Argentyna wakacje

Argentyna ekskluzywne wyjazdy
Argentyna atrakcje. przyroda tango
Argentyna atrakcje. wakacje wycieczki podróże wczasy
Argetyna lodowce atrakcje. wakacje wycieczki podróże wczasy
Argentyna wycieczki

Informacje ogólne

Pod względem wielkości, z powierzchnią niemal 2,8 mln km², jest 8. państwem na świecie. Argentyna z północy na południe ma 3700 km, ze wschodu na zachód 1400 km. Zajmuje południową część kontynentu południowoamerykańskiego od Atlantyku na wschodzie po graniczne Andy na zachodzie. Kraj ten jest niezwykle zróżnicowany.

Miasta, szczególnie kosmopolityczna stolica Buenos Aires, przypominają architekturą i poziomem kulturalnym europejskie stolice.

Na północy, na granicy z Brazylią i Paragwajem znajdują się uznawane za najpiękniejsze na świecie wodospady Iguazu. Na zachód od Buenos Aires rozciąga się bezkresna pampa z ciekawą kulturą gauchów, czyli południowoamerykańskich pasterzy bydła, pracujących na trawiastych równinach. W Andach wyróżnia się dwa główne pasma: Kordylierę Zachodnią, gdzie wznosi się najwyższy szczyt Ameryki Południowej – Aconcagua (6959 m n.p.m.). i Andy Patagońskie, w których znajdują się liczne lodowce. U podnóża najwyższej części Andów ścielą się wspaniałe winnice Cuyo, gdzie powstaje wino dla prawdziwych koneserów. Południe kraju stanowi rozległa, smagana arktycznymi wiatrami Patagonia z bezkresem traw, szmaragdowych jezior i lodowców.

Ludność Argentyny

Ludność Argentyny ukształtowała się w wyniku masowych migracji z Europy i kolonizacji bezludnych terenów zamieszkanych przez nieliczne plemiona indiańskie Większość społeczeństwa argentyńskiego stanowi ludność pochodzenia europejskiego (głównie włoskiego, hiszpańskiego i niemieckiego), zamieszkująca głównie miasta. Blisko 90% Argentyńczyków żyje na terenach zurbanizowanych, zatem większość powierzchni kraju jest słabo zaludniona. Mieszkańcy są także atutem tego kraju – serdeczni, wylewni, pomocni i gościnni sprawiają, że wycieczki po Argentynie wspomina się niezwykle miło.

To wszystko powoduje, że Argentyna to doskonały kierunek na wakacje.

Atrakcje

Wodospady, lodowce, tango, wino

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116