Wietnam wycieczka objazdowa: Z PÓŁNOCY NA POŁUDNIE 12 dni

Najpiękniejsze miejsca Wietnamu – Hanoi, Zatoka Halong, była stolica cesarska Hue, urocze miasteczko Hoi An oraz Sajgon i Delta Mekongu.

Wietnam wycieczka objazdowa Mekong

Wietnam wycieczka objazdowa 12 dni
Cena (min. 2 os.):  od 1.395 USD  / os.

Przeloty WAW/Wietnam/WAW od 3.800 PLN

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób i standardu hoteli

Wietnam wycieczka objazdowa 1 dzień:   HANOI

Przylot do Hanoi – stolicy Wietnamu, uroczego miejsca pełnego bulwarów, zieleni parków i romantycznych jeziorek oraz cennych zabytków po starożytnych dynastiach. Hanoi to miasto czarujące i zupełnie odmienne od innych azjatyckich metropolii, a jego kulturalna aura przyciąga intelektualistów i artystów.

Transfer do wybranego hotelu. Nocleg.

2 dzień:   HANOI

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: rezydencja oraz Mauzoleum niezwykle cenionego przywódcy Ho Chi Minh’a (zamknięte w poniedziałki), Pagoda Mot Cot (na jednej kolumnie), Świątynia Literatury z XI w. poświęcona Konfucjuszowi, pagody Quanh Thanh i Tran Quo, Muzeum Etnologiczne, Jezioro Zwróconego Miecza z malowniczą Świątynią Ngoc Son, położoną na wyspie. Przejażdżka rikszą po zabytkowej części Hanoi, wizyta w dzielnicy Old Quarter, złożonej z labiryntu małych uliczek, gdzie kupić można wszystko: wyroby rękodzieła, odzież bawełniana i jedwabna, buty, wyroby z bambusa, żywności. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień:   HOA LU

Po śniadaniu transfer do Hoa Lu starożytnej stolicy Wietnamu w X wieku. Przesiadka na rowery lub wóz ciągnięty przez bawoły i przejazd przez lokalne wioski do Pagody Bich Dong. Dalej spektakularny rejs małą łódką przez niezwykłe malownicze okolice. Rzeka wije się pośród klifowych skał wapiennych oraz pól ryżowych, podziwianie pięknych widoków oraz wizyta w jaskini. Po obiedzie w restauracji lokalnej zwiedzanie świątyń dynastii Dinh Tien Hoang oraz Le Dai Hanh. Powrót do Hanoi. Nocleg.

4 dzień:   ZATOKA HALONG

Po śniadaniu transfer do miejscowości Halong po drodze wizyta w Pagodzie But Thap. Zakwaterowanie na tradycyjnej dżonce i rejs po Zatoce Halong jednym z naturalnych cudów świata, będącej na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na obszarze ok. 1500 km2, rozsianych jest 3000 wysepek i skał wyrastających wprost z kryształowych wód Morza Południowo-Chińskiego. Wizyta w jaskini, możliwość kąpieli. Obiad, kolacja oraz nocleg na pokładzie dżonki.

Dżonki pływające w Zatoce Halong są różnej wielkości – od 5 do 12 kabin. Każda kabina mieści maksymalnie 2 osoby i posiada łazienkę.

5 dzień:   HALONG – HANOI

Wizyta na wyspach Halong, m.in. wyspa Żółwia, Ton, Jaskinia Luon oraz wiele innych ciekawych zakamarków. Brunch. Powrót do portu Halong i dalej transfer do Hanoi. W drodze wizyta w fabryce ceramiki Chu Dau. Nocleg w hotelu w Hanoi.

6 dzień:   HUE

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do miejscowości Hue, uznanej za najpiękniejszą w Wietnamu. Jako stolica ostatniej dynastii cesarskiej Nguyen stanowi do dziś kulturalne, religijne i naukowe serce Wietnamu. Zwiedzanie miasta, m.in. Cytadela, grobowce cesarzy Tu Duca i Khai Dinha. Nocleg w hotelu.

7 dzień:   HUE – HOI AN

Po śniadaniu Rejs po Rzece “Perfumowej” do Pagody Thien Mu. Przejazd do Danang. Droga wiedzie przez malownicze obszary, wioski rybackie oraz przełęcz górską Hai Van, z której można podziwiać piękny widok na okolicę. Wizyta w Muzeum starożytnego ludu Cham oraz Marmurowych Górach. Przejazd do  uroczego miasteczka Hoi An, położonego nad brzegiem rzeki Thu Bon, ok. 3 km od pięknej, piaszczystej plaży. Niegdyś ważny port handlowy w XVII i XVIII w., dzisiaj czarujące miasteczko wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w miasteczku lub przy plaży. Nocleg. – Wietnam wycieczka objazdowa

8 dzień:   HOI AN

Śniadanie. Zwiedzanie Hoi An – spacer po zabytkowych wąskich uliczkach, Most Japoński, Pagoda Phuc Kien, stare domy kupieckie oraz budynek Kongregacji Quang Dong. Wieczór wolny. Nocleg – Wietnam wycieczka objazdowa

9 dzień:   SAJGON

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Sajgonu (Ho Chi Minh City), największego miasta Wietnamu, położonego na południu kraju, niedaleko delty Mekongu. Jest to typowo azjatyckie miasto, nowoczesne i tętniące życiem. Obok nowoczesnych drapaczy chmur, zobaczyć tu można doskonale zachowane pozostałości po kolonizatorach i pagody. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie: Dzielnica Kolonialna, Opera, Katedra Notre Dame oraz Pałac Zjednoczenia (z zewnątrz), Muzeum Wojny, Dzielnica Chińska, słynny Targ Ben Thanh oraz fabryka laki. Wieczorem czas wolny na odkrywanie życia nocnego Sajgonu. Nocleg.

10 dzień:   DELTA MEKONGU

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Cai Be, położonej w sercu Delty Mekongu, zwanej też “Koszem Ryżu”, będącej jednym z najpiękniejszych i najbardziej zielonych regionów Wietnamu. Uprawy ryżu w tym rejonie pokrywają całe zapotrzebowanie kraju.
Rejs łodzią po kanałach, nad którymi skupia się całe życie mieszkańców. Zwiedzanie Vinh Long z kolonialnymi domami, obiad – specjalność lokalna w restauracji otoczonej ogrodami. Dalsza część rejsu aż do Can Tho, jednej z głównych miejscowości Delty Mekongu. Zakwaterowanie w hotelu w Delcie. Nocleg. – Wietnam wycieczka objazdowa

11 dzień:   DELTA MEKONGU – SAJGON

Po śniadaniu wizyta na pływającym targu Cai Rang, gdzie kupić można tropikalne owoce, warzywa, ryż i wiele innych produktów. Przystanek w ogrodzie owocowym Ba Cong i dalej przejazd do zabytkowego 10-letniego domu Binh Huty. Obserwacja życia codziennego lokalnej ludności uzależnionej od Mekongu. Wizyta na lokalnym targu, w pagodzie Vinh Trang w miejscowości My Tho i powrót do Sajgonu. Nocleg. – Wietnam wycieczka objazdowa

12 dzień:   SAJGON

Śniadanie. Transfer na lotnisko.

Wietnam wycieczka objazdowa 12 dni koniec, ale zapraszamy na kolejne