Indie – Delhi, Złoty Trójkąt, Varanasi, Rajastan, tygrysy

Zapraszamy do podróży w głąb Indii – bogate, zachwycające pałace i świątynie, święta rzeka Ganges oraz tygrysy..

  • Indie wycieczki tygrys atrakcje
Indie wycieczki

Cena uzależniona jest od wielu czynników, m.in. terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Przygotujemy wycenę na życzenie.

Kontakt:

Tel. 228929300

olga.walas@toptravel.pl

Opcje

Możliwość przelotu na Goa i wypoczynku na plaży.

1 dzień DELHI
Przylot do Delhi.
Zakwaterowanie w hotelu.
Nocleg.

2 dzień DELHI
Śniadanie w hotelu
Całodniowe zwiedzanie Delhi

Delhi jest politycznym i administracyjnym centrum największego w świecie państwa demokratycznego. Na powierzchni 1500 km2 mieszka tu ok. 13,7 mln osób. Rozrastająca się metropolia łącząca stare i nowe tradycje dzieli się na dwie części: Stare Delhi (dawny Szahdżahanabad) i Nowe Delhi (dawna stolica brytyjska). Zwiedzanie – Jama Masjid (Meczet Piątkowy) zbudowany z czerwonego piaskowca i białego marmuru stanowiący najważniejsze miejsce kultu muzułmanów z Delhi. Wizyta na najbardziej znanym bazarze Chandani Chowk położonym zarówno w pobliżu Meczetu jak i słynnego Czerwonego Fortu. Następnym punktem programu będzie zwiedzanie Raj Ghart – memoriału ku pamięci Mahatme Gandhi a także Qutab Minar – Wieża Zwycięstwa wybudowana w XII w. Dalej Nowe Delhi ze słynnym India Gate – Bramą Indii – ufundowaną przez Brytyjczyków w hołdzie żołnierzom indyjskim, którzy zginęli w czasie I Wojny Światowej, przejazd przez lokalne Pola Elizejskie – Rajpath (Droga Królewska), kończąc na Parlamencie.

Powrót do Hotelu, nocleg.

3 dzień DELHI – VARANASI
Śniadanie.
Transfer na lotnisko.
Przelot do Varanasi

BENERES (VARANASI)
Varanasi, święte miasto Indii położone jest nad Gangesem. Ariowie, nazywali je Kasi – “miejsce światła”, Anglicy – Benares. Wraz z pierwszymi promieniami słońca nad brzegami Gangesu pojawiają się pielgrzymi. Rytualną wędrówkę rozpoczynają od najdalej na południe wysuniętego Assi Ghatu. Nim dotrą do Manikarniki (gath przy którym odbywają się pochówki) minie południe. Ghat – to wielkie, schodzące ku wodzie schody. Kiedy zapadnie zmrok rozpoczyna się codzienna, wieczorne modlitwa poświęcona rzece. Rytm bębna i dęcie w konchy wypełnia dźwiękiem brzeg Gangesu. Ciemne palce braminów dotykają kolorowej pasty przygotowanej z drzewa sandałowego i kurkumy, znaczą czoła zebranych.

Transfer do Hotelu.

Wieczorem wizyta w starej części Varanasi, zwiedzanie Ghatów – wielkich, schodzących ku Gangesowi schodów oraz udział w wieczornym arathi – modlitwie nad brzegami Gangesu.
Nocleg.

4 dzień VARANASI
Wczesna pobudka oraz rejs łodzią po Gangesie o wschodzie słońca.
Powrót do hotelu na śniadanie.

Przejazd do Sarnath, położonego 10 km od Varanasi, gdzie Budda wygłaszał swoje pierwsze kazania po osiągnięciu oświecenia. Tutaj znajdują się ruiny stupy Dharmrajika oraz świątynie chińskie i tybetańskie.

Powrót do Varanasi. Wieczór wolny. Nocleg.

5 dzień VARANASI – KHAJURAHO
Śniadanie.
Transfer na lotnisko.
Przelot do Khajuraho.

Zakwaterowanie w hotelu.
Popołudnie wolne. Nocleg.

6 dzień KHAJURAHO
Śniadanie.

Zwiedzanie miasta

Khajuraho – Miasto palm daktylowych założone zostało w IX i X wieku przez dynastię Chandela. Słynie z zespołu hinduistycznych świątyń wzniesionych między IX a XII wiekiem przez władców Ćandelów.

Zwiedzanie świątyń – ich architektura symbolizuje świętą górę Meru, a przedmiot kultu w świątyni zwrócony był zawsze ku wschodowi. Swą sławę zespół zawdzięcza szczególnie bardzo bogatej dekoracji rzeźbiarskiej zewnętrznych ścian świątyń. Tworzą ją rytmiczne układy splątanych ze sobą postaci. Wiele z nich ma charakter erotyczny, nieraz bardzo śmiały. Wiąże się to ze specyfiką lokalnego hinduizmu. Ćandelowie bowiem popierali skrajne sekty tantryczne, jak kapalikowie, kaulowie, kalamukhowie, czy zwolennicy kultu Sześćdziesięciu Czterech Jogiń. W skład ich pobożności wchodziły również rytuały orgiastyczne, wiążące się z zawieszeniem uznawanych norm moralnych. Zespół świątynny został wpisany w roku 1986 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Popołudnie wolne.
Nocleg.

7 dzień KHAJURAHO – ORCHHA
Śniadanie.
Transfer samochodem do miejscowości Orchha (ok. 3 godz.).
Zakwaterowanie w hotelu.

Po południu zwiedzanie średniowiecznego miasteczka, które zachowało atmosferę z przełomu XVI i XVII w. – m.in. fort z trzema pałacami z XVII w. oraz ciekawe świątynie.

Nocleg.

8 dzień ORCHHA – GWALIOR
Śniadanie w hotelu.
Przejazd do Gwalior (1,5 godz.). Spotkanie z przewodnikiem.

Gwalior to niezwykle estetyczne miasto dowodzące o wielkości jego architektów.. Warto pospacerować uliczkami, przy których stoją piękne domy z bogato rzeźbionymi drzwiami i okiennicami.. Romantyczne pałace dodają wyjątkowego uroku…

Zwiedzanie: Fort Gwalior znajduje się na wzgórzu, w północnej części miasta i jest najbardziej spektakularnym oraz najbardziej znanym zabytkiem Gwalior. Jego mury obronne mają 10 m szerokości. Chociaż w większości został zbudowany w XV w. to jego początki sięgają roku 425 n.e. a słynna sadzawka Suraj Kund jest prawdopodobnie jeszcze starsza. Do fortu prowadzą dwie główne bramy – od południowo-zachodniej strony Brama Urwahi, a od północno-wschodniej strony, czyli od strony Starego Miasta, Brama Gwalior (Alamgiri Gate). Wewnątrz fortu znajdują się pałace, świątynie oraz inne budynki, które powstawały na przestrzeni lat.

Nocleg w Hotelu w Gwalior.

9 dzień GWALIOR – AGRA
Śniadanie.
Przejazd do Agry (ok. 2 – 3 godz.).

Stan Utrat Prades w którym znajduje się Agra rozpostarty wśród równin dorzecza Gangesu, kryje wiele świętych miejsc dla wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Agra to najczęściej odwiedzane w tym stanie miasto nie tylko ze względu na fort, ale przede wszystkim ze względu na Taj Mahal – uznany za jeden z cudów świata.

Zakwaterowanie w hotelu.

Popołudnie wolne, czas na relaks.

10 dzień AGRA
Śniadanie. Poranne zwiedzanie Agry.
W programie: mauzoleum Taj Mahal – jedno z najwspanialszych dzieł wzniesionych z miłości do kobiety. Jedna z najsłynniejszych budowli świata na zlecenie Szahdżahana jest grobowcem jego ukochanej żony, Mumtaz Mahal. Zabytek zawdzięcza swe eteryczne piękno białym marmurom inkrustowanym tysiącami szlachetnych i półszlachetnych kamieni. Zwiedzanie proponujemy porankiem ze względu na przepiękne kolory Taj Mahalu, które można zobaczyć jedynie o poranku lub o zachodzie słońca.

Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Czerwonego Fortu Agra zaprojektowanego w tradycyjnym stylu indyjskim.

Fort został zbudowany w XVI wieku, w związku z przeniesieniem przez Akbara stolicy państwa Mogołów do Agry. Czerwony Fort jest w istocie zespołem budowli zamkniętych wewnątrz potężnych, czerwonych murów zewnętrznych o wysokości do 20 metrów i łącznej długości około 2,5 kilometra. Obecnie do wnętrza fortu wchodzi się przez bramę Amara Singha, zwaną również Bramą Lahore (jedną z dwóch istniejących; drugą z istniejących jest Brama Delhi). Wewnątrz znajduje się szereg budowli, głównie o charakterze pałacowym.

Przejazd do ruin miasta Fatehpur Sikri – „miasta zwycięstwa”, które zostało wzniesione z miejscowego piaskowca i przez 14 lat było stolicą, aż do czasu gdy Akbar przeniósł ją do Lahore. Do dobrze zachowanych pozostałości miasta należą pałac i królewski meczet Dżama Masdzid (Meczet Piątkowy).

Powrót do hotelu w Agrze. Nocleg.

11 dzień AGRA – RANTHAMBORE
Śniadanie.
Transfer na stację kolejową Bharatpur. Wyjazd pociągiem o godz. 10:40, przyjazd do Swaimadhopur o godz. 13:10. Przejazd do Parku Narodowego Ranthambhore

Park Narodowy Ranthambhore w płd-wsch części Radżasthanu objęto programem ochrony tygrysów (Project Tiger). Jest to najlepsze miejsce, gdzie można zobaczyć to wspaniałe zwierzę żyjące na wolności. Na terenie 400 m2 zachwycają przepiękne doliny pomiędzy łańcuchami górskimi Aravalli i Vindhya, słynące z naturalnych basenów i owocowych drzew. Nad Parkiem góruje wspaniała forteca Rao Hamira, którą w XIV w. zdobył sułtan Delhi Ala ud-din Chaldżi, a w 1569 r. Akbar. Chociaż po dawnej świetności warowni pozostały tylko ślady, warto tam zajrzeć, by zobaczyć ruiny pałaców i świątyń.

Przyjazd do Hotelu w Parku. Obiad.
Przejażdżka jeepem po parku w poszukiwaniu tygrysów.

Kolacja i nocleg w hotelu.

12 dzień RANTHAMBORE
Wcześnie rano wyprawa wraz z naukowcem w poszukiwaniu tygrysów i innych dzikich zwierząt. Powrót do hotelu na śniadanie i czas wolny do obiadu. Po południu kolejne safari..
Kolacja i nocleg w hotelu.

13 dzień RANTHAMBORE – JAIPUR
Śniadanie.
Transfer do Jaipuru (ok. 4 godz.).

Różowe miasto Jaipur – założył w 1728 r maharadża Sawaj Dżaj Singh II. Nie zawsze Jaipur był różowym miastem. Pierwotnie w zabudowie przeważały odcienie szarości rozjaśniane białymi motywami. W 1883 r dla uczczenia wizyty księcia Alberta nakazano pomalować budynki na tradycyjny kolor powitalny, który na murach starówki przetrwał do dziś.

Zakwaterowanie w hotelu.
Popołudnie wolne.
Nocleg.

Proponujemy lot balonem nad Jaipurem – doskonała okazja na podziwianie panoramy miasta z jej wspaniałymi fortami z lotu ptaka.

14 dzień JAIPUR
Śniadanie.
Przed południem zwiedzanie Amber Fortu.

Położony 11 km od Jaipuru, Amber Fort, radżpucki kompleks budowli obronnych i pałacowych, był kiedyś głównym ośrodkiem plemion Mina, należących do pierwszych mieszkańców tego regionu.
Początki miasta Amber sięgają około 1000 roku. Od około 1037 roku Amber pełnił rolę stolicy Radżputów. Budowa Fortu w obecnym kształcie rozpoczęła się pod koniec XVI wieku na miejscu wcześniejszych struktur obronnych, a jego sukcesywna rozbudowa trwała około 150 lat, do momentu założenia Jaipuru w 1727 roku przez Jai Singha II.

Wjazd do fortu na grzbiecie słonia i zwiedzanie wnętrz.

Po południu zwiedzanie Jaipuru – w programie: zwiedzanie Pałacu Miejskiego z kolekcją tkanin, uzbrojenia, dywanów, obrazów i manuskryptów oraz Jantar Mantar – obserwatorium maharadży Jaj Singha, a także przejazd koło Pałącu Wiatrów, znanego z charakterystycznej różowej, drobno rzeźbionej fasady.

Powrót do Hotelu. Nocleg.

15 dzień JAIPUR – UDAIPUR
Śniadanie.

Transfer na lotnisko.
Przelot do Udaipur

UDAIPUR to jedno z najbardziej romantycznych miast Radżasthanu, zwane Miastem Jezior. Marmurowe pałace, pięknie ogrody oraz jeziora tworzą niesamowite widoki. Udaipur został założony w 1568 roku przez Maharadżę Udai Singh II po podbiciu Chittaurgarhu przez cesarza Akbara. Dzięki swej wyrafinowanej elegancji Udajpur może rywalizować z najwspanialszymi osiągnięciami architektonicznymi z okresu panowania mogołów.

Transfer do hotelu.

Wieczorem wycieczka łódką po jeziorze Pichola, tutaj można zobaczyć fascynujący Pałac zwany Jagmandir, którego rzeźbione fasady odbijają się w wodach jeziora.
Powrót do hotelu. Nocleg.

16 dzień UDAIPUR
Śniadanie.

Zwiedzanie Udaipuru – Wizyta w świątyni Jagdish będącej doskonałym przykładem architektury Indo-aryjskiej. Tutaj można zobaczyć podobiznę Vishnu wykonaną z czarnego kamienia oraz mosiężnego ptaka Garudę. Wizyta w pięknych ogrodach Sahelion Ki Bari, kiedyś miejsca spacerów rodziny królewskiej.

Popołudnie wolne.
Nocleg.

17 dzień
Przelot do Delhi i wylot do Polski.