Peru wycieczka objazdowa – Lima, Colca, Titicaca, Nazca, Machu Picchu – 14 dni

Zapraszamy do odkrywania pradawnych kultur i różnorodnych krajobrazów oraz do spotkania z barwnymi mieszkańcami Peru.

Peru wycieczka objazdowa. Lima Arequipa, Colca, Titicaca, Cuzco

Cena od:  4.000 USD/os

+ koszt przelotu od 4.500 PLN

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Opcje

Peru wycieczka objazdowa. kanion  Colca

Kanion Colca

Wycieczki Peru atrakcje Jezioro Titicaca

Jezioro Titicaca

Wycieczki Peru atrakcje Machu Picchu

Machu Picchu

Wycieczki Peru atrakcje Cusco

Cusco

Peru wycieczka objazdowa

1 dzień
Przylot do Limy. Transfer do hotelu.
Nocleg.
2 dzień LIMA
Śniadanie. Półdniowe zwiedzanie Limy.

Lima – stolica Peru ufundowana przez Hiszpanów w 1535 roku przyciąga swoim niepowtarzalnym charakterem połączenia typowego południowo-amerykańskiego miasta z historycznym czarem hiszpańskich placy i budowli. W programie: Pałac Rządowy, Katedra, Pałac Arcybiskupów, Ratusz, a także Klasztor San Francisco wybudowany w XVII w, znany ze swoich katakumb. Wizyta w Muzeum Rafaela Larco Herrera, słynnego muzeum, które zgromadziło ogromną kolekcję zabytkowego peruwiańskiego srebra i złota.

Dalej nowa część miasta z głównymi ulicami i dzielnicami El Olivar i San Sidro oraz niepowtarzalny widok Pacyfiku rozciągający się z Parku Miłości w dzielnicy Miraflores.
Obiad w restauracji lokalnej..
Nocleg.

3 dzień AREQUIPA
Śniadanie.
Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Arequipy. Półdniowe zwiedzanie miasta wraz z wizytą w słynnym Klasztorze Santa Catalina. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Klasztorze, który po 400 latach w 1970 roku został otwarty dla osób spoza religijnych kręgów. Dalej spacer po Plaza de Armas – perełce architektonicznej Arequipy, Katedra, Kościół Kompanii z kolonialnymi skarbami. W programie przejazd do punktu widokowego Carmen Alto z którego rozciąga się panorama doliny Arequipy oraz widok na kolonialną dzielnicę Yanahuara. Przejazd do miejsca, gdzie można zobaczyć, znalezioną w 1995 roku w lodowcu Ampato, mumię Juanity, którą przed sześcioma wiekami Inkowie złożyli w ofierze bogom.

Zakwaterowanie w hotelu.
Nocleg.

4 dzień COLCA
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w rejon Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu świata. Przejazd przez Yura, w drodze wizyta w wioskach Tora i Patampampa (punkt widokowy na wysokości 4.800 m npm). Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski Chivay słynącej z gorących źródeł. Możliwość kąpieli (dodatkowa opłata na miejscu). Obiad w formie lunch boxów.
Kolacja i nocleg w hotelu rejonie Kanionu Colca.

5 dzień COLCA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Puno. Po drodze zwiedzanie kolonialnego kościoła w Yanque i postój przy punkcie widokowym Cruz del Condor skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na rzekę Colca oraz przy odrobinie szczęścia można zobaczyć kondory przelatujące ze szczytów w dół kanionu.
Przejazd do Puno. Lunch boxy wliczone.

Przyjazd wieczorem do Puno, miejscowości leżącej nad brzegiem jeziora Titicaca.
Zakwaterowanie w hotelu.

6 dzień JEZIORO TITICACA
Po śniadaniu wyjazd na całodniowy rejs (grupowy) do wysp Uros i Taquile. Wyspy Uros to wyspy zbudowane z trzciny wodnej i połączone pomiędzy sobą linami. Głównym zajęciem mieszkańców wysp jest rybołówstwo oraz rękodzieło sprzedawane odwiedzającym turystom. Lunch na wyspie Taquile. Wyspa Taquile to wyspa słynąca z przepięknych widoków oraz mieszkańców trudniących się wyrobem tekstyliów i do dnia dzisiejszego ubierających się w tradycyjne stroje (mężczyźni noszący czarne spodnie, białe koszule, kolorowe pasy i grube kolorowe czapki).
Powrót na nocleg do Puno.

7 dzień PUNO – CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd luksusowym pociągiem ANDEAN EXPLORER (8 godz.)
Obiad w pociągu.
Pociąg wyrusza z miejscowości Juliaca, a trasa pociągu prowadzi przez spektakularną Dolinę Urubamba – Świętą Doliną Inków, ostatecznie kończąc w Cusco na wysokość 3.400 m n.p.m.).

Transport do hotelu.

8 dzień CUZCO
Śniadanie. Półdniowe zwiedzanie Cusco oraz pobliskich ruin. Cusco to archeologiczna stolica Ameryk, żywy przykład spotkania się dwóch odmiennych kultur. W programie wizyta w Koricancha – Świątyni Słońca, Katedry z XVII w – doskonałego przykładu kolonialnego baroku, pobliskie ruiny religijnego centrum – Tambomachay z fontannami Kenko, Puca-Pucara, czerwony fort oraz fortecę Sacsayhuaman.
Wizyta na targu San Pedro.
Nocleg w Cusco.

9 dzień CUZCO – ŚWIĘTA DOLINA
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Świętej Doliny. W programie wizyta na targu w Pisac (miejscowości w której trzy razy w tygodniu odbywa się prawdziwy lokalny targ, a w kościele w każdą niedzielę odprawiane są msze w języku keczua). Lunch w lokalnej restauracji. W dalszej części dnia dotrzemy do pozostałości twierdzy w Ollantaytambo – wybudowanej przez Inków i słynącej z 50-cio tonowych monolitów wciąganych na zbocza góry. Powrót do Cusco.

10 dzień MACHU PICCHU
Śniadanie. Wyjazd pociągiem Vistadom do Machu Picchu. Po panoramicznym przejeździe przez dolinę Urubamba docieramy do Aquas Calientes skąd busikiem wspinamy się na szczyty, pośród których ukryte zostało Machu Picchu – dawne święte miasto Inków. Machu Picchu nigdy nie zostało odkryte przez Hiszpanów i przez wieki było pokryte junglą, aż do 1911 roku, gdy to zostało odnalezione przez Hiram Binghama. Święte Miasto Inków zostało wybudowane z kamiennych bloków na dwóch zboczach szczytów we wschodnim paśmie Andów. Bez wątpienia Machu Picchu to niepowtarzalny przykład architektury i techniki. Lunch w lokalnej restauracji.
Kolacja i nocleg w hotelu.

11 dzień MACCHU PICCHU – CUSCO
Śniadanie.
Od rana czas wolny – sugerujemy na powrót do Machu Picchu i spacer na jeden ze szczytów lub do „okna”, przez które przybywali Inkowie docierający do Machu Picchu po wielodniowych trekkingach świętą doliną. Po południu powrót pociągiem do Cusco. Transfer do hotelu. Nocleg w Cusco

12 dzień CUZCO – LIMA – PARACAS
Śniadanie.
Transfer na lotnisko.
Przelot do Limy i dalej 4-godzinny transfer do miejscowości Paracas.
Zakwaterowanie w hotelu.
Nocleg.

13 dzień NAZCA – LIMA
Śniadanie.

Przelot nad liniami na płaskowyżu Nazca

Linie na płaskowyżu Nazca to grupa rysunków przedstawiających zwierzęta, figury geometryczne i ptaki, które osiągają  wielkość 300 m i są wyżłobione w suchej powierzchni pustyni. Przetrwały one prawdopodobnie około 2 tysięcy lat z powodu suszy i dlatego, że wiatr nie narusza powierzchni równiny. Rysunki wykonane usuwając górną warstwę kamieni i układając je obok jaśniejszej, odsłoniętej warstwy ziemi. Słynna badaczka Maria Reiche doszła do wniosku, że istnieje związek pomiędzy rysunkami i konstelacjami, i że są one częścią kalendarza astronomicznego wykonanego przez lud kultury Nazwa, a ich celem było przesłanie informacji bogom. Linie te określono największą astronomiczną księgą świata.

Powrót do Limy.
Nocleg.
14 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie do godz. 12:00
Czas wolny.
Wieczorem transfer na lotnisko.
Wylot

“Peru wycieczka objazdowa dla Koneserów 14 dni” stanowi przykład wycieczki objazdowej po Peru. TOP TRAVEL organizuje wycieczki indywidualne, tematyczne,  stacjonarne i objazdowe w różne zakątki świata. W związku z tym istnieje możliwość dopasowania programu wycieczki do indywidualnych potrzeb klientów. Zapraszamy. Skontaktuj się z nami.