Australia – Sydney, Melbourne, Uluru, Cairns 16 dni

Niezwykłe, zmienne krajobrazy, nowoczesne, tętniące życiem miasta oraz różnorodny świat fauny i flory – to tylko niektóre z punktów, które zawiera program.

Cena od:  4.000 AUD/os

+ koszt przelotów międzynarodowych i krajowych

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

1 dzień MELBOURNE
Przylot do Melbourne, stolicy stanu Victoria.
Transfer do Hotelu.
Nocleg.

2 dzień MELBOURNE
Zwiedzanie Melbourne – pełne zieleni parki, ogrody, rzeka Yarra, historyczna część miasta. Dalej spotkanie z misiami koala i kangurami oraz wizyta na Phillip Island, gdzie można spotkać pingwiny i lwy morskie. Summerland Beach jest miejscem, na którym od tysięcy lat odbywa się rytuał wędrówki pingwinów do ich kryjówek na nocleg, który można oglądać ze specjalnie do tego celu skonstruowanej platformy. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

3 dzień MELBOURNE
Całodniowa wycieczka słynną Great Ocean Road. W drodze przystanek na słynnej Bells Beach i latarni morskiej Split Point z pięknymi widokami na wybrzeże. Możliwość zobaczenia koala w ich naturalnym środowisku. Spacer po lesie deszczowym. Przystanek przy słynnych 12 Apostołach i pozostałościach po Londyńskim Moście, zejście do Loch Ard Gorge. Powrót do Melbourne.

4 dzień MELBOURNE – SYDNEY
Transfer na lotnisko.
Przelot do Sydney.

Transfer do hotelu.
Zakwaterowanie. Czas wolny.

Sydney największe miasto Australii, stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku Sydney jest obecnie wiodącym w Australii centrum finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym oraz popularnym centrum turystycznym. Port Jackson w Sydney jest największą na świecie naturalną zatoką i portem o powierzchni 55 km². Jest on zalaną przez ocean doliną rzeczną głęboko wciętą w piaskowiec. W samym mieście jest ponad 70 plaż, włączając w to słynną plażę Bondi. W granicach miasta znajduje się także kilka parków narodowych. Cały zespół miejski zajmuje 12 406 km² i liczy ok. 4,4 miliona mieszkańców.

5 dzień SYDNEY

Zwiedzanie Sydney.
W programie m.in. Observatory Hill, przeprawa przez Sydney Harbour Bridge, Manly miasteczko położone na wybrzeżu, ogród botaniczny, w którym będzie serwowany obiad. Dalsze zwiedzanie – Darling Point, Double Bay, Rose Bay, Oxford Street, Paddington, najsłynniejsza plaża Bondi..
Przejazd do Cirqular Quay, skąd wyrusza rejs po zatoce. Możliwość podziwiania najciekawszych punktów miasta. Obiad w czasie rejsu.
Popołudnie wolne.

6 dzień GÓRY BŁĘKITNE
Całodzienne wycieczka do Parku Narodowego Gór Błękitnych.

Góry Błękitne to górskie pasmo w Nowej Południowej Walii, leżące około 100 km na zachód od Sydney. Są częścią Wielkich Gór Wododziałowych, a najwyższy szczyt o wysokości 1.111 m n.p.m. nosi nazwę One Tree Hill. Niegdyś stanowiły zaporę nie do przebycia, dziś jest to jedna z największych atrakcji w tej części Australii. Urokliwa mgiełka unosząca się ponad Górami, dająca im nazwę, pochodzi od ulatniających się olejków eterycznych z liści porastających tu masowo drzew eukaliptusowych, wśród których żyją niecodzienne gatunki fauny nie występujące w a, z rzadka zaskakujące turystów na tutejszych ścieżkach. Na obszarze tym powstał Park Narodowy Gór Błękitnych wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przejazd przez północną część Parku Narodowymi z licznymi postojami i trekingami, podziwianie pięknych widoków. Wizyta w historycznym miasteczku Hartley Vale i dalej obiad w sercu Blue Mountains. Przejazd do Katoomba, gdzie mieszczą się stacje 3 kolejek. Pierwsza z nich to Katoomba Scenic Railway, najbardziej stroma kolejka linowo-torowa na świecie (jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Ciągnięte na linie wagoniki przebywają dystans 415 metrów poprzez piaskowcowe klify oraz tunel pod maksymalnym kątem 52 stopni. Druga kolejka to linowa Scenic Skyway ze szklanym dnem biegnąca w poprzek części Jamison Valley obok wodospadu Wentworth Falls, a trzecia to Scenic Cableway, najbardziej stromo biegnąca kolejka linowa w Australii.
Tutaj można również podziwiać piękny widok na skały Trzy Siostry.

Przejazd do Parku Featherdale Wildilife na spotkanie z misiami koala, kangurami i innymi zwierzętami australijskimi.
Powrót do Sydney autobusem lub za dopłatą promem.

7 dzień SYDNEY
Wycieczka na Most w Sydney. Uczestnicy wdrapują się na szczyt mostu, skąd rozpościera się wspaniały widok na zatokę, Operę i tętniące życiem miasto. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć nawet Góry Błękitne.

Należy zgłosić się do miejsca startowego, gdzie uczestnicy będę przechodzi test na zawartość alkoholu we krwi (dopuszczalna ilość 0,05 %). Nie wolno zabierać ze sobą kamer, aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych.

8 dzień SYDNEY – ULURU
Transfer na lotnisko.
Przelot do Ayers Rock.
Transfer i zakwaterowanie w Hotelu.

Popołudniowa wycieczka do Mutitjulu i Wąwozu Kantju z zachodem słońca w Uluru

W programie: wizyta w centrum Kultury, Sztuki Maruku i rękodzielnictwa. Przejście z przewodnikiem do źródła Mutitjulu, a następnie spacer na Mala podczas którego przewodnik opowie legendy, a także zapozna nas z geologią i tutejszą florą. Tego popołudnia również spacer przez Wąwóz Kantju. Późnym popołudniem lampka wina o zachodzie słońca – niepowtarzalne barwy zachodzącego słońca nad Uluru (Ayers Rock) to widok, który pozostaje w pamięci na długo.

9 dzień KATA TJUTA – KINGS CANYON

Wschód słońca w Uluru i daje zwiedzanie Parku Narodowego Uluru Kata Tjuta.
Wycieczka z przewodnikiem do serca Parku Narodowego, spacer pomiędzy 36 kopułami skalnymi, które tworzą masyw Kata Tjuta.

Park Narodowy Uluru – Kata Tjuta to najciekawszy park narodowy Australii. Właśnie tu znajduje się ognistoczerwona skała Uluru. Ma ponad 318 m wysokości i 8 km obwodu. Przez wiele lat Uluru (rdzenna nazwa) był uznawany za największy monolit świata. Nie jest to jednak prawdą, gdyż monolit Mount Augustus jest ponad dwukrotnie większy. Ponadto Uluru wcale też nie powinien być nazywany monolitem, to część większej formacji skalnej. O Uluru możemy mówić jako o górze wyspowej. Piaskowiec, z którego zbudowana jest Rock Ayers, zawiera skaleń (minerał skałotwórczy) o czerwonawym zabarwieniu. Jest to święte miejsce dla miejscowych Aborygenów, w jaskiniach u podnóża skały znajduje się wiele malowideł ściennych. Nazwa „Ayers Rock” została nadana przez europejskich osadników na cześć premiera Australii Południowej Henryka Ayersa. Pierwotną, aborygeńską nazwą jest „Uluru” i od lat 80. XX w. to właśnie oficjalna nazwa tej skały, corocznie odwiedzanej przez wiele tysięcy gości. Największą atrakcję dla turystów stanowi obserwowanie skały Uluru o zachodzie słońca lub o wschodzie, kiedy z minuty na minutę zmienia ona swój kolor w zależności od oświetlenia.

Opuszczenie Ayers Rock i przejazd do Parku Narodowego Watarrka, obejmującego słynny Kings Canyon.
Zakwaterowanie.
10 dzień KINGS CANYON – ALICE SPRINGS
Treking malowniczymi wąwozami Kings Canyon, przez zaginione miasto i gęstą roślinność Ogrodów Eden w dole kanionu.
Po południu przejazd do Kings Creek i dalej do Alice Springs.
Nocleg.
11 dzień ALICE SPRINGS – CAIRNS
Czas wolny.
Transfer na lotnisko.

Przelot do Cairns.
Transfer do hotelu na wybrzeżu.

Nocleg.

12 dzień CAIRNS
Śniadanie.

Całodzienny rejs katamaranem Quicksilver do rafy Agincourt na skraju Wielkiej Rafy Koralowej.
Wliczony obiad, transfery oraz sprzęt do snorkelingu.

13 dzień CAIRNS

Całodzienna wycieczka do Kurandy.

W programie przejazd panoramicznym pociągiem, czas wolny w Kuranda, przejazd kolejką linową z możliwością postoju i przejścia przez las tropikalny, a także wizyta w Parku Aborygenów Tjapukai, gdzie będzie można wziąć udział w pokazach rękodzieła, a także tanecznego show. Obiad w Parku Aborygenów. Powrót do hotelu autokarem.

14 dzień CAIRNS
Dzień wolny.

15 dzień CAIRNS

Całodniowa wycieczka do Cape Tribulation. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Parku Narodowego Daintree, przejazd promem przez rzekę Daintree, spacer po lesie deszczowym i słynnej plaży na Cape Tribulation, wizyta w Centrum Informacyjnym, przystanek przy pięknym punkcie widokowym Alexandra, w drodze powrotnej wizyta w Mossman Gorge, bujnych lasów deszczowych spływających do rzeki Mossman.

16 dzień
Wylot z Australii