Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wycieczka Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Ceny

    Program: od 1.220 USD/os.
    przy min. 2 osobach

    Koszt przelotu: od 1.800 PLN/os.

W blasku pereł i w oparach kadzidła

    DUBAI/ZEA – MUSANDAM/OMAN – RAS AL KHAIMAH/ZEA

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie – położony we wschodniej części Półwyspu Arabskiego  to kraj o wielu obliczach. Fascynujące pustynie, cudowne malownicze plaże, skaliste góry oraz beduińskie wioski, oazy i niezapomniane wycieczki sprawiają, ze Emiraty od lat cieszą sie dużym zainteresowaniem turystów. W Emiratach dużą rolę zarówno dla mieszkańców jak i turystów odgrywają orientalne targi – tzw. suki, a wśród nich najpopularniejszy Golden Souq w Dubaju.

Dubaj jako jeden z 7 Emiratów jest równocześnie jednym z najbardziej znanych Emiratów. Swoją renomę zawdzięcza niesamowicie szybkiemu rozwojowi, który nastąpił w ostatnich kilkunastu latach. To właśnie tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością.  Futurystyczne, nowoczesne drapacze chmur wyrastają jak grzyby po deszczu, a inwestycje w wysokiej klasy infrastrukturę turystyczną, sprawią, że Dubaj znajduje się w ścisłej czołówce światowej najchętniej odwiedzanych miejsc.

Emirat Ras Al Khaimah oddalony od Dubaju ok. 1h30 min. w kierunku północno wschodnim rozciąga się od podnóża Gór Hadżar do wód Zatoki Perskiej. Początek historii RAK określa się na V tysiąclecie p.n.e., RAK była ważnym portem handlowym z bogatymi kontaktami z Mezopotamią. W kolejnych  wiekach po islamizacji utrzymywała ożywione kontakty z Azją Wschodnią, posiadała własna flotę do połowu perłopławów – perły były najcenniejszym towarem handlowym. W XV w. do Zatoki Perskiej przybyli Portugalczycy przejmując kontrole nad portem. W XVII w. do rywalizacji dołączyła się Wielka Brytania. W XVIII w. RAK była zarządzana była przez ród Kasimich, który bogacił się na napadach na okręty pływającej przez Zatokę. Region nazwano Wybrzeżem Pirackim.

W 1820 roku podpisano traktat o zakazie piractwa. W1869 r. utworzono odrębny od Szardży szejkanat. Ras Al Khaimah przystąpiła do Federacji ZEA w 1972 r.

 Sułtanat Omanu – położony na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego obejmuje powierzchnię ponad 300.000 km2 , od wschodu obmywany jest wodami Morza Arabskiego, na zachodzie graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Królestwem Arabii Saudyjskiej, a na południu z Republiką Jemenu. Początki kraju sięgają do 12 tys. lat przed naszą erą, obszar ten był świadkiem powstania jednej z najstarszych cywilizacji Półwyspu Arabskiego. Na kształt Omanu miały wpływ kultury Samarytańska i Perska, a Islam ustanowiono w 630 roku. W 1741 roku Ahmed bin Said zapoczątkował dynastię Al Said oraz rozkwit kultury, sztuki i polityki. Od 1970 roku razem z objęciem tronu przez Sułtana Qaboos Bin Saida rozpoczął się renesans i metamorfoza Omanu, który stał się krajem nowoczesnym.

Oman, w niewielkim stopniu odkryty przez turystów, jest synonimem bezpieczeństwa, gościnności i nieskończonych kolorytów. Izolacja od świata sprawiła, że do dziś żywe są tu starowiekowe tradycje omańskie i na każdym kroku poczuć  można autentyczny świat orientu. Różnorodność krajobrazów – pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco gęstej roślinności i tryskających źródeł, jak również stare historyczne forty, nieskończone kilometry piaszczystych plaż oraz krystalicznie czyste wody kryjące bogate ogrody rafy koralowej, wiele gatunków ryb oraz wszechobecne delfiny. Musandam jest najmniejszym regionem Omanu oddzielony ZEA od reszty kraju. Położenie nad Zatoką Omańska i Perską, majestat gór Hadżar, imponujące fiordy stanowią o oryginalności tego miejsca.

Dzień 1    DUBAJ
Wylot z Warszawy do Dubaju.
Przylot do Dubaju, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2   DUBAJ
Śniadanie.
Godz. 09:00 – wycieczka z przewodnikiem po Dubaju. Przejazd przez Sheikh Zayed Road do nowoczesnej części Dubai Marina i najsłynniejszego hotelu na świecie – Burj Al Arab Jumeirah. Wizyta w muzeum w Al Fahidi Fort. Fort został wzniesiony w 1787r. i odrestaurowany w 1971r. Zbiory i barwne dioramy przestawiają codzienne życie mieszkańców w czasach przed odkryciem ropy naftowej. Jednymi z najbardziej spektakularnych eksponatów są zgromadzone okazy pereł (połów perłopalazów był kiedyś podstawowym zajęciem i źródłem dochodu ludności). Spacer po najstarszej części miasta Dzielnicy Bastakiya położonej nad rzeką Dubaj Creek, wizyta na targowisku z wyrobami włókienniczymi, przejazd wodną taxi na druga stronę rzeki do dzielnicy – Deira gdzie już z daleka wyczuwa się aromaty przypraw, których bogactwo i różnorodność można zobaczyć na pobliskim bazarze. Na słynnym Golden Souq można podziwiać wyroby ze złota i kamieni szlachetnych. Powrót do centrum Dubaju, ekscytujący wjazd na taras widokowy (124.piętro) Burj Kalifa – obecnie najwyższego budynku na świecie. Wybudowany w rejonie Sheikh Zayed Road ma 165 pięter, wznosi się na wysokość 882 metrów. Przejazd do Dubai Mall – największego centrum handlowego w Dubaju mieszczącego ponad 1000 sklepów, duży wybór restauracji i atrakcji turystycznych – lodowisko, parki tematyczne, akwarium. Dzień zakończy wieczorny, efektowny pokaz – The Fountain Dubaj z muzyką i światłem. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3    DUBAJ – KHASAB/Oman (Musandam)
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu.
Godz.06:00 – wyjazd z przewodnikiem do Khasab – stolicy regionu Musandam/Oman. Po wyjeździe z Dubaju malownicza
droga wiedzie wzdłuż wybrzeża i Gór Hadżar (czas przejazdu ok.4h) – przejście graniczne w Tibat. Zwiedzanie Fortu Khasab zbudowanego przez Portugalczyków w XVI w. Przejazd przez miasto, spacer po starym i nowym suku. Wizyta
w Wadi Qadah i wsi Tawi położonej głęboko w zatoce, znanej z petroglifów na głazach – rysunki wielbłądów, jeźdźców na koniach, łodzi. Wiek rysunków określa się na 2000 lat. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu w Khasab. Nocleg.

Dzień 4    KHASAB – REJS PO ZATOCE KHOR – SHAM (Telegraph Island, Seebi Island)
Śniadanie.
Wyjazd na całodniowy rejs tradycyjną drewnianą łodzią (dhows) po lazurowych wodach Zatoki Khor Asz-Sham w otoczeniu majestatycznych gór Hadżar.
W czasie rejsu możliwość obserwacji delfinów. Relaks i lunch (na pokładzie) na wyspie Telegraf i Seebi – pływanie, snorkeling.
Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5    KHASAB/Oman (Musandam) – RAS AL KHAIMA
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu.
Godz.09:30 – wyjazd samochodami 4WD na safari w góry Hażar w kierunku Jebel Harim (Góra Kobiet) najwyższego szczytu Musandamu o wysokości 2087 m.n.p.m. Przejazd trasami przez góry i doliny ze spektakularnymi i malowniczymi widokami. Wizyta w wiosce Bait Al Qafl i parku Khalidiya z licznymi drzewami akacji. Trasę zakończy przejazd do Zatoki Khor-al-Najid z jednym z najpiękniejszych widoków w Omanie. W czasie przejazdu przekąski.
Lunch w lokalnej restauracji i transfer do hotelu w Ras Al Khaimah.
Zakwaterowanie w htl Bin Maijd Beach – oferta all inclusive.

Dzień 6/7    RAS AL KHAIMAH
Pobyt wypoczynkowy w hotelu/All inclusive

Dzień 8    RAS AL KHAIMAH – DUBAI/lotnisko
Godz. 03:00 (w nocy) – transfer na lotnisko do Dubaju
-wylot do Polski

Cena zawiera:
– 2 noce/śniadania w htl 3* w Dubaju
– 2 noce/śniadania w htl 3* w Khasab (Półwysep Musandam-Oman)
– 3 noce/ all inclusive w htl 4* w Ras Al Khaimah
– lunch w dniu przejazdu do Khasab, w czasie rejsu i czasie safari
– transfery z/na lotnisko
– transport z A/C w czasie programu, przewodnik z j. angielskim

Cena nie obejmuje:
– ubezpieczenia
– napoi do obiadów
– opłaty – taxy w hotelach w Dubaju (10AED/za pok. za noc, w Ras Al. Khayma 15AED za pok za noc)
– napiwków

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116