Laos wycieczka objazdowa – TAJEMNICE LAOSU 7 DNI

Laos wycieczka objazdowa – Wizyta w Luang Prabang jednym z najpiękniejszych miejsc w Laosie, jaskinie Pak Ou, malownicze Vang Vieng in stolica Vientiane.

Laos wycieczka objazdowa buddhap

Cena:  od 800 USD / os.

Cena uzależniona jest od terminu wyjazdu oraz standardu hotelu.

Opcje

1 DZIEŃ LUANG PRABANG

Przylot do Luang Prabang, jednego z najważniejszych miast Laosu.
Transfer do hotelu. Po południu krótkie zwiedzanie wyjątkowego miasteczka położonego pośród malowniczych łańcuchów górskich nad jednym z dopływów Mekongu. Luang Prabang to najchętniej odwiedzane miasto z powodu niesamowitej atmosfery i architektury będącej mieszanką tradycyjnych świątyń buddyjskich i kolonialnych francuskich budynków. W uznaniu znaczenia i piękna, Luang Prabang umieszczone zostało na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj czuje się ducha buddyzmy, na każdym kroku spotyka się mnichów, którzy mieszkają i studiują w licznych świątyniach. Codziennie rano wyruszają ulicami miasta, aby zbierać datki z żywności do swoich pojemników. Ich spokój oraz szacunek, z jakim traktuje ich ludność miejscowa są niewątpliwym znakiem atmosfery uduchowienia i spokoju Luang Prabang.
Wejście na Mount Phousi po 328 stopniach, skąd podziwiać można piękną panoramę miasta. W drodze powrotnej do hotelu wizyta na wieczornym lokalnym targu. Nocleg.

2 DZIEŃ LUANG PRABANG

Dla chętnych wczesna pobudka (05:30), nie można przegapić bycia świadkiem codziennego rytuału, gdy o wschodzie słońca sznurek pomarańczowo odzianych mnichów wędruje ulicami miasta zbierając ofiary żywnościowe składane przez mieszkańców.. 

Po śniadaniu zwiedzanie miasta: były Pałac Królewski z czasów Królestwa Lane Xang, w którym teraz mieści się Muzeum Narodowe, dalej wizyta w świątyniach Wat Mai, Wat Sene z piękną złotą fasadą oraz najchętniej fotografowanej Wat Xieng Khong. Po południu zwiedzanie świątyni Wat Visoun odbudowanej po zniszczeniach w roku 1887. Na dziedzińcu stoi stupa w kształcie arbuza, a jej nazwa pochodzi od tego owocu. Na koniec zwiedzanie świątyń Wat Aham oraz Wat That, gdzie mieszczą się prochy króla Sisavang Vong. Wieczorem podziwianie zachodu słońca nad Luang Prabang. Nocleg.

3 DZIEŃ PAK OU – KUANG SI – LUANG PRABANG

Po śniadaniu wycieczka łódką do  tajemniczych jaskiń Pak Ou. W środku wapiennych jaskiń znajdują się setki statuetek Buddy, z których niektóre pokryte są złotem. Ich wielkość waha się od kilku centymetrów do rozmiarów człowieka. Po obiedzie wizyta w lokalnej wiosce, gdzie produkowany jest alkohol z ryżu zwany lao. Wypoczynek przy wodospadzie Kuang Si, możliwość kąpieli. Na koniec wizyta w wiosce plemienia górskiego. Nocleg w Luang Prabang.

4 DZIEŃ LUANG PRABANG – VANG VIENG

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą Nr 13 w kierunku Vang Vieng. Po drodze przystanek w Kasi, będącym centrum upraw owoców.  Przejazd do miejscowości Vang Vieng położonej wzdłuż rzeki Nam Song. Rejon ten znany jest z niezwykłych zjawisk krasowych i wielu tajemniczych jaskiń, odwiedziny jednej  z nich – Tham Jam. Nocleg w Vang Vieng.

5 DZIEŃ VANG VIENG – VIENTIANE

Po śniadaniu przejazd w kierunku Vientiane. Po drodze przystanek przy sztucznym zbiorniku Nam Ngum utworzonym przez zaporę. Wieczorem przyjazd do Vientiane. Nocleg.

6 DZIEŃ VIENTIANE

Śniadanie.
Zwiedzanie stolicy Laosu – Vientiane, które bardziej przypomina małe miasto targowe. Wszystkie atrakcje – świątynie, lokalne targi można obejrzeć spacerując. Wizyta w świątyni VAT Sisaket – jedynej świątyni, która pozostała nietknięta po ataku Syjamczyków w roku 1828. Jest to jedna z najpiękniejszych świątyń w Vientiane, mieszcząca tysiące miniaturek Buddy. Wizyta w świątyni VAT Phra Keo, będącej muzeum religijnym, gdzie obejrzeć można wytwory artystów laoskich i kmerskich. Podziwianie pięknej panoramy miasta ze wzgórza przy pomniku Patuxai, a dalej wizyta w najświętszym miejscu w Laosie – świątyni That Luang, górującej na wzgórzu nad miastem, a jej złotą stupę zobaczyć można z każdego punktu Vientiane. Po południu wizyta w świątyni Wat Simuang, w środku której znajduje się kamienna kolumna dokładnie w miejscu, gdzie powstało Vientiane. Nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Transport na lotnisko i wylot.

Laos Wycieczka Objazdowa: Tajemnice Laosu