Lombok – Indonezja

Lombok wakacje wczasy Indonezja

lombok wczasy

Lombok wycieczki wakacje Indonezja
Lombok wycieczki wakacje Indonezja

Lombok wakacje Informacje ogólne

Wyspa Lombok położona na wschód od Bali jest bardziej konserwatywna, nieskomercjalizowana i żyje własnym powolnym rytmem. O Lombok mówi się, że jest jak Bali kilkadziesiąt lat temu, nie ma tu tak wielu turystów, panuje spokój i cisza. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku i znaleźć przygodę.
Lombok znany jest przede wszystkim z pięknych, piaszczystych i dziewiczych plaż oraz krystalicznie czystych wód, ale znaleźć tu można również ciekawe miejsca do obejrzenia – świątynie islamskie i hinduskie, stare pałace, tradycyjne wioski rdzennej ludności Sasaków znane z garncarstwa i tkactwa.
Powierzchnia Lomboku wynosi 4.7 tys. km², niewiele mniej niż Bali, a w krajobrazie dominuje łańcuch 13 szczytów z najwyższym wulkanem Indonezji Gunung Rinjani (3.726 m n.p.m.), kryjącym w kalderze jezioro.
Liczba mieszkańców wynosi ok. 2,5 mln, z czego ponad 90 % to Sasakowie, a reszta to Balijczycy, Bugi. Chińczycy, Jawajczycy i Arabowie. Religią dominującą na wyspie jest islam, jednak widoczne są również wpływy balijskie.
Pomiędzy Bali i Lombok przebiega ekologiczna granica, tzw. Linia Wallace’a, która rozdziela odrębne typy klimatu, a przede wszystkim fauny i flory. Na Bali jest ona bardziej azjatycka, zaś na Lombok – australijska.
Niedaleko zachodniego wybrzeża znajdują się koralowe wysepki Gili, otoczone rafami koralowymi. W tutejszych wodach spotkać można niezwykłe bogactwo ryb oraz żółwi stwarzając doskonałe warunki do snorkelingu i nurkowania.

Hotele skupione się na Lombok głównie w zachodniej części wyspy, przy plaży Senggigi – najbardziej rozwiniętej turystycznie oraz na południu wyspy przy plaży Kuta, która jest jedną z najpiękniejszych na Lombok.

Zapraszamy Lombok wakacje, wycieczki, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116