Wietnam wycieczka: Delta Mekongu łodzią Bassac i Sajgon 5 dni

Bliskie spotkanie Delty Mekongu będącej jednym z najpiękniejszych i najbardziej zielonych regionów Wietnamu. Na pokładzie tradycyjnej łodzi Bassac można przemierzać malownicze kanały otoczone bujną roślinnością i polami ryżowymi oraz odwiedzić lokalne wioski i pływające targi, do których zmierzają rolnicy z całej okolicy by sprzedać swoje plony. Spotkanie z inną kulturą, wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia !

Wietnam wycieczka

CENA PROGRAMU:     ok. 700 USD / os.

Cena zależy od standardu hotelu w Sajgonie oraz terminu wyjazdu.

Opcje

Program można łączyć z wypoczynkiem na wybranej plaży lub zwiedzaniem innych części Wietnamu.

1 dzień:   SAJGON

Przylot do Sajgonu. Transfer do wybranego Hotelu. Nocleg.

2 dzień:   SAJGON

Śniadanie. Przed południem przejazd w okolice Sajgonu, gdzie znajdują się tunele Cu Chi, które zbudowane zostały przez partyzantów w połowie XX wieku i służyły wojskom Vietkongu w czasie wojny wietnamskiej. System podziemnych tuneli o 3 poziomach stworzył doskonale zorganizowane podziemne miasto o powierzchni około 200 km. Były tam punkty sanitarne, szpitale, arsenał, kuchnie, sypialnie i teatry.

Po południu zwiedzanie Sajgonu, największego miasta Wietnamu, Jest to typowo azjatyckie miasto, nowoczesne i tętniące życiem. Obok nowoczesnych drapaczy chmur, zobaczyć tu można doskonale zachowane pozostałości po kolonizatorach i pagody. Zwiedzanie: Dzielnica Kolonialna, Opera, Katedra Notre Dame oraz Pałac Zjednoczenia (z zewnątrz), Muzeum Wojny, Dzielnica Chińska, słynny Targ Ben Thanh oraz fabryka laki. Wieczorem czas wolny na odkrywanie życia nocnego Sajgonu. Nocleg.

3 dzień:   DELTA MEKONGU

Po śniadaniu przejazd do Delty Mekongu do miejscowości Cai Be, leżącej w sercu Delty, zwanej też “Koszem Ryżu”, będącej jednym z najpiękniejszych i najbardziej zielonych regionów Wietnamu. Uprawy ryżu w tym rejonie pokrywają całe zapotrzebowanie kraju. Około południa „zaokrętowanie” na luksusowej, tradycyjnej łodzi Bassac, która zaadaptowana została na pływający hotel. 6 kabin 2-osobowych posiada łazienkę i klimatyzację. Drink powitalny i rejs rzeką Tien Giang, jedną z odnóg Mekongu. W czasie obiadu można podziwiać zmieniające się krajobrazy pełne pól ryżowych i soczystej zieleni. Po południu zwiedzanie wioski lokalnej otoczonej polami ryżowymi i ogrodami orchidei. Powrót na łódź, wypoczynek na jednym z pokładów i podziwianie zachodu słońca przy tropikalnym drinku. Kolacja i nocleg.

4 dzień:   SAJGON – DELTA MEKONGU

Śniadanie na łodzi. Wizyta na głównym targu pływającym, gdzie obok owoców i warzyw kupić można  wiele innych produktów. Dalej trasa wiedzie do głównej miejscowości Delty – Can Tho. Opuszczenie łodzi Bassac i dalej podróż małymi łódkami po wąskich kanałach delty, otoczonych gęstymi ogrodami, obserwacja życia nad rzeką. Wizyta na targu lokalnym, obiad i powrót do Sajgonu. Nocleg.

5 dzień:   SAJGON

Śniadanie. Transfer na lotnisko.