FILIPINY ATRAKCJE turystyczne

Filipiny wakacje

LUZON

Główna wyspa Filipin, na której znajduje się stolica kraju – Manila. Jednak największą atrakcją, wartą poświęcenia kilku dni są najpiękniejsze na świecie tarasy ryżowe w Banaue, położone w regionie Cordillera w północnej części wyspy. Powstały około 2 tysiące lat temu i przez wielu nazywane są „Ósmym Cudem Świata”. Tarasy powstały prawdopodobnie wyłącznie dzięki pracy rąk plemienia Ifugao, bez użycia maszyn czy cięższego sprzętu. Znajdują się na wysokości 1.500 m n.p.m. i zajmują powierzchnię ok. 20 tys. km². Zasilane są wodą poprzez system irygacyjny ze znajdujących się powyżej lasów deszczowych. W 1995 roku zostały włączone na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Większość mieszkańców tej okolicy nadal żyje w zgodzie ze starymi plemiennymi zwyczajami celebrując stare i skomplikowane zwyczaje związane z małżeństwem i pogrzebem. Z tego powodu warto poświęcić czas na wędrówki do tradycyjnych wiosek, zwłaszcza Sagada, słynącej z jaskiń grobowych oraz wiszących trumien.

  • Filipiny wakacje

PALAWAN

Wyspa jest jednym z prawdziwych bogactw Filipin. Jej długość wynosi ok. 425 km, szerokość 40 km, a łączna linia brzegowa liczy 1959 km. Unikalna fauna i flora, malownicze krajobrazy oraz archipelagi małych wysepek wyrastających z płytkiego szelfu Morza Południowo-chińskiego oraz Sulu tworzą niepowtarzalną scenerię. W kryształowych wodach wokół wyspy znaleźć można jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na Filipinach bogate w rafy koralowe i gatunki kolorowych ryb. Najlepiej rozwiniętym turystycznie miejscem są okolice El Nido w północno zachodnim krańcu wyspy. Tutaj w zatoce znaleźć można 2 niewielkie resorty oferujące przeloty czarterami z Manili oraz bogatą ofertę sportów wodnych.

Filipiny wakacje

CEBU

Podłużna wyspa położona na morzu Visayan jest głównym węzłem komunikacyjnym środkowej części Filipin. To tutaj w 1521 roku przybył hiszpański podróżnik Ferdynand Magellan, który wprowadził chrześcijaństwo na Filipinach. Cebu jest drugą, strategicznie i ekonomicznie najważniejszą wyspą Filipin po Luzon. Stolica wyspy – Cebu City, jest jednym z głównych portów Filipin. Znaleźć tu można ciekawą Bazylikę Minore del Santo Nino, niewielki fort San Pedro z XVI w. oraz chiński park ze świątynią taoistyczną położoną na wzgórzu, skąd rozciąga się piękny widok na okolicę.. Na północy oraz południowym-zachodzie można znaleźć piaszczyste plaże, a urocze wysepki otaczające Cebu głównie od północnej strony, oprócz plaż oferują doskonałe warunki do nurkowania w kryształowych wodach. Na Cebu i połączonej z nią wyspie Mactan znaleźć można kilka resortów położonych na piaszczystych plażach, stwarzając doskonałe warunki do wypoczynku w ciszy i spokoju.

Filipiny wycieczka

BOHOL

Urocza wyspa, do której można dostać się promem z Cebu, znana jest przede wszystkim z Czekoladowych Wzgórz – regularne stożkowe pagórki, jesienią w brązowej barwie przypominają grudki czekolady. Na Bohol można również zobaczyć endemiczny gatunek najmniejszej małpki świata – Tarsier, o dużych wyłupiastych oczach.

Wakacje Filipiny plaże

BORACAY

Niewielka rajska wysepka stanowi główny cel dla miłośników plażowania, kąpieli morskich oraz sportów wodnych. Plaża o białym, miałkim piasku uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Przejrzyste wody wokół wyspy oferują doskonałe warunki do nurkowania, a miejsce polecane jest dla osób szukających wypoczynku w pobliżu bogatego życia nocnego. Wspaniałe zachody słońca można obserwować przy drinku lub podczas kolacji w licznych restauracjach wzdłuż plaży, świeże owoce morza smakują tu wyjątkowo.

Filipiny atrakcje nurkowanie

NURKOWANIE

W obrębie Filipin znajduje się około 27 tys. km2 raf koralowych co stanowi, że jest to stolica azjatyckiego nurkowania. Wody oblewające wyspy filipińskie są wielkim, bogatym akwarium z ponad 800 rodzajami koralowców oraz ponad 400 gatunkami ryb. Przejrzystość wody dochodząca do 60 m i temperatury pomiędzy 26 a 29ºC oraz dobrze wyposażone centra nurkowe stwarzają doskonałe warunki do nurkowania przez cały rok (najlepsze miesiące w większości miejsc od marca do maja).
Najlepszymi miejscami do nurkowania są zatoka Subic i Anilao na południu Luzon, okolice Palawan z Rezerwatem Morskim El Nido, północne rejony wyspy Cebu oraz okolice wysp Boracay i Bohol.

To tylko niektóre atrakcje turystyczne Filipin