Nikaragua wycieczka objazdowa – urocze, kolonialne miasteczka, wulkany i ciekawa kultura  5 dni

Zapraszamy do odkrywania mało znanej Nikaragui bogatej w urocze, kolonialne miasteczka, piękne, zróżnicowane widoki oraz ciekawą kulturę, rękodzieło i smaczną kuchnię.

Nikaragua wycieczka objazdowa MANAGUA, GRANADA, Park Narodowy Masaya, LEON

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Opcje

Program w Nikaragui można połączyć ze zwiedzaniem Panamy, Gwatenali. Proponujemy również łączenie wakacji z Kostaryką. Przejazdy między Kostaryką i Nikaragauą odbywają się drogą lądową.

Nikaragua wycieczka objazdowa

1 dzień MANAGUA
Przylot do Managua, stolicy Nikaragui.
Przejazd do Granady. Nocleg.

2 dzień GRANADA
Śniadanie. Zwiedzanie Granady – jednego z najładniejszych miast kolonialnych Ameryki Łacińskiej. Wizyta na placu głównym, gdzie stoi Katedra i Pałac Biskupi, następnie spacer na Plac Niepodległości, gdzie najciekawszą budowlą jest pięknie odrestaurowany dom Casa de los Tres Mundo. Następnie wizyta w Kościele Św. Franciszka.
Po południu rejs po Jeziorze Nicaragua, pomiędzy setkami malowniczych wysepek – Islets of Granada. Nocleg w hotelu Gran Francia.

3 dzień MASAYA
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Masaya obejmującego ochroną dwa wulkany Masaya i Nindiri. Wspinaczka na jeden z pięciu kraterów – Santiago, najbardziej aktywny krater w Nicaragui.. Następnie przejazd do miasteczka Masaya i wizyta na lokalnym targu znanym ze sprzedaży rękodzieła. W drodze do miasta Granada stop przy jeziorze Apoyo. Przyjazd do Granady w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu Gran Francia. Czas wolny. Nocleg.

4 dzień LEON
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do miasta Leon założonego w 1524 r u stóp wulkanu Momotombo, zniszczonego całkowicie w wyniku trzęsienia ziemi 1609 r. Zwiedzanie ruin Starego Leon, gdzie znajdują się między innymi szczątki hiszpańskiego konkwistadora Francisco de Cordoba, od którego wzięła nazwę waluta Nicaragui. oraz nowszego kolonialnego miasta założonego po trzęsieniu ziemi w odległości 35 km. Najcenniejszymi zabytkami miasta są: barokowa katedra, kościół dominikanów oraz liczne budowle sakralne.
Powrót do Granady w godzinach popołudniowych.
Nocleg.

5 dzień
Śniadanie.
Transfer na lotnisko w Managua i wylot.

Powyższa propozycja stanowi przykład wycieczki objazdowej po Nikaragule. TOP TRAVEL organizuje wycieczki indywidualne, tematyczne,  stacjonarne i objazdowe w różne zakątki świata. W związku z tym istnieje możliwość dopasowania programu wycieczki do indywidualnych potrzeb klientów. Zapraszamy. Skontaktuj się z nami.