MALEZJA WYCIECZKI – SABAH I SARAWAK 11 DNI

Doskonała mieszanka dla spragnionych wrażeń – rafting, spotkanie z orangutanami, noasaczami i żólwiami w Sabah oraz wizyta w Sarawak w wioskach Ibanów, nauka polowania, wspólna kolacja i tańce.

Borneo egzotyczne podroze Orangutan. Malezja

CENA PAKIETU: od  2.100 USD / os.

PRZELOTY WEWNĘTRZNE: ok. 330 USD / os.

Cena uzależniona jest od terminu wyjazdu oraz standardu hoteli w Kuching i Kota Kinabalu. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu na plaży w Kota Kinabalu.

Opcje

Program może być łączony z Singapurem lub Kuala Lumpur oraz z wypoczynkiem na wyspie Langkawi lub Redang  w zależności od terminu wyjazdu.

1 dzień SABAH / KOTA KINABALU

Przylot do Kota Kanibalu.
Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień KOTA KINABALU

Śniadanie.
Wycieczka do Parku Narodowego Kota Kanibalu. Przejazd przez malownicze okolice pokryte tarasami ryżowymi do parku narodowego rozciągającego się u stóp najwyższego szczytu Azji. Treking w parku chroniącym wiele oryginalnych gatunków roślin, drzew oraz ponad 300 gatunków ptaków, spacer o wiszących mostach. Obiad w czasie zwiedzanie. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień KOTA KINABALU

Śniadanie. Całodzienna wyprawa – rafting na rzece Kiulu, która płynie przez niezwykłe, malownicze okolice porośnięte dżunglą..
Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień KOTA KINABALU – SANDAKAN – SELINGAN

Wcześnie rano przelot z Kota Kanibalu do Sandakan. Przejazd do portu i dalej transfer łodzią (ok. 1 godz.) na wyspę Selingan, będącą pod ochroną. Jest to jedno z głównych miejsc, gdzie żółwie zielone składają jaja. Na wyspie znajduje się stacja naukowa, której głównym zadaniem jest ochrona i badanie żółwi. Zakwaterowanie w domkach na wyspie (standard turystyczny). Po obiedzie czas wolny na wypoczynek, kąpiele i snorkeling. Kolacja. Wieczorem na sygnał dany przez przewodników podglądanie żółwi składających jaja. Nocleg.

5 dzień SEPILOG – SUKAU

Godz. 07:00 rano powrót łodzią do Sandakan, śniadanie. Wizyta w Sepilok – centrum rehabilitacji orangutanów, unikalnego gatunku małp człekokształtnych, które znaleźć można już jedynie na wyspach Sumatra i Borneo. W Sepilok objęte są one ścisłą ochroną, osierocone dzieci orangutanów uczone są tu życia w środowisku naturalnym. Najlepiej odwiedzić Sepilok ok. godz. 10:00 w porze karmienia. Transfer do portu i dalej łodzią rzeką Kinabatangan, pośród lasów mangrowych. Przystanek na lunch i dalej kontynuacja w głąb dżungli do Sukau, przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć żyjące jedynie w tym miejscu nosacze.. Zakwaterowanie w Kinabatangan Riverside Lodge. Możliwość uczestniczenie w wycieczce łodzią po rzece Menanggul, jednym z dopływów, w poszukiwaniu endemicznego gatunku małp – nosaczy oraz dzioborożców i innych gatunków żyjących tylko na Borneo. Kolacja i nocleg w lodgu.

6 dzień SUKAU

Pobudka o świcie przy odgłosach gibbonów i dzioborożców i wyprawa łodzią na jezioro Ox Bow w poszukiwaniu dzikich gatunków. Powrót na śniadanie, wypoczynek i po obiedzie dalsze odkrywanie dżungli na pokładzie łodzi. Kolacja i nocleg.

7 dzień SANDAKAN – KUCHING/SARAWAK

Po śniadaniu powrót łodzią do Sandakan, ostatnia możliwość podziwiania dziewiczych lasów. Wizyta w ciekawej buddyjskiej świątyni Chińskiej, zbudowanej na wzgórzu (300 m n.p.m.), skąd rozciąga się piękna panorama na zatokę Sandakan. Po obiedzie transfer na lotnisko. Przelot do Kuching, stolicy Sarawak, drugiego stanu malezyjskiego na Borneo. Transfer do hotelu Hilton 5*. Zakwaterowanie, nocleg.

8 dzień KUCHING

Śniadanie. Przed południem zwiedzanie Kuching, które pozwoli na zapoznanie się z historią tego miejsca. W programie: Dzielnica Chińska, Pomnik Kota, symbolu miasta (Kuching w jęz. malajskim znaczy kot), niezwykle barwna świątynia chińska – Tua Pek Kong, bardzo ciekawe Muzeum Sarawak, a dalej po drugiej strony rzeki Muzeum Kotów oraz podziwianie z zewnątrz Pałacu Astana, wzniesionego przez Charlesa Brooke’a, pierwszego radżę Kuching. Powrót na zachodnie wybrzeże rzeki, spacer po starym mieście pełnym wąskich uliczek i malutkich sklepików oraz podziwianie z zewnątrz najważniejszych budowli miasta. Po południu wizyta w wiosce kulturalnej, która ukazuje unikalną kulturę i tradycje Borneo i licznych plemion tu żyjących. Powrót do hotelu. Nocleg.

9 dzień LEMANAK

²Śniadanie. Początek 3-dniowej wycieczki. Przejazd (ok. 225 km) przez zielone rejony pokryte plantacjami kauczukowca, ogrodami pieprzu i tarasów ryżowych. W drodze lunch na lokalnym targu. Po południu przybycie do portu, skąd dalsza podróż będzie kontynuowana tradycyjną łodzią rzeką Lemanak, nad którą znajduje się wiele wiosek lokalnej ludności. Przybycie do Serubah Longhouse, typowej wioski Ibanów „pod jednym dachem” – charakterystyczne domy z Borneo to longhouse. Tradycyjna kolacja złożona z dóbr, w jakie obfituje dżungla. Wieczorem pokaz tańców z Borneo, możliwość pogadanki i wypicia wina ryżowego z szefem wioski.  Ibanowie to niezwykle otwarci i rozrywkowi ludzie, a wieczór w ich towarzystwie z pewnością będzie niezapomniany. Nocleg w „pensjonacie” prywatnym klasy turystycznej.

10 dzień LEMANAK – BATANG

Po śniadaniu prezentacja i nauka polowania za pomocą „dmuchawek”, głównego sposobu polowania Ibanów. Krótki treking po dżungli wraz z członkami plemienia, którzy opowiedzą o roślinach i ich przydatności w życiu codziennym. Dalej przeprawa łodzią do miejsca, gdzie znajduje się naturalny basen otoczony roślinnością.. Czas na relaks i kąpiele.. Obiad przygotowany przez Ibanów – danie będzie ugotowane w świeżo ściętych pędach palmowych. Powrót w dół rzeki w tradycyjny sposób – bez użycia silników w łodzi. Rzeka wpada do jeziora Ai Hydro, o powierzchni 24 m², nad którym ulokowany jest luksusowy hotel Hilton Batang Ai Longhouse Resort. Kolacja i nocleg w hotelu.

11 dzień KUCHING

Śniadanie. Krótki spacer po okolicy. Powrót do Kuching.
Wylot.

Malezja wycieczki szyte na miarę z TOP TRAVEL. Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.