Argentyna wycieczka objazdowa “Kraina różnorodności” 13 dni

Argentyna wycieczka objazdowa

Cena zależy od terminu wyjazdu, ilości osób oraz standardu hotelu.

Oferty przygotowane są na życzenie Klienta.

Informacje:

info@toptravel.pl

Tel. 022 892 93 00, 02, 03

Argentyna wycieczka objazdowa

1 dzień: Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires.
Transfer do Hotelu położonego w centrum Recoleto, jednej z dzielnic tętniących życiem.
Czas wolny.
Wieczorem przejazd do restauracji – kolacja oraz pokaz tańca tango, z którego słynie Buenos Aires.

2 dzień: Buenos Aires

Śniadanie. Zwiedzanie miasta – Plaza de Moyo z budynkami rządowymi, Plaza de la Republika i Obelisk – symbol Buenos Aires. Wizyta w La Boca barwnej dzielnicy założonej przez włoskich imigrantów. Swój bajecznie kolorowy wygląd La Boca zawdzięcza jaskrawo pomalowanym domom stojącym wzdłuż deptaku Caminito, noszącego nazwę popularnego tanga Carlosa Gardela, jednego z największych kompozytorów i wykonawców tego gatunku muzycznego. Następnie spacer po jednej z najstarszych dzielnic argentyńskiej stolicy – klimatycznym San Telmo, z niezliczoną ilością antykwariatów, kolonialnych domów i ulicznych artystów. Na koniec Recoleta, dzielnica zachwycająca francuską architekturą, pełna skwerów, parków, kafejek i galerii w cieniu pięknych roślin. Popołudnie wolne.
Kolacja. Nocleg.

3 dzień: Buenos Aires

Śniadanie.
Wycieczka poza Buenos Aires na ciekawą farmę kolonialną, gdzie można poznać życie lokalnych kowbojów na rancho. Możliwość jazdy konno lub zaprzęgiem po pięknej okolicy.
Tradycyjna biesiada przy długich stołach razem z kowobojami – doskonałe potrawy lokalne składające się ze słynnej na całym świecie wołowiny pieczonej na ogniu i żeberek suto zakrapianych argentyńskim winem.  Powrót do Buenos Aires.
Nocleg.

4 dzień: Buenos Aires – Bariloche

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do San Carlos de Bariloche.
Wycieczka na zachód od miasteczka wzdłuż brzegu jeziora Nahuel Huapi z pięknym widokiem na ośnieżone szczyty dalekich Andów. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt, z którego rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na Andy i leżące poniżej jeziora Perito Moreno, Lagunę Clover, półwysep San Pedro, szczyty Otto i Lopez oraz malownicze miasteczko Bariloche.
Czas na kawę i przekąskę.
Powrót na główną trasę. Wizyta na półwyspie Llao Llao znanej ze starożytnej kapliczki Św. Edwarda wznoszącej się na zboczu góry z widokiem na jezioro.
Powrót do Bariloche. Zakwaterowanie w hotelu 4*.
Kolacja i nocleg.

5 dzień: Bariloche

Po śniadaniu wycieczka na wyspę Victoria, największą wyspę na jeziorze Nahuel Huapi. Wyspa ma 20 km długości i 4 km szerokości, a najwyższy szczyt wznosi się na wysokości 1.030 m n.p.m. Jej piękno wyrzeźbione zostało w czasie ostatniego zlodowacenia, malownicze wybrzeże obfituje w plaże wulkaniczne, klify i naturalne zatoczki. Trekking na wzgórze, skąd można podziwiać piękne widoki na wyspę.
Powrót do hotelu. Popołudnie wolne na relaks.
Kolacja i nocleg.

6 dzień:  Bariliche – Ushuaia

Po śniadaniu transfer na lotnisko.
Przelot do Ushuaia, miasta położonego na Ziemi Ognistej na końcu świata.
Ta egzotyczna kraina to ojczyzna plemion Alakaluf i Ona, będąca przez wieki zasiedlana przez poszukiwaczy złota, wielorybników i awanturników.
Transfer do hotelu 4*.
Po południu zwiedzanie miasta i wizyta w byłym Więzieniu na Końcu Świata, które przekształcone zostało w Muzeum. Tutaj zsyłani byli najsłynniejsi kryminaliści.
Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień: Ushuaia

Śniadanie.
Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Lapataia, rozciągającego się od kanału Beagle aż po jezioro Fagnano.
Park jest szczególnie piękny jesienią, kiedy zbocza wzgórz mienią się kolorami krzewiastej formacji ńire.
Dalej rejs komfortowym katamaranem wzdłuż Kanału Beagle’a, wokół wysp Archipelagu Bridges, latarni morskiej Les Eclaireurs i skał pośrodku Kanału, które wraz z zamykającymi go łańcuchami górskimi tworzą wspaniałe przejście między Oceanami: Atlantyckim i Spokojnym. Rzut oka na prace archeologiczne prowadzone na Tśnel Farm. Podglądanie kolonii kormoranów i mew, obserwowanie albatrosów, petreli, skuł i wielu innych morskich ptaków, występujących licznie na tym terenie. Jest to też doskonała możliwość do zobaczenia z bliska morskich ssaków – fok i lwów morskich.
Obiad w restauracji na terenie Parku.
Powrót do hotelu.
Nocleg.

8 dzień: Ushuaia

Śniadanie.
Półdniowa wyprawa jeepami po bezdrożach Andów. Trasa wiedzie przez nierówne drogi nad brzegiem jeziora Escondido.
Wypoczynek na relaks i obiad nad brzegiem jeziora Fagnano.
Powrót do Ushuaia około godz. 15:00.
Popołudnie wolne.
Nocleg.

9 dzień: Ushuaia – El Calafate

Śniadanie.
Transfer na lotnisko.
Przelot do Calafate położonego w południowo-zachodniej Patagonii, gdzie u podnóża Andów rozwinęły się potężne lodowce. Czoła niektórych z nich nie cofają się mimo postępującego ocieplenia klimatu.
Transfer do hotelu 4*.
Czas wolny na własne odkrywanie urokliwego miasteczka, położonego malowniczo nad jeziorem Argentino i będącego “bramą” do argentyńskiej Patagonii.
Kolacja i nocleg.

10 dzień: El Calafate

Śniadanie.
Wycieczka do lodowca Perito Moreno w Parku Narodowym Los Glaciares. W tym wpisanym na listę UNESCO Parku Narodowym znajduje się aż 47 lodowców, z których najsłynniejszy jest Perito Moreno. Można tam poznać świat sprzed 10 tysięcy lat: zimny i dziki. Przejazd wzdłuż południowego ramienia jeziora Argentino, 80 km od Calafate. Dotarcie do miejsca, gdzie są ścieżki do punktów widokowych na lodowiec Perito Moreno. Ciągłe obrywanie się kawałów lodu i specyficzne trzaski świadczą o stałym ruchu lodowca, który zajmuje 195 km2, a jego czoło o długości 4 km ma średnią wysokość 60-80 m nad poziomem jeziora i osiąga maksymalnie 100 m! Niemy zachwyt nad potęgą natury i pokłon przed majestatem lodowca zdającego się być na wyciągnięcie ręki.

Opcjonalnie

Mini trekking – fascynujący 2-godzinny trekking w głąb lodowcowego krajobrazu. Konieczne
będzie użycie dobrych butów trekkingowych i raków.
Lunch box.
Powrót do El Calafate. Kolacja.
Nocleg.

11 dzień: El Calafate

Śniadanie.
Całodzienna wycieczka do lodowca Upsala.. Rejs nowoczesną łodzią pośród gór lodowych sterczących z wody Jeziora Argentino. Przeprawa przez kanał Cristina aż do miejsca zwanego Estancia. Przejażdżka pojazdami terenowymi i trekking po okolicy, pośród wielkich gór lodów..
Lunch box.
Powrót do El Calafate wieczorem.
Nocleg.

12 dzień: El Calafate – Buenos Aires

Śniadanie. Transfer na lotnisko.
Przelot do Buenos Aires.
Transfer do hotelu 4*.
Popołudnie wolne na własne odkrywanie boskiego Buenos.

13 dzień: Buenos Aires

Śniadanie.

Transfer na lotnisko i wylot.

Argentyna wycieczka objazdowa  z TOP TRAVEL. Zobacz inne atrakcje Argentyny