszanka natury, kultury oraz różnorodnej kuchni. Na tej spokojnej wyspie znaleźć można 22 piaszczyste plaże, a jej symbolem są różowe flamingi, Bonaire jest jednym z niewielu miejsc lęgowych flamingów na południowych Karaibach. Rezerwat Flamingo położony wśród solanek na południowym krańcu Bonaire jest specjalnym obszarem lęgowym dla ptaków.

 

 

 

W czasie pobytu polecamy:

Zwiedzanie wyspy Bonaire, na której można znaleźć wiele kontrastów: wybrzeże północne oraz Laguna Gotomeer, naturalne słone jezioro, gdzie spotkać można całe kolonie flamingów, oraz papugi i kolibry, senna wioska Rincon położona przy drodze do Parku Narodowego Washington-Slagabaai..

Wizytę w stolicy Kralendijk – kolorowej i tętniącej życiem

Nurkowanie z akwalungiem lub z maską, trekkingi, wyprawy rowerowe oraz wycieczki kajakami.

Dzień 11  –   Curacao

Transfer na lotnisko.

Przelot na wyspę Curacao.

Transfer do wybranego hotelu.

Wypoczynek 5 nocy z pakietem all inclusive.

WYSPA CURACAO o długości 61 km i szerokości 14,5 km od XVII w była największą posiadłością holenderską na Karaibach. Aktualnie jest terytorium zależnym Holandii wchodzący w skład Królestwa Niderlandów. Najpiękniejszą plażą na wyspie jest Seaquarium z podwodnym parkiem, a sławę zdobył też likier Blue Curacao.

W czasie pobytu polecamy zwiedzanie:

Willemstad: stolica i port nazywana małym Amsterdamem zachwyca kolonialnymi barwnymi kamieniczkami i waskimi uliczkami. Spacerując po mieście można zaobserwować wypływ różnych epok i stylów europejskich z afrykańskimi dodatkami.  Miasto podzielone jest kanałem na dwie dzielnice. Ciekawym miejsce do zobaczenia jest pływający targ  Mercado Flotante, kościół  Fortkerk, fort Amsterdam, synagoga Mikve Israel-Emanuel (najstarsza na zachodniej półkuli konsekrowana w 1732r.), most pontonowy królowej Emmy, wizyta w Chobolobo House destylarni słynnego likieru Curacao.

Klein Curacao – formacje skalna z najdłuższą i najpiękniejszą plażą, w Curacao Aquarium

Park Narodowy Sint Christoffel, gdzie znajduje się najwyższa góra na wszystkich Wyspach Powietrznych (372 m n.p.m.).

Dzień 16

Transfer na lotnisko.

Wylot z Aruby KLM przez Amsterdam.

Dzień 17

Przylot do Warszawy.

Argentyna wycieczka objazdowa  z TOP TRAVEL. Zobacz inne atrakcje Argentyny

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116