Madagaskar wycieczka: POŁUDNIE MADAGASKARU 8 dni

Najbardziej interesująca i różnorodna część Madagaskaru, w której znaleźć można wspaniałe widoki, szczyptę sztuki i tradycji oraz wyjątkowo malownicze kaniony Parku Isalo i lasy deszczowe w Ranomafano, a także niezliczone gatunki lemurów.

  • Madagaskar fauna lemur. madagaskar wycieczka

CENA: od 1.250 Euro / os. z przelotami wewnętrznymi

PRZELOTY Warszawa/Madagaskar/Warszawa od 6.000 PLN

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Opcje

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu na plaży o dowolną ilość dni.

Na życzenie przygotowujemy również programy obejmujące inne rejony Madagaskaru lub połączenie różnych części wyspy.

Zwiedzanie Madagaskaru można łączyć z wakacjami na wyspie Mauritius.

1 dzień:  Antananarivo – Antsirabe

Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer w kierunku południowym do miejscowości Antsirabe, mijane po drodze krajobrazy są kompozycją pól ryżowych i malowniczych łańcuchów górskich.

Przyjazd do Antsirabe, uroczego miasteczka – uzdrowiska zwanego również Miastem Wody lub Malgaskim Vichy. Malownicze miasteczko znane z kolonialnej zabudowy pełne jest eleganckich kamienic z XIX w. oraz szerokich bulwarów, a kolorowe riksze zwane Pousse Pousse dodają uroku temu miejscu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 dzień:  Park Narodowy Ranomafana

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, gdzie w tropikalnych lasach żyje wiele gatunków lemurów, kameleonów, ptaków i żab. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny treking w parku w poszukiwaniu lemurów aktywnych w nocy oraz fossa – największego ssaka mięsożernego żyjącego na Madagaskarze. Nocleg w hotelu.

3 dzień:  Ranomafana – Fianarantsoa

Poranna wizyta w parku, która z pewnością da możliwość spotkania większej ilości lemurów i kameleonów oraz podziwiania barwnych orchidei oraz ziół i roślin używanych w medycynie. Po południu przejazd do Fianarantsoa, stolicy szczepu Betsileo.  Nocleg.

4 dzień:  Fianarantsoa – Ranohira

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ranohira. Po drodze stop w miejscowości Ambalavao znanej ze sztuki i rękodzieła ludu Betsileo, wizyta w winiarni produkującej wyborne wina, degustacja, a dalej zwiedzanie fabryki papieru, gdzie ręcznie wyrabiany jest delikatny papier ozdabiany kwiatami. Dalej wizyta w rezerwacie, gdzie w naturalnym środowisku można zobaczyć Lemury catta (charakterystyczny długi ogon w biało-czarne paski).  Przyjazd do Ranohira. Nocleg.

5 dzień:  Ranohira treking

Całodzienny treking w Parku Narodowym Isalo, który obejmuje swoją ochroną oryginalne formacje piaskowców, malownicze kaniony przypominające krajobraz księżycowy oraz endemiczne okazy fauny i flory, m.in. tylko tu występujące aloesy pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Podziwianie wspaniałego zachodu słońca z punktu widokowego La Fenetre (Okno Isalo). Powrót do hotelu. Nocleg..

6 dzień:  Ranohira – Ifaty

Przejazd w kierunku Tulear, mijane krajobrazy to mieszanka suchych lasów i baobabów, pośród których ukryte są oryginalnie udekorowane grobowce ludu Mahafaly. Przejazd przez Tulear, największe miasto w południowej części wyspy aż do miejscowości Ifaty, gdzie znaleźć można piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody, które stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. W miesiącach lipiec i sierpień można zobaczyć w tutejszych wodach stada wielorybów – Kanał Mozambicki leży na ich trasie migracji. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Nocleg.

7 dzień:  Ifaty – Antananarivo

Po śniadaniu czas na relaks. Transfer na lotnisko. Przelot do Tany. Popołudnie wolne. Nocleg w hotelu.

8 dzień

Śniadanie. Wylot z Madagaskaru.