Oman wycieczka objazdowa: Dziedzictwo Omanu 7 dni

Atrakcyjny program, który wiedzie przez piaski pustyni, historyczne forty ukryte w skałach oraz niezwykłe, malownicze doliny i oazy. Doskonała okazja do poznania kultury, historii i uśmiechniętej ludności tajemniczego Omanu.

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Opcje

Powyższy program można połączyć z wypoczynkiem na plaży w dowolnie wybranym hotelu.

Proponujemy również rozszerzenie programu o Salalach, najbardziej zieloną część Omanu leżącą w południowej części kraju lub z północnym zakątkiem kraju – Musandam, o niezwykłym fiordowym krajobrazie.

Zwiedzanie Omanu można również połączyć z pobytem w Dubaju.

Zobacz Oman informacje praktyczne i atrakcje.

Oman wycieczka objazdowa

1 dzień:  Muskat

Przylot do Muskatu, stolicy Omanu, położonej malowniczo nad zatoką Omańską. Transfer do Hotelu położonego w mieście lub przy plaży. Czas w

2 dzień:  Muskat

Śniadanie. Zwiedzanie niezwykłego miasta, które położone jest malowniczo wzdłuż urozmaiconego wybrzeża. Wizyta w niezwykle ciekawym Muzeum Historii Naturalnej oraz w Wielkim Meczecie, jedynym w Omanie otwartym dla publiczności. Jest jednym z największych meczetów na świecie, a jego wnętrza zachwycają bogatymi zdobieniami i żyrandolami oraz największym na świecie dywanem pokrywającym całą salę do modlitw o powierzchni 4300 m². Zwiedzanie Starego Miasta, podziwianie tego niezwykle zadbanego i czystego miasta, przejazd koło Pałacu Sułtana, otoczonego z dwóch stron fortami portugalskimi. Wizyta na najstarszym targu Muttrah Souq, gdzie kupić można m.in. ciekawe wyroby rękodzieła, ubrania, kaszmirowe szale, przyprawy. Jest to doskonałe miejsce, gdzie sprawdzić można swoje umiejętności w targowaniu.  Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

3 dzień:  Bahla – Jabreen – Nizwa

Po śniadaniu przejazd do niezwykłego miasta Nizwa, położonego w oazie, będącego stolicą Omanu w wieku VI i VII. Dziś pozostało tu niezwykłe bogactwo historycznych budynków i imponujący fort, stanowiące dużą atrakcję turystyczną. Wizyta w forcie zbudowanym w XVII w., którego charakterystycznym elementem jest  okrągła 25-metrowa wieża. Fort dominuje nad okolicą, a miasto rozbudowało się u jego stóp. Warto wspiąć się do niego wąskimi, uroczymi uliczkami, aby podziwiać niezwykły widok na miasto. Wizyta na lokalnym targu (souq), gdzie można kupić niezwykłe wyroby rękodzieła, a przede wszystkim oryginalne wyroby ze srebra i biżuterię beduińską, pełną orientalnych zdobień. Warto pobyć tu i poznać wyjątkową atmosferę prawdziwego orientu. W drodze do Jabreen stop przy niezwykle cennym forcie Bahla. Przejazd do Jabrin i wizyta w najokazalszym zamku omańskim, zbudowanym pod koniec XVII w., będącym siedzibą nauki. Zamek ma wyjątkową architekturę, mieści komnaty dla kobiet i mężczyzn, a jego wnętrza zdobione są bogatymi malowidłami z motywami islamskimi. Powrót do Nizwa. Zakwaterowanie w hotelu 4* i nocleg.

4 dzień:  Al Hamra – Wielki Kanion

Śniadanie. Przejazd do górskiej miejscowości Misfah zbudowanej w skałach, spacer po wiosce, możliwość poznania życia codziennego małej miejscowości oraz Falaj – systemu zbiorników wodnych używanych  na co dzień. Zwiedzanie miejscowości Al Hamra i dalej przejazd w góry do najwyższego szczytu Omanu Jabel Shams, Góry Słońca, o wysokości 3000 m n.p.m.  Wypoczynek, czas na piknik oraz spacer po Wielkim Kanionie. Powrót do Nizwa, nocleg

5 dzień:  Ibra – Pustynia Wahiba

Śniadanie. Opuszczenie Nizwa, po drodze stop w miejscowości Ibra, a dalej w czas na obiad (płatny dodatkowo) w oazie Nahar Farm. Przejazd do Wahiba, pustyni obfitującej w malownicze wydmy z białego i czerwonego piasku sięgające ponad 200 metrów wysokości. Sam przejazd po wydmach stanowi wielką atrakcję. Zakwaterowanie w wiosce złożonej z bungalowów lub namiotów. Podziwianie niezwykłego zachodu słońca rozświetlającego czerwienią wydmy. Kolacja pod gwiazdami. Nocleg..

6 dzień:  Wadi Bani Khalid – Sur

Śniadanie, ostatnie szaleństwa landrowerami po piaskach pustyni. Przejazd do niezwykłej, jednej z najpiękniejszych dolin – Wadi Bani Khalid, wody źródlane i soczysta zieleń kontrastują z surowymi skałami. Wypoczynek, czas na odświeżającą kąpiel.  Przejazd do do nadmorskiego miasteczka Sur słynącego z ręcznego wyrobu tradycyjnych łodzi dhow. Czas wolny. Nocleg.

7 dzień:  Waadi Shaab – Quriyat – Muskat

Śniadanie. Opuszczenie Sur, przejazd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża, podziwianie zapierającego dech w piersiach widoku na turkusowe wody Zatoki Omańskiej opływające piękne zatoczki. Wypoczynek w Waadi Shaab, głębokim wąwozie wśród wysokich gór, gdzie można natknąć się na kryształowe wody jeziorek pośród bujnej zieleni. Piknik lunch (płatny dodatkowo). Dalej przejazd do typowej miejscowości rybackiej Quriyat, położonej niezwykle pomiędzy laguną a morze. Przyjazd do Muskatu i transfer na lotnisko. Wylot.