Jamajka

Jamajka

Jamajka, trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Karaibskim, jest marzeniem niemal każdego turysty szukającego relaksu w rytmie reggae. Jamajka, w języku dawnych mieszkańców wyspy Xaymaca, to inaczej „kraj drzew i wody”. Określenie nadal pozostaje aktualne, mimo że obecnie nie jest już ona tak dziewicza jak przed wiekami, gdyż wyspę co roku odwiedza prawie 1 mln turystów. Kultura jamajska jest żywym połączeniem wpływów europejskich i afrykańskich, a sposób życia lokalnej ludności można opisać 3 słowami: relaks, reggae, rasta..

Powierzchnia wyspy charakteryzuje się ogromnym bogactwem ukształtowania, w skład którego wchodzą wysokie góry pokryte bujną roślinnością, ponad 100 rzek, wapienne jaskinie i wąwozy, plantacje trzciny cukrowej, bananów, kawy, kakao oraz owoców cytrusowych. Piękne piaszczyste plaże obmywane są turkusowymi, ciepłymi wodami, które kryją niezwykłe bogactwo świata podwodnego.

Ojczyzna Boba Marley należy do archipelagu Antyli Wielkich, a jej powierzchnia wynosi niecałe 11 tys. km2. Cały rok świeci tu słońce, temperatury utrzymują się na poziomie 30 st. C, a huragany z reguły omijają tę część Karaibów.

Najważniejszymi ośrodkami turystycznymi są Montego Bay na północy oraz Negril na wschodzie, ale warto wybrać się w głąb wyspy, aby odkryć stolicę Kingston, malownicze rzeki i wodospady oraz zapierające dech Góry Błękitne we wschodniej części wyspy.

Programy indywidualne

Skontaktuj się z nami…

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116