Kostaryka wycieczka objazdowa: POAS – TORTUGUERO – ARENAL – MONTEVERDE 9 DNI

Fascynujący program wiodący przez zróżnicowane ekosystemy Kostaryki – od wulkanów i Tortuguero, przez plantacje kawy i bananów po lasy deszczowy i chmurowe.

Kostaryka wycieczka monteverde mosty las tropikalny

Cena od: 1.360 USD / os.

+ koszt przelotu

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Bilety międzynarodowe – Warszawa / San Jose / Warszawa od 4.000 zł / os.

Opcje

Proponujemy połączenie programu zwiedzania z wypoczynkiem na jednej z plaż Kostaryki.

Program można również połączyć ze zwiedzaniem Nikaragui.

Kostaryka wycieczka

1 dzień San Jose

Przylot to stolicy Kostaryki – San Jose. Transfer do wybranego hotelu położonego w centrum miasta. Nocleg.

2 dzień Poas – La Paz

Rano Przejazd na plantację kawy DOKA. Po tradycyjnym śniadaniu kostarykańskim wizyta na plantacji kawy, poznawanie całego procesu uprawy i produkcji kawy połączone z degustacją. Dalej przejazd do wulkanu Poas, którego krater o średnicy 1,3 km i głębokości 300 metrów należy do największych na świecie. W jego wnętrzu na wysokości 2.400 m n.p.m. znajduje się błękitne jezioro, którego temperatura dochodzi do 40°C. Trekingi po okolicy porośniętej bujną i niezwykle barwną roślinnością tropikalną, podziwianie malowniczej turkusowej laguny usytuowanej w kraterze wygasłego wulkanu na wysokości 2.600 m n.p.m. (20 minut marszu). Następnie wizyta w Ogrodzie Wodospadów La Paz – pięknym parku, gdzie można podziwiać malownicze wodospady „El Tempo”, „Magia Blanca” „Encantada” oraz „La Paz”, motylarnię z egzotycznymi i bajecznie kolorowymi motylami, park kolibrów oraz park orchidei. Obiad. Powrót do San Jose. Wieczór wolny. Nocleg.

3 dzień Tortuguero

Ok. godz. 06:30 wyjazd z San Jose do Parku Narodowego Tortuguero położonego we wschodniej części Kostaryki, na wybrzeżu Morza Karaibskiego, w niewielkiej odległości od granicy z Nikaraguą. Trasa wiedzie przez malownicze rejony Kostaryki, zachwycające są widoki szczytów górskich piętrzących się nad porośniętymi gęstą roślinnością dolinami. Postój na śniadanie i przejazd przez plantacje bananów do Cano Blanco, skąd podróż kontynuowana jest łodzią pośród tropikalnej roślinności aż do serca parku.

Park Narodowy Tortuguero obejmuje ochroną około 19 tys. hektarów terenów przybrzeżnych oraz w głębi lądu. Charakterystycznym elementem jest sieć labiryntów kanałów, które przecinają gęste lasy tropikalne, w których wnętrzach żyje niezliczona liczba zwierząt.

Zakwaterowanie w wybranym lodgu. Po obiedzie wycieczka do wioski Tortuguero położonej na wąskim pasie lądu między kanałem a Morzem Karaibskim. Wizyta w wiosce oraz siedzibie Stacji Naukowej, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków żółwi morskich. Powrót do Lodgu, kolacja i nocleg.

4 dzień Tortuguero

Śniadanie. Czas na relaks przy basenie. Po obiedzie wycieczka łodziami po kanałach parku poprzez tropikalne lasy. Obserwacja wielu gatunków ptaków i ssaków (min. wyjce, kapucynki z białymi twarzami, kajmany, iguany, żółwie słodkowodne, tukany). Powrót do Lodgu, kolacja i nocleg.

5 dzień Tortuguero – Arenal

Po śniadaniu transfer łodzią do Cano Blanco i dalej przejazd grupowy w rejon wulkanu Arenal, który jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na świecie stanowiąc jedną z większych atrakcji Kostaryki. Dzięki licznym erupcjom wulkanu, zwłaszcza wieczorami można obserwować barwne fajerwerki. Zakwaterowanie w wybranym lodgu z widokiem na wulkan.

6 dzień Arenal

Śniadanie. Przed południem zwiedzanie Parku Narodowego Arenal, trekking po wiszących mostach, obserwacja roślinności tropikalnej i dziko żyjących zwierząt, m.in. wyjce. Popołudnie wolne. Wieczorem wizyta w kompleksie Gorących Źródeł Tabacon leżących u stóp wulkanu, czas na relaks i kąpiele w naturalnych basenach, których woda wynosi od 36 do ponad 40°C. Kolacja na terenie kompleksu. Powrót do hotelu. Nocleg.

7 dzień Arenal – Monteverde

Śniadanie. Transfer grupowy łodzią i minibusem do Monteverde.

Pod ochroną Rezerwatu Monteverde znajduje się 10.500 hektarów tropikalnego lasu wysokogórskiego. Aby chronić las oraz jego mieszkańców limitowana jest liczba odwiedzających go turystów. Park zamieszkuje ponad 400 gatunków ptaków oraz wiele gatunków ssaków.

Zakwaterowanie w Hotelu.

8 dzień Monteverde

Śniadanie. Wizyta w Rezerwacie Lasów Chmurowych należącym do prywatnej organizacji Tropical Science Center i jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Kostaryce. Obserwacja zwierząt, przy odrobinie szczęścia można to spotkać kwezala herbowego – najbardziej kolorowego ptaka tropików. Po południu mosty wiszące Selvatura – podziwianie natury w wyższych partiach drzew. Spacery po mostach zawieszonych kilkadziesiąt metrów na ziemią, skąd można dostrzec inną stronę lasów chmurowych.
Nocleg w Hotelu.

9 dzień Monteverde – San Jose

Śniadanie. Transfer do San Jose lub innego wybranego miejsca.

Kostaryka wycieczka szyta na miarę z TOP TRAVEL niezapomniane wakacje . Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.