Wenezuela

Wenezuela wakacje Informacje ogólne

 Wenezuelczycy mówią o swoim kraju, że to „Najlepiej strzeżony skarb Karaibów”.

WENEZUELA to nie tylko najpiękniejsze kobiety na  świecie, najwyższy wodospad, najstarsze formacje górskie, najtańsza benzyna…  Bogactwo przyrody i różnorodność kulturowa stanowią o niezwykłości tego kraju karaibskiego, andyjskiego i amazońskiego zarazem. Warto zakosztować tych smaków.

Pierwsze zetknięcie Europejczyków  z kontynentem Amerykańskim  dokonało się podczas  trzeciej wyprawy Kolumba. Kiedy zarzucono kotwice przy półwyspie Paria, leżącym na wschodnim wybrzeżu Wenezueli,  Kolumb oczarowany pięknem krainy jaką ujrzał i przyjaznością jej mieszkańców, ochrzcił ją mianem  „Ziemia łaski”, nieświadom jeszcze, że odkrył „Nowy Świat”.
Społeczności Indiańskie zamieszkiwały tereny Wenezueli od ponad 16 tys. lat przed „odkryciem” plemiona  Arawaków i Karaibów wyszły z dżungli amazońskiej aby rozwijać swoją cywilizację i walczyć o dominacje na całych Karaibach.
Od czasu podboju na tej ziemi rodziły się kolejne pokolenia białych potomków konkwistadorów, a także wyrastały kolejne generacje czarnych mieszkańców Afryki, sprowadzanych do okrutnej niewolniczej pracy. To właśnie na styku tych trzech kultur, na zawsze połączonych na ziemi amerykańskiej, powstał Nowy Świat. Jego „odkrycie” wciąż się dokonuje i być może nigdy się nie zakończy.
Dzisiejsza Wenezuela jest republiką z ponad 25 milionami mieszkańców żyjącymi na terenie 916 tys. km² powierzchni.
Położenie Wenezueli daje jej statut kraju Karaibskiego, Andyjskiego, Amazońskiego i między tymi trzema biegunami, również równinnego.
Niezwykła różnorodność ziemi, kultury i tradycji wciąż przyciąga odkrywców. Przyjazny klimat, bogata flora i fauna, świetne warunki do uprawiania kitesurfingu, windsurfingu, nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej stwarzają wymarzone warunki dla każdego.
Wenezuela leży w strefie klimatów równikowych z łagodną porą deszczową, która trwa tu od maja do października. Wahania temperatur w ciągu roku są niewielkie.
Roślinność jest tu bardzo urozmaicona. Wiecznie zielone, wilgotne lasy równikowe pokrywają 34% terytorium, poza tym występują tu sawanny, lasy liściaste i iglaste. W obszarach suchych znaleźć można formacje kserofilne i półpustynne, wysokie partie gór porasta formacja paramo, a na wybrzeżu występują lasy mangrowe.

Atrakcje

Delta Orinoco, najwyższy wodospad świata, piękne widoki

Zapraszamy Wenezuela wakacje, wycieczki, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116