Laos wycieczki – SPŁYW MEKONGIEM DO LUANG PRABANG – 5 DNI

Spływ prywatną łodzią ze Złotego Trójkąta na granicy z Tajlandią, po krętych wodach Mekongu do Luang Prabang, kolonialnej i zarazem buddyjskiej miejscowości, urzekającej pięknem i wyjątkową atmosferą.

Laos wycieczki z TOP TRAVEL

Cena: od 700 USD / os.

Cena zależy od terminu wyjazdu oraz standardu hotelu.

Opcje

Program może być dowolnie rozbudowany o zwiedzanie stolicy Vientiane lub być łączony z programami w Tajlandii, Kambodży lub Wietnamie.

1 DZIEŃ CHIANG RAI – PAKBENG / LAOS

Wcześnie rano transfer z Chiang Rai (Tajlandia) do miejscowości Chiang Khong położonej nad brzegiem Mekongu i będącej miastem granicznym z Laosem. Po dopełnieniu formalności imigracyjnych przeprawa promem do miejscowości Houeixay leżącej w Laosie. Transfer do portu, skąd rozpocznie się podróż prywatną łodzią wzdłuż Mekongu w kierunki miejscowości Luang Prabang. W drodze wizyta w wiosce lokalnej zamieszkanej przez lud Hmongów trudniącej się tkactwem. Możliwość poznania życia codziennego.
Obiad na łodzi. Wieczorem przybicie do niewielkiej, rustykalnej miejscowości Pakbeng położonej na wzgórzu z widokiem na Mekong. Kolacja i nocleg w Pakbeng Lodge.

2 DZIEŃ PAKBENG – LUANG PRABANG

Po śniadaniu dalsza podróż łodzią w kierunku Luang Prabang. W drodze wizyta w jaskiniach Pak Ou, wydrążonych wysoko w  skałach z piaskowca. Zgromadzono tu setki różnej wielkości i stylów posągów Buddy.
Obiad na łodzi. Przybycie po południu do Luang Prabang.

Luang Prabang to najchętniej odwiedzane miasto z powodu niesamowitej atmosfery i architektury będącej mieszanką tradycyjnych świątyń buddyjskich i kolonialnych francuskich budynków.  W uznaniu znaczenia i piękna, Luang Prabang umieszczone zostało na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj czuje się ducha buddyzmy, na każdym kroku spotyka się mnichów, którzy mieszkają i studiują w licznych świątyniach. Codziennie rano wyruszają ulicami miasta, aby zbierać żywność do drewnianych pojemników. Ich spokój oraz szacunek, z jakim traktuje ich ludność miejscowa są niewątpliwym znakiem atmosfery uduchowienia i spokoju Luang Prabang.   

Zakwaterowanie w wybranym hotelu. Nocleg.

3 DZIEŃ LUANG PRABANG

Polecamy wczesną pobudkę (05:30) – nie można przegapić bycia świadkiem codziennego rytuału, gdy o wschodzie słońca sznurek pomarańczowo odzianych mnichów wędruje ulicami miasta zbierając ofiary żywnościowe składane przez mieszkańców.

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Luang Prabang  położonego pośród malowniczych łańcuchów górskich nad jednym z dopływów Mekongu – świątynia Wat Vixoune odbudowana po zniszczeniach w roku 1887. Na dziedzińcu stoi stupa w kształcie arbuza, a jej nazwa pochodzi od tego owocu. Dalej wizyta w świątyniach Wat Mai, Wat Sene z piękną złotą fasadą oraz najpiękniejszej i najchętniej fotografowanej Wat Xieng Khong. Po południu wizyta w byłym Pałacu Królewskim z czasów Królestwa Lane Xang, w którym teraz mieści się Muzeum Narodowe, a na koniec podziwianie zachodu słońca nad Luang Prabang. Wieczór wolny. Nocleg.

Wieczorem polecamy wizytę na nocnym targu mieszczącym się w centrum miejscowości..

4 DZIEŃ LUANG PRABANG

Śniadanie.
Wycieczka w okolice Luang Prabang do malowniczego wodospadu Khouang Sy otoczonego tropikalną roślinnością. Czas na wypoczynek i kąpiele w źródlanej wodzie.. W drodze wizyta w wioskach ludów Hmong i Khmu.
Powrót do Luang Prabang. (Laos wycieczki)
Popołudnie wolne.
Nocleg.

5 DZIEŃ

Śniadanie.
Transfer na lotnisko.
Wylot. (Laos wycieczki)

Laos wycieczki szyte na miarę z TOP TRAVEL. Mamy również inne propozycje. Skontaktuj się z nami.