Krótka wycieczka Oman: Góry pustynia plaże 4 dni z Muskatu

To jedne z najciekawszych miejsc Omanu. 4-dniowa wycieczka z Muskatu pozwoli na odkrycie głębi fascynującego kraju.

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hoteli.

Opcje

Powyższy program można dowolnie wkomponować w czasie pobytu wypoczynkowego na plaży w Omanie. Zobacz Oman wczasy.

Program może być również łączony z pobytem w Dubaju.

1 dzień:  Muskat – Nizwa

Po śniadaniu przejazd do niezwykłego miasta Nizwa, położonego w oazie, będącego stolicą Omanu w wieku VI i VII. Dziś pozostało tu niezwykłe bogactwo historycznych budynków i imponujący fort, stonowiące dużą atrakcję turystyczną. Wizyta w forcie zbudowanym w XVII w., którego charakterystycznym elementem jest  okrągła 25-metrowa wieża. Fort dominuje nad okolicą, a miasto rozbudowało się u jego stóp. Warto wspiąć się do niego wąskimi, uroczymi uliczkami, aby podziwać niezwykły widok na miasto. Wizyta na lokalnym targu (souq), gdzie można kupić niezwykłe wyroby rękodzieła, a przede wszystkim oryginalne wyroby ze srebra i biżuterię beduińską, pełną orientalnych zdobień. Warto pobyć tu i poznać wyjątkową atmosferę prawdziwego orientu. Przejazd do Jabrin i wizyta w najokazalszym zamku omańskim, zbudowanym pod koniec XVII w., będącym siedzibą nauki. Zamek ma wyjątkową architekturę, mieści komnaty dla kobiet i mężczyzn, a jego wnętrza zdobione są bogatymi malowidłami z motywami islamskimi.
Po południu przejazd do Jebel Shams – wielkiego Kanionu, znajdującego się w najwyższych górach Półwyspu Arabskiego. Powrót do Nizwa. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień:  Wadi Bani Khalid – Wahiba

Po śniadaniu wizyta w malowiczych wioskach położonych u stóp gór. Przejazd do Wahiba, pustyni obfitującej w malownicze wydmy z białego i czerwonego piasku sięgające ponad 200 metrów wysokości. Sam przejazd po wydmach stanowi wielką atrakcję… Odpoczynek w Oazie Wadi Bani Khalid, której soczysta zieleń, tworzy niezwykły kontrast z otaczającymi piaskami. Odpoczynek nad jednym z licznych naturalnych jeziorek, możliwość kąpieli.  Przejazd do obozowiska, kolacja i nocleg w namiotach.

3 dzień:  Raz Al Jinz

Po śniadaniu i krótkim pobycie na pustyni, przejazd do nadmorskiego miasteczka Sur, krótkie zwiedzanie i dalej przejazd do obozowiska namiotów w okolicy Raz Al Jinz. Po kolacji wizyta na słynnej plaży i podglądanie żółwi składających jaja.

4 dzień:  Waadi Shaab –  Quriyat – Muskat

Po śniadaniu w obozowisku przejazd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża, podziwianie zapierającego dech w piersiach widoku na turkusowe wody Zatoki Omańskiej opływające piękne zatoczki. Przejazd do Waadi Shaab, głębokiego wąwozu wśród wysokich gór, gdzie można natknąć się na kryształowe wody licznych jeziorek pośród bujnej zieleni. Z pewnością warto tu zatrzymać się na piknik, aby podziwiać niezwykłe dzieło natury. Dalej przejazd do typowej miejscowości rybackiej Quriyat, położonej niezwykle pomiędzy laguną a morze. Przejazd do Muskatu.