Wycieczki na Seszelach

W czasie pobytu na Seszelach proponujemy skorzystać z wycieczek na inne wyspy archipelagu. Pozwolą one na ich bliższe poznanie i przeżycie dodatkowych atrakcji: np. przybliżą historię kraju w czasie wizyty na Mahe, dzięki nim znajdziemy się w siedliskach endemicznych ptaków, roślin (z palmą coco-mer), zakosztujemy smaku rowerowej przygody na La Digue lub zanurzymy się w podwodnym świecie w czasie snorkelingu w Parku Morskim Moyenne.

Propozycja wycieczek w czasie pobytu na wyspie Praslin:

WYCIECZKA DO VALLEE DE MAI – pół dnia

W programie REZERWAT PRZYRODY – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowa puszcza, siedlisko Coco-de Mer palmy o owocach niespotykanych w innych częściach świata. W rezerwacie można również obserwować jednego z najrzadziej spotykanych ptaków na świecie – czarną papugę.

WYCIECZKA DO VALLEE  DE MAI + plaża LAZIO – cały dzień

REZERWAT PRZYRODY – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowa puszcza, siedlisko Coco-de Mer palmy o owocach niespotykanych w innych częściach świata. W rezerwacie można również obserwować jednego z najrzadziej spotykanych ptaków na świecie – czarną papugę. Po południu przejazd na plażę Lazio – jedna z 10 najpiękniejszych plaż na świecie.
Przy plaży są dwie restauracje, możliwość kupienia lunchu.
Na plaży nie ma leżaków, parasoli

WYCIECZKA NA WYSPĘ LA DIGUE  – cały dzień
Transfer szkunerem Praslin/La Digue/Praslin (ok.30 min. w jedną stronę). Po przypłynięciu na wyspę La Digue przejażdżka wozami zaprzężonymi w woły do „wytworni” kopry, następnie do domu kolonialnego gdzie był kręcony film „Żegnaj Emanuel”.
Dalszy przejazd na plażę Source d’Argent – jednej z najbardziej spektakularnej plaży na świcie z granitowymi głazami. Lunch.  Relaks, o godz. 16:30 powrót na przystań i powrót szkunerem na wyspę Praslin. Transfer do hotelu.

WARIANT INDYWIDUALNY – wycieczka rowerowa
Transfer szkunerem Praslin/La Digue/Praslin (ok.30 min. w jedną stronę).
Na La Digue przewodnik udzieli informacji i pokaże na mapie, które miejsca należy zobaczyć, gdzie zjeść lunch, gdzie wypożyczyć rowery.

Samodzielne odkrywanie wyspy. Powrót na przystań o 16:30, przeprawa szkunerem na Praslin. Transfer do hotelu.

WYCIECZKA NA WYSPY Cousin – Curieuse – St.Pierre – cały dzień
Transfer do przystani i rejs do rezerwatu na wyspie Cousin. Wyspa jest siedliskiem rzadko występujących lub endemicznych gatunków roślin, ptaków – namorzynek seszelski, sroczek seszelski, wikłacz seszelski, płazów (żółwie szylkretowe).
Po spacerze po wyspie rejs na wyspę Curieuse nazywanej kiedyś „czerwona wyspą” z uwagi na kolor gleby. Otaczają ją lasy namorzynowe. Wyspa jest siedliskiem żółwia olbrzyma.
Lunch w formie BBQ na plaży. Wycieczkę zakończy godzinny snorkeling przy wyspie St. Pierre – malutka granitowa wyspa z kilkoma palmami. Powrót na wyspę Praslin.

Propozycja wycieczek w czasie pobytu na wyspie Mahe:

MAHE TOUR – cały dzień

Objazd po wyspie Mahe rozpoczynamy zwiedzaniem stolicy Seszeli – Viktorii . Przejazd do muzeum, budynku sądu, „wieży” zegarowej wzorowanej na Londyńską Victoria Sation. Spacer po ulicy Alberta prowadzącej do targowiska – centralnego punktu miasta. Przejazd w górzyste tereny Sans Soucis do Mission Lodge – spektakularne miejsce widokowe.
Przejazd do restauracji kreolskiej na lunch. Po lunchu – kontynuacja zwiedzania – przejazd na południe wyspy do plantacji przypraw Jardin di Roi – Ogród Króla. Zwiedzanie plantacji. Przystanek w wiosce z rękodziełem. Powrót do hotelu.

MAHE – KORALOWE SAFARI – WYSPA MOYENNE – cały dzień
Na przystani wsiadamy na katamaran, rejs na środek zatoki, postój na karmienie ryb, pływanie, podglądanie życia podwodnego z łodzi ze szklanym dnem. Lunch na pokładzie katamaranu.
Wizyta i spacer po wyspie Moyenne lub relaks na plaży.

Z wyspy Mahe można również realizować wycieczki na wyspę Praslin i La Digue.

Seszele wycieczki fakultatywne. TOP TRAVEL organizuje wycieczki indywidualne, tematyczne,  stacjonarne i objazdowe w różne zakątki świata. W związku z tym istnieje możliwość dopasowania programu wycieczki do indywidualnych potrzeb klientów. Zapraszamy. Skontaktuj się z nami.