Lombok – wycieczki fakultatywne

Wycieczki indywidualne z przewodnikiem z jęz. angielskim, niemieckim, francuskim.

Lombok Wycieczki Wakacje Indonezja

Zobacz informacje praktyczne o Indonezji lub wycieczki na Lombok.

Dowiedz się więcej o wakacjach na Lombok w Indonezji.

Święta Góra Pensong i rękodzieło lokalne (ok. 5 godz.)

Wycieczka jest kombinacją natury i tradycji. Na początek krótki treking na Świętą Górę Pengsong, gdzie nastąpi powitanie przez stado ciekawskich małpek makaki. Ze wzgórza można podziwiać wspaniały widok na okolicę. Dalej przejazd do Banyumulek i innych wiosek, gdzie można zapoznać się z procesem ręcznego wytwarzania wyjątkowej ceramiki oraz wyrobów ze srebra. Dalej wizyta na targu lokalnym, gdzie można kupić ciekawe wyroby rękodzieła.
CENA: ok. 50 USD / os.

Sasak i Południowe wybrzeże (ok. 6 godz.)

Podróż przez wioski południowej części wyspy. W wielu z nich ręcznie tkane są oryginalne tkaniny używane do wyrobu tradycyjnej odzieży oraz wyrabiana wyjątkowo ciekawa ceramika uznana na całym świecie. W sklepikach można kupić lampy, wazony, miski, talerze i wiele innych wyrobów codziennego użytku. Następnie wizyta w wioskach rdzennej ludności Sasak – poznanie życia codziennego oraz domów o charakterystycznych dachach. Na koniec wypoczynek na południowym wybrzeżu, na plaży Kuta, która uznana jest za najpiękniejszą na Lombok. Czas na obiad w restauracji lokalnej (płatny dodatkowo).
CENA: ok. 50 USD / os.

Północ Lombok (ok. 6 godz.)

Wycieczka do malowniczej, północnej części wyspy. Na początku wizyta na barwnym targu lokalnym Lendang Bajur, gdzie kupić można ryż, warzywa, owoce oraz inne produkty codziennego użytku, dalej przejazd do lasu Pusuk, gdzie można zobaczyć małpy żyjące w naturalnym otoczeniu. Relaks przy wodospadzie Sendanggila, który znajduje się u stóp najwyższego szczytu Lombok – Mt. Rinjani. Po obiedzie (płatny na miejscu) przejazd do wioski Sasaków Senaru, gdzie można poznać życie i tradycje rdzennej ludności. Przejazd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża i powrót do hotelu.
CENA: ok. 80 USD / os.

Gili Air (ok. 6 godz.)

Przejazd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża, stop na karmienie małp i dalej przeprawa łodzią na jedną z 3 koralowych wysepek Gili położonych u zachodnich wybrzeży wyspy Lombok. Jest to doskonałe miejsce do relaksu oraz nurkowania i snorkelingu. Tutejsze wody obfitują w rafy koralowe i niezwykłe bogactwo kolorowych ryb. Na plaży znajdują się bary i restauracyjki, gdzie można zjeść smaczny lunch. Powrót na Lombok do hotelu.
CENA: ok. 70 USD / os.

Wycieczka Lancruiserem(ok. 9 godz.)

Wycieczka samochodem terenowym wzdłuż malowniczego wybrzeża aż do serca wyspy. Stop w Malimbu i podziwianie pięknego widoku na wybrzeże. Przejazd do Senaru, skąd rozpocznie się krótki treking do wodospadu Sendanggila, a dalej do Sembalun, gdzie na wysokości 2.500 m n.p.m. rozciągają się plantacje czosnkowe oraz piękny widok na okolicę. Dalsza trasa wiedzie do Sapit otoczonego tarasami ryżowymi. Stąd podziwiać można piękny widok na tarasy ryżowe oraz przełęcz Alas pomiędzy Lombokiem i Sumbawą. Czas na obiad (płatne na miejscu). W drodze powrotnej zwiedzanie Letniego Pałacu Królewskiego Narmada oraz świątyni Batu Bolong.
CENA: ok. 80 USD / os.

Polecamy również 2 lub 3-dniowe trekkingi na Mount Rinjani, w trakcie którego można zobaczyć malownicze jezioro w kraterze. Noclegi w namiotach.
Cena na zapytanie.