Wycieczki Wietnam: Górskie plemiona północnego Wietnamu 4 dni

Etniczne grupy Wietnamczyków i Chińczyków żyją głównie w strefach przemysłowych i nadbrzeżnych, jednak około 10 % ogółu ludności zamieszkuje północno-zachodnie części kraju, głęboko w górach wzdłuż granicy z Chinami i Laosem. Najbardziej znane  plemiona to Daowie, Tajowie i Hmongowie pochodzenia chińskiego, wśród których wyróżnia się plemiona czarne, białe, zielone, czerwone i kwieciste, a ich nazwa związana jest z kolorami strojów noszonych przez kobiety.

Wietnam wycieczki Hanoi

Wycieczki Wietnam:
CENA: od 400 USD / os.

Cena zawiera:

– 1 noc w hotelu, 2 noce w pociągu,

– wyżywienie wymienione w programie,

– indywidualne zwiedzanie z przewodniiem z jęz. angielskim,

– bilety wstępów.

DOPŁATA DO HOTELU VICTORIA I PRZEJAZDU POCIĄGIEM VICTORIA 235 USD / os.

Opcje

Program może być komponowany dowolnie z wycieczkami objazdowymi w Wietnamie.

1 dzień:   HANOI – LAO CAI

Wieczorem  transfer z hotelu w Hanoi na dworzec kolejowy. Ok. 21:30 wyjazd z Hanoi. Nocleg w pociągu (klimatyzacja, przedziały sypialne 4-osobowe).

2 dzień:   LAO CAI – SAPA

Przyjazd do Lao Cai około godz. 05:30. Godzinny transfer do Sapa, której okolice zamieszkuje wiele kolorowych plemion, m.in. czerwoni Daowie, Hmongowie czarni, kwieciści. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Wypoczynek. Po południu piesze zwiedzanie okolicy – wodospady Thac Bac oraz Ham Rong z ogrodem orchidei, stąd rozciąga się niesamowita panorama na Sapa i całą okolicę. Powrót do Sapa na targ lokalny, gdzie kupić można żywność oraz niezwykłe rękodzieło.

Nocleg.

3 dzień:   SAPA – LAO CAI

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie okolic Sapa. Treking po malowniczych wzgórzach pokrytych tarasami ryżowymi, odwiedziny w wioskach: Lao Chai, gdzie żyją czarni Hmongowie oraz Taran, zamieszkiwanej przez mniejszość etniczną Giay. Tutaj przystanek na odpoczynek i picnic lunch.  Treking przez bambusowy las do wioski Giang Ta Chai zamieszkanej przez czerwonych Hmongów. Po wypoczynku przy wodospadach ostatni odcinek trekingu w górę, skąd powrót samochodem do Sapa. Wieczorem transfer do Lao Cai na stację kolejową, skąd wyjazd do Hanoi ok. 21:00. Nocleg w pociągu.

4 dzień:   HANOI

Przyjazd do Hanoi.

LUKSUSOWY POCIĄG VICTORIA

Odrestaurowany romantyczny pociąg Victoria kursuje 6 razy w tygodniu na trasie Hanoi – Lao Cai – Hanoi. Składa się z 2 wagonów sypialnych (superior – przedziały 4-osobowe, deluxe – przedziały 2-osobowe z WC) oraz wagonu restauracyjnego (3 razy w tygodniu), gdzie oferowane jest wyszukane menu a’la carte oraz bogata lista win.

Czas przejazdu wynosi 10 godzin. Pociąg Victoria dostępny jest tylko dla Klientów korzystających z noclegu w Hotelu VICTORIA SAPA.