Gwatemala wakacje

Gwatemala wakacje Chichi

Gwatemala wakacje – Informacje ogólne

  • Gwatemala to doskonałe miejsce na wakacje. Najbardziej na północ wysunięty kraj Ameryki Środkowej, trzeci pod względem wielkości w Ameryce Łacińskiej.
  • Kraj pełen malowniczych wulkanów i jezior, barwnych targów, tajemniczych piramid Majów ukrytych w dżungli oraz magii, gdzie kultura Majów widoczna jest w wielu aspektach życia.
  • Znajdują się tu największe złoża jadeitów w Ameryce Środkowej oraz największe piramidy Świata Majów w Parku Narodowym Tikal.
  • Do innych atrakcji zalicza się również malownicze jezioro Antitlan, jedno z najpiękniejszych w Ameryce otoczone przez wulkany, urocze miasteczko kolonialne Antigua, jak również największe i najbarwniejsze targi w Ameryce Środkowej.
  • Ogromne rzesze turystów ściągają do Gwatemali również na niezwykle barwne procesje odbywające się m.in. w Wielkanoc oraz Święto Zmarłych.

Gwatemala wycieczki – część północna

  • W północnej części Gwatemali leży rozległa, zbudowana ze skał wapiennych nizina Peten. W środkowej kraju przebiegają łańcuchy górskie tworząc wiele pasm górskich, z czego południowe, najwyższe pasmo jest wulkaniczne. Wzdłuż wybrzeża Pacyfiku rozciąga się nizina La Costa dochodząca do 60 km szerokości, zaś wybrzeże atlantyckie zajmują nizinne tereny z dużymi rzekami.
  • W północnej części kraju rosną wilgotne wiecznie zielone lasy równikowe, a w górach występują podzwrotnikowe lasy. Drzewem narodowym Gwatemali jest drzewo kapokowe (la ceiba), jedno z największych drzew tropikalnych w Ameryce, dochodzące do 40 metrów wysokości. Świat zwierzęcy jest bogaty: jelenie, tapiry, jaguary, pumy, węże, krokodyle, żółwie oraz wiele gatunków ptaków. Najbardziej znany i barwnie upierzony kwezal uznany został za herb państwa.

Gwatemala posiada najwyższy odsetek ludności indiańskiej wśród krajów Ameryki Środkowej (45%). Są to głównie Indianie Maya –Quiche. Drugą tak liczną grupę stanowią Ladinos tj. Metysi i Indianie mówiący tylko w języku hiszpańskim. Niewielki jest udział ludności białej, Murzynów i Azjatów.

Najlepszą porą do wycieczki po Gwatemali są miesiące suche od listopada do kwietnia.

Na nizinie Peten i na wybrzeżu karaibskim występuje klimat równikowy wilgotny. Wybrzeże pacyficzne znajduje się pod wpływem monsunów, a w górach zaznacza się piętrowość klimatyczna.

Zapraszamy Gwatemala wakacje z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116