Madakaskar wycieczka objazdowa POŁUDNIE I TSINGY 13 DNI

Program dla prawdziwych poszukiwaczy przygody. Łączy w sobie atrakcje południa – wspaniałe widoki, Park Narodowy Ranomafano z wszechobecnymi lemurami, słynną Aleję Baobabów i jedyny w swoim rodzaju, chroniony przez UNESCO Park Tsingy – tajemnicze labirynty wapienne, kolumny i iglice.

Cena:  od 2.000 Euro /os. z wewnętrznymi przelotami

PRZELOTY Warszawa/Madagaskar/Warszawa od 6.000 PLN

Opcje

Program można łączyć z wypoczynkiem na plaży, polecamy Nosy Be i okolice.

Na życzenie przygotowujemy również programy obejmujące inne rejony Madagaskaru lub połączenie różnych części wyspy.

Zwiedzanie Madagaskaru można łączyć z wypoczynkiem na wyspie Mauritius.

1 dzień:  Antananarivo

Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Nocleg.

2 dzień:  Antananarivo – Antsirabe

Po śniadaniu transfer w kierunku południowym do miejscowości Antsirabe, mijane krajobrazy są kompozycją pól ryżowych i malowniczych łańcuchów górskich.

Przyjazd do Antsirabe, uroczego miasteczka – uzdrowiska zwanego również Miastem Wody lub Malgaskim Vichy. Malownicze miasteczko znane z kolonialnej zabudowy pełne jest eleganckich kamienic z XIX w. oraz szerokich bulwarów, a kolorowe riksze zwane Pousse Pousse dodają im uroku. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3 dzień:  Antsirabe – Ranomafana

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, gdzie w tropikalnych lasach żyje wiele gatunków lemurów, kameleonów, ptaków i żab. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny treking w parku w poszukiwaniu lemurów aktywnych w nocy oraz fossa – największego ssaka mięsożernego żyjącego na Madagaskarze. Nocleg w hotelu.

4 dzień:  Ranomafana – Fianarantsoa

Poranna wizyta w parku, która z pewnością da możliwość spotkania większej ilości lemurów i kameleonów oraz podziwiania barwnych orchidei oraz ziół i roślin używanych w medycynie. Po południu przejazd do Fianarantsoa, stolicy szczepu Betsileo.  Nocleg.

5 dzień:  Fianarantsoa – Ranohira

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ranohira. Po drodze stop w miejscowości Ambalavao znanej ze sztuki i rękodzieła Betsileo, wizyta w winiarni produkującej wyborne wina, degustacja a dalej zwiedzanie fabryki papieru, gdzie ręcznie wyrabiany jest delikatny papier ozdabiany kwiatami. Dalej wizyta w rezerwacie, gdzie w naturalnym środowisku można zobaczyć Lemury catta (charakterystyczny długi ogon w biało-czarne paski).  Przyjazd do Ranohira. Nocleg..

6 dzień:  Ranohira

Całodzienny treking w Parku Narodowym Isalo, który obejmuje swoją ochroną oryginalne formacje piaskowców, malownicze kaniony przypominające krajobraz księżycowy oraz endemiczne okazy fauny i flory, m.in. tylko tu występujące aloesy pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Podziwianie wspaniałego zachodu słońca z punktu widokowego La Fenetre (Okno Isalo). Powrót do hotelu. Nocleg.

7 dzień:  Tulear

Przejazd w kierunku Tulear, mijane krajobrazy to mieszanka suchych lasów, baobabów, pośród których ukryte są oryginalnie udekorowane grobowce ludu Mahafaly. Przejazd przez Tulear, największe miasto w południowej części wyspy aż do miejscowości Ifaty, gdzie znaleźć można piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody, które stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. W miesiącach lipiec i sierpień można zobaczyć w tutejszych wodach stada wielorybów, Kanał Mozambicki leży na trasie ich migracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

8 dzień:  Morondava

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Morondava. Jest to niewielka miejscowość położona na wybrzeżu, otoczona przez lasy mangrowe, w które można zapuścić się łódkami lub canoe. Czas na podziwianie okolicy i odwiedziny w lokalnych wioskach. Nocleg w hotelu.

9 dzień:  Morondava – Belo

Śniadanie. Przejazd samochodem terenowym 4×4 w kierunku Belo. Droga wiedzie przez słynną Aleję Baobabów, jedno z najchętniej fotografowanych miejsc na Madagaskarze. Przyjazd do Belo. Nocleg.

10 dzień:  Belo – Bekopaka

Śniadanie. Dalsza podróż, podziwianie pięknych widoków. Nocleg w Bekopaka.

11 dzień:  Tsingy

Całodzienny treking w Parku Tsingy de Bemaraha, będącym na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to największa i najbardziej spektakularna strefa chroniona na Madagaskarze. Ogromny obszar pokryty jest wapiennymi iglicami, które uformowane zostały przez wiatr i wodę na przestrzeni wielu stuleci. Niektóre iglice dochodzą do kilkuset metrów wysokości, a teren ten można odkrywać pokonując liczne wiszące mosty i wąskie korytarze. Warto też zajrzeć do jednej z licznych jaskiń lub wytropić żyjące tu ptaki, lemury i gady. Powrót do Hotelu. Kolacja i nocleg.

12 dzień:  Tsingy

Całodzienny treking w Parku Tsingy de Bemaraha, będącym na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to największa i najbardziej spektakularna strefa chroniona na Madagaskarze. Ogromny obszar pokryty jest wapiennymi iglicami, które uformowane zostały przez wiatr i wodę na przestrzeni wielu stuleci. Niektóre iglice dochodzą do kilkuset metrów wysokości, a teren ten można odkrywać pokonując liczne wiszące mosty i wąskie korytarze. Warto też zajrzeć do jednej z licznych jaskiń lub wytropić żyjące tu ptaki, lemury i gady.

13 dzień:  transfer do Antananarivo

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Antananarivo.

Madagaskar wycieczka objazdowa.