SELVA BANANITO – ARENAL – MANUEL ANTONIO;
Kostaryka wycieczka objazdowa 10 dni

Cena program zależy od terminu wyjazdu, ilości osób i standardu hoteli.

Koszt przelotu od 4.500 PLN

Wycenę programu przygotujemy na życzenie.

Opcje

Proponujemy połączenie programu zwiedzania z wypoczynkiem na jednej z plaż Kostaryki.

Program można również połączyć  ze zwiedzaniem Nikaragui.

Kostaryka lodge Selva Bananito

Kostaryka wycieczka objazdowa.  Wspinaczki  canopy tour
Kostaryka wycieczka objazdowa – Canopy Tour

1 dzień:   San Jose

Przylot do San Jose. Transfer i nocleg w wybranym hotelu.

2 dzień:   San Jose – Selva Bananito

Śniadanie.
Przejazd do Selva Bananito Lodge położonego na południu kraju, ok. 15 km od Puerto Limon.

Odludny, rzadko odwiedzany zakątek Kostaryki, którego najtrafniejsze określenia to natura, ekologia i przygoda. Region położony pośród gór, do którego dostać się można jedynie samochodem terenowym. Teren Lodgu sąsiaduje z Rezerwatem Przyrody Selva Bananito, który ochroną obejmuje dziewicze lasy deszczowe łańucha górskiego Talamanca. Liczba turystów jest ściśle limitowana, aby zachować dzikość i wyjątkowość tego rejonu.

Kolacja i nocleg.

3 dzień: Selva Bananito

Śniadanie.
Możliwość skorzystania z wycieczek oferowanych w lodge: canopy tour/zipline – podziwianie dziewiczych lasów z wysokości ponad 30 m, w czasie przeprawy linami pomiędzy platformami; trekkingi po dżungli z wyspecjalizowanymi przewodnikami w poszukiwaniu zwierząt i roślin, wycieczki konno, wspinanie się na wysokie, stare drzewa przy użyciu specjalistycznego sprzętu itp).
Obiad i kolacja.

4 dzień: Selva Bananito – Arenal

Śniadanie.
Transfer w rejon wulkanu Arenal, który jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na świecie stanowiąc jedną z większych atrakcji Kostaryki. Dzięki licznym erupcjom wulkanu, zwłaszcza wieczorami można obserwować barwne fajerwerki. Zakwaterowanie w hotelu.

Czas na wypoczynek. Możliwość kąpieli w gorących źródłach.

5 dzień: Arenal

Śniadanie.
Przejazd w miejsce, w którym można przeżyć niezapomnianą przygodę – canopy – przejazdy po linach na uprzężach od platformy do platformy.. 13 przejazdów różnej długości na wysokości nawet 25 m nad ziemią.. Najdłuższy przejazd ma długość 430 m. Wyjątkowa przygoda oraz możliwość podziwiania niesamowitych widoków.

Po południu trekking w okolicy wulkanu oraz do miejsc, które zostały zniszczone podczas erupcji w 1968 roku. W czasie trekkingu można podziwiać wyjątkowy widok z różnych perspektyw.
Powrót do hotelu.

6 dzień: Arenal

Śniadanie.

Przejazd na rafting rzeką Balsa (II/III stopień)..

Kostaryka słynie z bardzo dobrych warunków do uprawiania raftingu. Tutejsze rzeki wiją się wśród tropikalnej roślinności umożliwiając spływy pontonowe o różnych stopniach trudności. W czasie raftingu można obserwować dziką przyrodę oraz bogactwo zwierząt.

Po raftingu obiad i powrót do hotelu.
Wieczór wolny. Nocleg.

7 dzień: Arenal – Manuel Antonio

Śniadanie.
Transfer do Manuel Antonio.

Zakwaterowanie w wybranym hotelu niedaleko plaży.
Nocleg.

Niezwykły i wart obejrzenia rejon Quepos i Manuel Antonio, położony jest ok. 2 godz. drogi od stolicy San Jose nad Pacyfikiem. Znajdują się tu malownicze plaże w licznych zatoczkach, nad którymi górują wysokie klify. Jaco i Quepos to jedne z najpopularniejszych ośrodków wakacyjnych w tej części wybrzeża. Panuje tam atmosfera relaksu i zabawy, turyści mogą uprawiać wiele sportów… Park Narodowym Manuel Antonio oddalony ok. 7 km od Quepos obejmuje trzy długie plaże, nad którymi wznoszą się wysokie klify porośnięte gęstą dżunglą, która w niektórych miejscach schodzi aż do samej plaży. Ilość osób mogących przebywać na terenie Parku jest limitowana, jednak warto tu wybrać się na wypoczynek na pięknej plaży lub spacer z przewodnikiem, który pokaże wiele gatunków zwierząt – małpy kapucynki z białymi twarzami, leniwce, legwany oraz fregaty, pelikany czy rybitwy. Okolice Manuel Antonio to miejsce, gdzie uprawiać można nurkowanie, snorkeling, surfing, kajaki, jazdę konno, canopy, przejażdżki rowerami i quadami.

8 dzień: Manuel Antonio

Śniadanie.
Wizyta w Parku Narodowym Manuel Antonio, gdzie można zobaczyć piękne plaże graniczące z lasami, w których można spotkać niezwykłe bogactwo zwierząt – barwne ptaki, kapucynki, leniwce.

Popołudnie wolne.

Możliwość skorzystania z szerokiej listy atrakcji: nauka surfingu, skutery wodne, nurkowanie, wycieczki jachtami, połowy dalekomorskie, trekingi, canopy tour, przejażdżki konno.

Nocleg.

9 dzień: Manuel Antonio

Śniadanie.
Czas wolny.

10 dzień: Manuel Antonio – San Jose

Śniadanie.
Transfer na lotnisko w San Jose. Wylot do Polski
„Selva Bananito – Arenal – Manuel Aantonio / Kostaryka wycieczka objazdowa 10 dni” stanowi przykład wycieczki objazdowej po Kostaryce. TOP TRAVEL organizuje wycieczki indywidualne, tematyczne,  wczasy stacjonarne i objazdowe w różne zakątki świata. W związku z tym istnieje możliwość dopasowania programu wycieczki do indywidualnych potrzeb klientów. Zapraszamy. Skontaktuj się z nami.