Papua Nowa Gwinea wycieczka -PRZEZ GÓRY I TROPIKI 8 DNI

Prowincje górskie Goroka i Mt Hagen oraz tropikalne wybrzeże

Egzotyczne wakacje Papua Nowa Gwinea z TOP TRAVEL

CENA – NA ZAPYTANIE

Cena uzależniona jest od terminu wyjazdu, ilości osób, rodzaju zakwaterowania i programu.

Przy większej liczbie osób możemy zapewnić opiekę w jęz. polskim.

Organizujemy również wyjazdy surferskie i nurkowe.

Opcje

Program w Papua Nowa Gwinea możemy połączyć z programem w Australii.

Przeloty – z Singapuru lub Cairns/Australia  liniami AIR NIUGINI

1 DZIEŃ PORT MORESBY – MT. HAGEN

Przylot do Port Moresby.

Załatwienie formalności paszportowo-wizowych i dalszy przelot w głąb wyspy do Mt. Hagen – serca górzystej części Papui. Przywitanie na lotnisku z mieszkańcami Highlands – tamtejszymi góralami. Przejazd do wioski Payia i obserwacja pokazu tańców i śpiewów papuaskich (sing-sings) w wykonaniu najbardziej kolorowych plemion świata. Zapoznanie się z tradycyjnymi obrzędami swatania (Tanim head) wieczorem. Udział w prawdziwej papuaskiej uczcie Mumu – posiłku przygotowanego w zimnym dole na rozżarzonych kamieniach w aromatycznym sosie tropikalnych ziół i paproci. Uroczysta degustacja smakołyków w towarzystwie wodza plemienia,  jego żon i licznej dziatwy. Powrót na nocleg do miejsca zakwaterowania. Odpoczynek po podróży. Nocleg. (L,K)

2 DZIEŃ MT. HAGEN – GOROKA

Rano wizyta na targu w Mt Hagen, który jest największym targowiskiem w Papui Nowej Gwinei. Atmosfera targu jest na pewno unikatowa, a zebrany tłum jest idealnym przedmiotem do fotografowania spontanicznych momentów i wielu różnorodnych twarzy. Po wizycie na targu przejazd Highlands Highway do Goroka, przez Kundiawa, przełęcz Daulo Pass 2478 m n.p.m. oraz wśród niesamowitej scenerii górskich wiosek. Przyjazd po południu, zakwaterowanie i czas wolny. (Ś)

3 DZIEŃ GOROKA

Wizyta w wiosce Asaro i przedstawienie tradycyjne słynnych Asaro Mudmen. Wizyta w domu męskim (Men’s Haus) i spacer po wiosce. Przejazd do kolejnej wioski w górach, w okolicy Goroka. Ostatni odcinek trzeba będzie przemierzyć pieszo przez plantacje kawy. Prezentacja tradycjnego tańca, spacer po wiosce oraz okolicy m.in. do wodospadu oraz przygotowanie tradycyjnego posiłku na lunch (Mumu). Mieszkańcy zaprezentują sztukę strzelania z łuku oraz sposób wytwarzanie ognia. Powrót do hotelu póżnym popołudniem. (Ś,L)

4 DZIEŃ GOROKA – MADANG

Wczesny wyjazd do Madang. Trasa wiedzie przez zmieniające się krajobrazy i klimaty, z wysokogórskiego na tropikalny. Przyjazd, zakwaterowanie i czas wolny na relaks w tropikalnej atmosferze. (Ś)

5 DZIEŃ MADANG

Dziś wybieramy się do wioski Rempi, gdzie poznamy tamtejszych mieszkańców i weźmiemy udział w różnych aktywnościach kulturowych tj. zmierzenie się z tradycyjnym kanu, tradycyjny lunch, trekking przez dżunglę do groty z nietoperzami (w zależności od warunków pogodowych) oraz zwiedzanie niektórych lokalizacji planu filmowego – tutaj bowiem kręcono film o Robinsonie Cruzoe. Powrót do resortu póżnym po południem. (Ś,L)

6 DZIEŃ MADANGA – RABAUL (KOKOPO)

Wczesny wylot do Port Moresby i dalej do Rabaul.

Przylot i transfer do hotelu. Czas wolny na relaks.

Opcjonalnie można zorganizować nurkowanie na pobliskim wraku lub rafie. (Ś)

7 DZIEŃ – RABAUL (KOKOPO)

Całodniowe zwiedzanie miasta i jego okolic lądem i wodą: Obserwatorium Wulkanologiczne, cmentarz wojenny Bitapaka, muzeum wojny w Rabaul posiadające bogatą ekspozycje wraków japońskich z czasów II wojny światowej oraz przedmiotów lokalnej sztuki tradycyjnej, tunele z czasów wojny, w których skrywali się japońscy żołnierze, Pomnik Wojny jak również centrum miasta, które było zasypane pyłem wulkanicznym podczas wybuchu w 1994 r. Przystanek na lunch w lokalnej kafejce/ restauracji i dalsze zwiedzanie drogą morską: gorące żródła, wulkan Tavurvur z bliska oraz port w Rabaul. (Ś,L)

8 DZIEŃ RABAUL

Dzień wolny na wypoczynek w Kokopo lub możliwość przelotu do Port Moresby i wypoczynku na jednej z okolicznych wysp.. Są to doskonałe miejsca do nurkowania.

Zapraszamy Papua Nowa Gwinea wycieczka 8 dni. Zobacz też inne propozycje!