MALEDIWY ATRAKCJE turystyczne

Malediwy nurkowanie

NURKOWANIE

Malediwy są jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Błękitne laguny, krystalicznie czyste i niezwykle przejrzyste wody oceanu wraz z niezwykłym bogactwem świata podwodnego są marzeniem każdego amatora nurkowania. Pośród niezwykle barwnych raf koralowych Malediwów żyje ponad 1000 gatunków ryb i bezkręgowców, a amatorzy wraków znajdą tu również coś dla siebie. Przez większą część roku nurkującym towarzyszą mureny, delfiny, manty, płaszczki, żółwie, rekiny, barakudy i napoleony, jednak najlepszą porą do nurkowania są miesiące od listopada do kwietnia.
Północny i Południowy Atol Male oferuje 30 miejsc do nurkowania znajdujących się na barierze rafy koralowej oraz 2 wraki statków na głębokości ok. 25 m.

Równie ciekawymi miejscami do nurkowania dysponuje Atol Ari. Do najbardziej spektakularnych miejsc zalicza się m.in. Mayafushi thila, rafę Elliadhoo, kanał Gangehi i Maalhos, wrak statku handlowego na Halaveli oraz najpiękniejszą i chronioną rafę Fish Head (Mushimasmigili). Stosunkowo niedawno odkryto dla turystów Atol Raa, którego niezwykłe bogactwo nietkniętej rafy koralowej przyciąga coraz więcej miłośników nurkowania.

SPORTY WODNE

Malediwy to doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych. Niemalże wszystkie hotele proponują nie tylko nurkowanie, ale połowy dalekomorskie, łódki, katamarany, kajaki.

W miesiącach letnich od kwietnia do października znaleźć tu można również doskonałe warunki do surfingu. Miejsca te polecane są dla osób zaawansowanych.

Malediwy Wakacje Odnowa biologiczna

ODNOWA BIOLOGICZNA SPA

Jedne z najlepszych na świecie ośrodki odnowy biologicznej SPA

To tylko niektóre atrakcje turystyczne Malediwów. TOP TRAVEL zaprasza!