Seszele

Ekskluzywne wczasy Seszele
Seszele wycieczki nurkowanie
Seszele wycieczki indywidualne
Seszele wczasy Seszele nurkowanie wakacje

Seszele wakacje Informacje ogólne

Archipelag Seszeli położony na Oceanie Indyjskim na wysokości równika, około 1.600 km na wschód od Afryki. Ze względu na zachwycające krajobrazy oraz pochodzenie, uważany jest za wyjątkowy. W jego skład wchodzi 115 wysp, z których część o wyżynno-górzystym charakterze jest pochodzenia wulkanicznego natomiast pozostałe płaskie i piaszczyste są pochodzenia koralowego.

Jedynie 33 wyspy z całego archipelagu są zamieszkałe. Największe z nich to Mahe ze stolicą Victoria, następne według kolejności to Praslin, Silhouette oraz La Digue.
Pierwszymi, którzy dotarli w X wieku na wyspy byli według przekazów kupcy arabscy natomiast pierwsze pisane źródła dotyczące wysp pochodzą od portugalskich żeglarzy z 1505 roku. Przez dziesiątki lat z wysp korzystali piraci, w 1756 roku Francja przejęła kontrolę nad nimi i nadała nazwę Seychelles pochodzącą od nazwiska ministra finansów na dworze króla Ludwika XV J.M. de Seychelles. Od 1794 roku wyspy były okupowane przez Brytyjczyków, by po wojnach napoleońskich przejść pod ich całkowitą władzę. W 1976 roku Wielka Brytania przyznała Seszelom niepodległość. Proces demokratyzacji rozpoczął się w 1993 roku, kiedy odbyły się pierwsze wybory. Ludność Seszeli to głównie Kreole – potomkowie kolonizatorów francuskich oraz inne grupy etniczne – Hindusi, Malgasze. Zróżnicowane pochodzenie ludności stworzyło ciekawą i wielobarwną kulturę o korzeniach europejskich, afrykańskich, hinduskich i polinezyjskich.

Podstawą gospodarki Seszeli jest turystyka, w której zatrudnionych jest 70% ludności. Bardzo ważną gałęzią gospodarki jest także przetwórstwo ryb jak również uprawa i eksport tytoniu, cynamonu, goździków.

Seszele przyroda

Seszele to niezwykle finezyjna i perfekcyjna kompozycja krajobrazu – białych piaszczystych plaż, szafirowych wód oceanu i barwnej tropikalnej roślinności. Według badań Banku Światowego wyspy są ojczyzną co najmniej 15 gatunków ptaków, 3 ssaków, 30 gadów i płazów oraz kilkuset gatunków ślimaków, owadów, pająków i innych bezkręgowców nie występujących nigdzie indziej. Prócz tego w wodach żyje 900 gatunków ryb, spośród których jedna trzecia jest powiązana z rafami koralowymi. Często można także spotkać żółwie lądowe i morskie.

Archipelag zachwyca turystów z całego świata.

Zapraszamy Seszele wakacje, wycieczki, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116