Wycieczki Kostaryka: POAS – TORTUGUERO – ARENAL 7 DNI

Ciekawy program obejmujący najważniejsze atrakcje Kostaryki – plantację kawy, wulkany, wiszące mosty i tajemnicze kanały Tortuguero z bogactwem fauny i flory.

Wycieczki Kostaryka wulkan Arenal

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Koszt przelotu od 4.500 zł / os.

Przygotujemy wycenę programu na  życzenie.

Opcje

Proponujemy połączenie programu zwiedzania z wypoczynkiem na jednej z plaż Kostaryki.

Program można również połączyć  ze zwiedzaniem Nikaragui.

Wycieczki Kostaryka

1 dzień San Jose

Przylot to stolicy Kostaryki – San Jose. Transfer do wybranego hotelu  położonego w centrum miasta. Nocleg.

2 dzień Poas – La Paz

Rano przejazd na plantację kawy DOKA. Po tradycyjnym śniadaniu kostarykańskim wizyta na plantacji kawy, poznawanie całego procesu uprawy i produkcji kawy połączone z degustacją. Dalej przejazd do  wulkanu Poas, którego krater o średnicy 1,3 km i głębokości 300 metrów należy do największych na świecie. W jego wnętrzu na wysokości 2.400 m n.p.m. znajduje się błękitne jezioro, którego temperatura dochodzi do 40°C. Trekingi po okolicy porośniętej bujną i niezwykle barwną roślinnością tropikalną, podziwianie malowniczej turkusowej laguny usytuowanej w kraterze wygasłego wulkanu na wysokości 2.600 m n.p.m. (20 minut marszu). Następnie wizyta w Ogrodzie Wodospadów La Paz – pięknym parku, gdzie można podziwiać malownicze wodospady „El Tempo”, „Magia Blanca” „Encantada” oraz „La Paz”, motylarnię z egzotycznymi i bajecznie kolorowymi motylami, park kolibrów oraz park orchidei. Obiad. Powrót do San Jose. Wieczór wolny. Nocleg.

3 dzień Tortuguero

Ok. godz. 06:30 wyjazd z San Jose do Parku Narodowego Tortuguero położonego we wschodniej części Kostaryki, na wybrzeżu Morza Karaibskiego, w niewielkiej odległości od granicy z Nikaraguą. Trasa wiedzie przez malownicze rejony Kostaryki, zachwycające są widoki szczytów górskich piętrzących się nad porośniętymi gęstą roślinnością dolinami. Postój na śniadanie i przejazd przez plantacje bananów do Cano Blanco, skąd podróż kontynuowana jest łodzią pośród tropikalnej roślinności aż do serca parku.

Park Narodowy Tortuguero obejmuje ochroną około 19 tys. hektarów terenów przybrzeżnych oraz w głębi lądu. Charakterystycznym elementem jest sieć labiryntów kanałów, które przecinają gęste lasy tropikalne, w których wnętrzach żyje niezliczona liczba zwierząt.

Zakwaterowanie w wybranym lodgu. Po obiedzie wycieczka do wioski Tortuguero położonej na wąskim pasie lądu między kanałem a Morzem Karaibskim. Wizyta w wiosce oraz siedzibie Stacji Naukowej, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków żółwi morskich. Powrót do Lodgu, kolacja i nocleg.

4 dzień Tortuguero

Śniadanie. Czas na relaks przy basenie. Po obiedzie wycieczka łodziami po kanałach parku poprzez tropikalne lasy. Obserwacja wielu gatunków ptaków i ssaków (min. wyjce, kapucynki z białymi twarzami, kajmany, iguany, żółwie słodkowodne, tukany). Powrót do Lodgu, kolacja i nocleg.

5 dzień Tortuguero – Arenal

Po śniadaniu transfer łodzią do Cano Blanco i dalej przejazd grupowy w rejon wulkanu Arenal, który jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na świecie stanowiąc jedną z większych atrakcji Kostaryki. Dzięki licznym erupcjom wulkanu, zwłaszcza wieczorami można obserwować barwne fajerwerki. Zakwaterowanie w wybranym lodgu z widokiem na wulkan.

6 dzień Arenal

Śniadanie. Przed południem zwiedzanie Parku Narodowego Arenal, trekking po wiszących mostach, obserwacja roślinności tropikalnej i dziko żyjących zwierząt, m.in. wyjce. Popołudnie wolne. Wieczorem wizyta w kompleksie Gorących Źródeł Tabacon leżących u stóp wulkanu, czas na relaks i kąpiele w naturalnych basenach, których woda wynosi od 36 do ponad 40°C.  Kolacja na terenie kompleksu. Powrót do hotelu. Nocleg.

7 dzień Arenal – San Jose

Śniadanie. Transfer do San Jose lub innego wybranego miejsca na wakacje w Kostaryce lub w krajach ościennych.