Birma wycieczka – Program z kolonialnym rejsem 11 dni

Atrakcyjny program – spotkanie z historią, bogatą kulturą kraju i ludnością lokalną oraz relaksujący rejs tradycyjnym parowcem.

wakacje Birma wycieczka

Wyjazdy wstrzymane do odwołania z powodu sytuacji politycznej

1 DZIEŃ  YANGON
Przylot do stolicy Myanmaru – Yangon, która zwana jest Miastem Ogrodów. Tutaj ponad zielenią parków błyszczą w słońcu złote stupy świątyń buddyjskich, a stare kolonialne budynki przeplatają się ze świątyniami buddyjskimi, hinduskimi i kościołami katolickimi, czyniąc z tego miasta niepowtarzalne miejsce. Transfer do hotelu 4*. Czas wolny na wypoczynek. Wizyta w najważniejszej dla buddystów świątyni Shwedagon, atrakcyjnej zwłaszcza o zachodzie słońca, którego promienie rozświetlają potężne, złote stupy. Nocleg.

2 DZIEŃ  MANDALAY
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Mandalay. Mandalay było ostatnią stolicą Myanmaru przed ustanowieniem kolonii brytyjskiej i jest do dziś sercem religijnym i kulturalnym kraju, miastem najbardziej birmańskim ze wszystkich innych. Blisko 60 % mnichów pochodzi z Mandalay i okolic, a ilość klasztorów i dziedzictwo kulturowe sprawiają ogromne wrażenie. Transfer do Hotelu 4*. Po południu krótkie zwiedzanie miasta, m.in. Kuthodaw Paya zwana „największą księgą świata”, w której 729 marmurowych płyt, pokrytych inskrypcjami, umieszczonych jest w oddzielnych stupach. Wizyta na lokalnym targu i na koniec dnia podziwianie zachodu słońca ze wzgórza Mandalay. Nocleg.

3 DZIEŃ  MANDALAY / AMARAPURA
Po śniadaniu zwiedzanie słynnej Pagody – Mahamuni Paya oraz małych fabryk, gdzie produkuje się płatki złota używane do dekoracji świątyń. Dalej wizyta w klasztorze Shwe Inbin, zbudowanym z drewna tekowego oraz w Świątyni Kyauktawgyi Pagoda mieszczącej podobiznę siedzącego Buddy wyrzeźbioną z jednego kawałka marmuru. Przejazd do Amarapura, byłej stolicy Myanmaru w połowie XIX wieku, Zwiedzanie okolicy, wizyta w klasztorze i spotkanie z mnichami, którzy tu żyją i pobierają nauki. Podziwianie zachodu słońca z mostu U Bein będącego najdłuższym mostem tekowym na świecie. Powrót do Mandalay. Nocleg.

4 DZIEŃ  MANDALAY – REJS STATKIEM PANDAW
Po śniadaniu opuszczenie hotelu. Transfer do portu, skąd rozpoczyna się rejs statkiem Pandaw 1947.

Pandaw 1947 – statek zbudowany został w Szkocji w 1947 roku w stylu przedwojennego parowca. Pływał po rzekach Myanmaru jako statek transportowy i w roku 1998 został przekształcony w statek pasażerski. Po gruntownej renowacji w 2003 roku statek nadal pływa jako luksusowy hotel na trasie pomiędzy Bagan i Mandalay.
Pandaw 1947 posiada 3 pokłady, łącznie 16 luksusowych kabin każda z klimatyzacją i własną łazienką, taras widokowy z leżakami, bar oraz restaurację. Statek urządzony w drewnie z licznymi elementami rękodzieła lokalnego stwarza komfortowe warunki podróżowania.

Powitanie na pokładzie statku, zakwaterowanie w kabinach. Opuszczenie portu. Obiad. Wizyta w Mingun jednym z najciekawszych historycznych miejscowości leżących nad rzeką Ayeyarwaddy. W świątyni można obejrzeć legendarny dzwon ważący 101 ton, będący jednym z największych na świecie. W drodze postoje w małych wioskach lokalnych. Kolacja restauracji na pokładzie. Nocleg.

5 DZIEŃ  REJS
Śniadanie. Cza na relaks, obserwacja życia toczącego się nad brzegiem rzeki. Wizyta w Sagaing, największym ośrodku medytacyjnym Mynamaru. Tutaj znajdują się świątynie, do których ściągają liczni pielgrzymi.
Obiad na pokładzie. Po południu stop w wiosce Yandabo specjalizującej się w wyrobach ceramicznych, ale będącej też miejscem podpisania przez Anglię i Birmę pokoje w roku 1826. Dalszy rejs i postój na noc w wiosce Shwe Nann Tint, kolacja i nocleg na pokładzie.

6 DZIEŃ  BAGAN
Śniadanie. Przed południem przybycie do Bagan, jednego z najbardziej spektakularnych miejsc w Azji. Okręg archeologiczny Bagan znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO chroniąc ponad 2 tysiące świątyń o unikalnej wartości w skali świata. Zakwaterowanie w hotelu 4*. Zwiedzanie świątyń, a na koniec zachód słońca ze świątyni Shwesandaw, który pozwoli poczuć niezwykłość tego miejsca. Nocleg.

7 DZIEŃ  BAGAN
Śniadanie. Wizyta na ciekawym targu lokalnym Nyaung-U oraz zwiedzanie najważniejszych świątyń Bagan, których wiek osiąga nawet 900 lat, m.in. Schwezigon Pagoda, Ananada, Thatbyinnyu. W stepowym krajobrazie ukryte są również ruiny i małe klasztory oraz ciekawa fabryka słynnej laki z Myanmaru. Nocleg.

8 DZIEŃ  INLE LAKE
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do miejscowości Heho, skąd transfer do miejscowości Nyaugshwe, będącej bramą do Jeziora Inle Lake, jednej z największych atrakcji Myanmaru. Unikalne, ogromnych rozmiarów jezioro (długość ok. 22 km i szerokość ok. 11 km) jest domem dla ludu Intha, którego życie całkowicie związane jest z jeziorem. Na jeziorze znajdują się pływające ogrody warzywne i owocowe, a sposób pływania łódkami miejscowych rybaków jest jedyny w swoim rodzaju, niespotykany nigdzie indziej na świecie. Zakwaterowanie w Hotelu 4* nad jeziorem. Nocleg.

9 DZIEŃ  INLE LAKE
Po śniadaniu wizyta na targu lokalnym oraz w wioskach na wodzie specjalizujących się w wyrobach z bawełny i jedwabiu. Spotkanie w Ann’s Restaurant z rodziną właścicieli, wspólne zbieranie kwiatów lotosu na jeziorze i nauka 12 kroków prowadzących do wyrobu nici z lotosu, z których tkane są tradycyjne stroje. Wizyta w małej fabryce rodzinnej, gdzie wyrabia się Cheroot, lokalny rodzaj cygar. Powrót do hotelu. Nocleg.

10 DZIEŃ  YANGON
Śniadanie. Wycieczka łódką po jeziorze, obserwacja połowów ryb ludu Intha zwanych „Synami Jeziora”. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Yangon.
Zakwaterowanie w hotelu 4*.
Nocleg.

11 DZIEŃ  YANGON
Śniadanie. Wizyta w domu jednej z lokalnych rodzin. Wyjście na targ razem z matką rodziny w celu zakupu artykułów potrzebnych do przygotowania tradycyjnego obiadu. Następnie krótki kurs gotowania w ogrodzie domowym, wspólne przygotowanie tradycyjnej zupy. Obiad w gronie rodzinnym, w czasie którego z pewnością można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia codziennego mieszkańców Myanmaru.
Transfer na lotnisko i wylot z Yangon.

———————————————————————————————————————————————————–
W MYANMARZE ZNALEŹĆ MOŻNA PIĘKNE, PIASZCZYSTE PLAŻE ZNAJDUJĄCE SIĘ W CZĘŚCI POŁUDNIOWEJ KRAJU NAD ZATOKĄ BENGALSKĄ.
PROPONUJEMY WYPOCZYNEK NA PLAŻY NGAPALI BEACH W JEDNYM Z KOMFORTOWYCH HOTELI. DŁUGOŚĆ POBYTU MOŻE BYĆ DOSTOSOWANA DO ŻYCZEŃ KLIENTÓW.

Birma wycieczka szyta na miarę z TOP TRAVEL. Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.