Wycieczki  Kambodża – KLEJNOTY KAMBODŻY 7 dni

Zwiedzanie starożytnej stolicy Imperium Khmerów, znanej głównie z Angkor Wat, wizyta w stolicy Kambodży Phnom Penh oraz poszukiwanie słodkowodnych delfinów żyjących w wodach Mekongu w okolicach Kratie.

Cena programu:  od 900 USD / os.

Cena programu uzależniona jest od standardu hotelu, terminu wyjazdu oraz ilości osób.

Program realizowany jest indywidualnie i na życzenie może być przedłużony o dalsze zwiedzanie lub wypoczynek na plaży w Sihanoukville.

Opcje

Wizyta w Kambodży może być połączona z programami w Wietnamie lub Tajlandii.

1 dzień SIEM REAP

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Siem Reap. Przylot do starożytnej stolicy Imperium Khmerów, najczęściej odwiedzanego miejsca w Kambodży. Tutaj na obszarze 400 km² mieści się ponad 100 świątyń i pomników. Transfer do Hotelu. Zakwaterowanie. zwiedzanie świątyń Thommanon i Chau Say Tevoda z XII wieku oraz nieskończonej świątyni górskiej Ta Keo jak również świętych źródeł Srah Srang. Dalej wizyta w niezwykłej Świątyni Ta Prohm obrośniętej korzeniami świątyni buddyjskiej z XII wieku.
Nocleg.

2 dzień SIEM REAP

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Królewskiego Angkor Thom, które zajmuje powierzchnię 10 km2. W centralnej części znajduje się świątynia Bayon z XIII w., z charakterystycznymi twarzami Boddhisattva obserwującymi zwiedzających. Dalej świątynia Phimeanakas oraz Baphuon.
Po południu wizyta w Świątyni Angkor Wat – jednego z najwspanialszych obiektów na świecie. Zbudowana została na początku XII wieku i umieszczona jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Nocleg.

3 dzień SIEM REAP

Po śniadaniu zwiedzanie słynnej świątyni Bantey Srey (Cytadela Kobiet) zbudowanej w X wieku z różowego piaskowca ozdobionego misternymi rzeźbieniami, co sprawia, że jest perłą klasycznej sztuki Khmerów. Po południu wizyta w świątyniach  Preah Khan – Święty Miecz, Neak Pean wznoszącej się pośrodku zbiornika wodnego oraz Ta Som zbudowanych przez króla Jayavarmana VII.
Na koniec wizyta w Szkole Artystów, gdzie młodzież uczy się rzeźbiarstwa tradycyjnymi sztukami. Dzięki temu zachowywana jest tradycja kambodżańska.
Nocleg.

4 dzień SIEM REAP – KRATIE

Śniadanie. Opuszczenie Siem Reap i przejazd w kierunku małej wioski Chlong położonej nad Mekongiem. Droga wiedzie przez piękną okolicę pełną malowniczych krajobrazów. Obiad w drodze. Przyjazd do Kratie, zakwaterowanie w Hotelu. Kolacja i nocleg.

5 dzień KRATIE

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie małego, kolonialnego miasteczka. Wizyta w Pagodzie Vihear Kork oraz Wat Phom Sambok. Podziwianie pięknej panoramy okolicy ze wzgórza. Obiad w restauracji lokalnej. Przejazd do Sambo, miejsca znanego z żyjących tu delfinów słodkowodnych. Przejażdżka łódką w poszukiwaniu delfinów. Powrót do Kratie. Kolacja i nocleg.

6 dzień KRATIE – PHNOM PENH

Śniadanie. Przejazd do Phnom Penh – stolicy Kambodży, niewielkiego miasta położonego przy ujściu Tonle Sap do Mekongu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.
Po południu zwiedzanie Świątyni Wat Phnom wzniesionej na wzgórzu oraz wizyta na lokalnym Centralnym Targu, znanym z architektury Art Deco.
Nocleg.

7 dzień PHNOM PENH

Śniadanie.
Zwiedzanie – Muzeum Narodowe z bogatą kolekcją rzeźb z okresu Angkorskiego i przed Angkorskiego oraz Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą, której nazwa pochodzi od 5 tysięcy srebrnych kilogramowych płytek, którymi wyłożona jest podłoga.
Transfer na lotnisko. Wylot.

Wycieczki Kambodża – szyte na miarę z TOP TRAVEL. Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.