Kolumbia

Kolumbia wycieczki
Kolumbia wycieczka objazdowa
Kolumbia Plaza de Bolívar Bogota
Kolumbia wakacje El rodader
Kolumbia plaza botero wycieczki

Kolumbia wakacje Informacje ogólne

Kolumbia to kraj niespodzianek i kontrastów, łączący wszystkie krajobrazy strefy równikowej: od ośnieżonych szczytów Andów do gorących plaż Karaibów, od bujnej dżungli amazońskiej do jałowych pustyń La Guajira. Kolumbia to także nowoczesny i dynamicznie rozwijający się kraj chroniący bezcenne skarby swojej prekolumbijskiej i kolonialnej przeszłości, którego największym bogactwem są pogodni, pracowici i gościnni ludzie.

Kolumbia położona jest w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, obejmując obszar 1.141.748 km² oraz powierzchnię morską 928.660 km². Terytorium kraju rozciąga się od Morza Karaibskiego po Pacyfik, zajmuje też spory fragment puszczy amazońskiej. Oś państwa stanowi łańcuch Andów ciągnący się na zachodzie, na wschodzie zaś rozciągają się rozległe niziny Amazonki i Orinoko.
Linia brzegowa Morza Karaibskiego jest bardzo urozmaicona. Wybrzeża są na ogół płaskie i piaszczyste lub porośnięte namorzynowymi lasami, z licznymi zatokami. Niskie wybrzeże Pacyfiku jest mniej urozmaicone. Przecinają je liczne ujścia rzek i strumieni. Do Kolumbii należą również mniejsze wyspy na Morzu Karaibskim i w przybrzeżnej strefie Pacyfiku.
Kolumbia to także kawa – kraj jest trzecim producentem na świecie, złoto oraz szmaragdy, których jest największym wydobywcą.

Kolumbia coraz bardziej otwiera się na turystykę. Do jej największych atrakcji należy pełna życia stolica kraju, Bogota, malownicze, porośnięte kawą wzgórza, Cartagena de Indias – urocze miasteczko kolonialne, jak również piaszczyste plaże i wysepki na Morzu Karaibskim oraz niezwykłe bogactwo roślin i zwierząt, które chronione są w licznych parkach i rezerwatach.

Atrakcje

Skontaktuj się z nami…

Zapraszamy Kolumbia wakacje, wycieczki, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116