Malediwy wakacje

Malediwy ekskluzywne wycieczki. Malediwy wczasy

Malediwy wakacje Informacje ogólne

MALEDIWY położone są na Oceanie Indyjskim, ok. 650 km na południowy zachód od Sri Lanki. Archipelag 1190 koralowych wysp tworzy 26 naturalnych atoli, które administracyjnie podzielone są na 19 atoli ze stolicą w Male. Malediwy rozciągają się na przestrzeni 823 km z północy na południe i 130 km z zachodu na wschód. Jedynie 200 wysp jest zamieszkałych przez lokalną ludność, a na kilkudziesięciu z nich znajdują się hotele.

Ludność Malediwów liczy ok. 350 tys. osób, są to głównie potomkowie Arabów, Malajów i Syngalezów, ich główną religią jest Islam. Język urzędowy to malediwski (divehi), jednak w większości miejsc mówi się w jęz. angielskim.

Piękno archipelagu znane jest na całym świecie, dlatego wyjazdy na Malediwy cieszą się niesłabnącą popularnością. Setki wysepek porośniętych tropikalną roślinnością z uroczymi białymi plażami, wyglądają z wyjątkowo krystalicznych wód Oceanu Indyjskiego. Niezwykłe bogactwo ryb i raf koralowych, spokój, fantastyczne laguny i plaże przyciąga tysiące turystów, szukających wypoczynku na jednej z zagubionych wysepek.

Najlepszą porą na wycieczki na Malediwy są miesiące od listopada do kwietnia. Średnie temperatury powietrza osiągają 29 – 32°C, temperatura wody często przekracza 26°C

Malediwy do wymarzone miejsce na wakacje zarówno dla osób kochających słońce i plażę jak i aktywny wypoczynek w zakresie sportów wodnych: windsurfing, snorkeling, narty wodne, kajaki, łódki, żaglówki, skutery wodne, rowery wodne, połowy dalekomorskie, nurkowanie.

Atrakcje

Nurkowanie, żeglowanie, sporty wodne…

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116