Mauritius

Mauritius egzotyczne wakacje
Mauritius wczasy
Wakacje Mauritius wczasy indywidualne

Mauritius wakacje Informacje ogólne

Republika Mauritius –wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim około 850 km na wschód od wyspy Madagaskar. Wyspa stanowi część archipelagu Maskarenów, do którego zaliczają się także wyspy Reunion (zamorski departament Francji), St. Brando, Rodrigues oraz Agaleja. Nadzwyczaj ciekawą i urozmaiconą rzeźbę terenu na wyspie Mauritius (65 km długości i 48 km szerokości) utworzyły liczne, mające miejsce kilka milionów lat wstecz, erupcje wulkanów. Turkusowa laguna z rafą koralową wokół całej wyspy, piaszczyste białe palże na nadbrzeżnych równinach i wulkaniczne, majestatycznie wyniosłe góry w środkowej części wyspy tworzą malowniczy krajobraz. Mauritius, zajmuje czwarte miejsce na liście największych wysp świata.

Pierwsze wzmianki o wyspie Mauritius pochodzą ze źródeł arabskich z X w. n.e., jednak udokumentowane informacje mówiące o przybyciu Portugalczyków, na niezamieszkałą jeszcze wyspę, pochodzą dopiero z 1512 roku. Obecną nazwę wyspie nadali Holendrzy, na cześć księcia Nassau- Maurycego Orańskiego, kiedy w latach 1596- 1710 zajmowali wyspę. Przez kolejne około 100 lat, do 1814 roku, wyspą rządzili Francuzi. Tego roku, w Paryżu, na mocy traktatu pokojowego przekazali władzę Brytyjczykom. Mauritius pełną niepodległość uzyskał w 1961 r., a republiką stał się w 1992 roku.

O wyjątkowości wyspy stanowi różnorodność kulturowa – wielobarwna mieszanka etniczna (Hindusów, Chińczyków, Europejczyków, Malgaszy, Tamilów, Arabów) pełna wzajemnego szacunku i tolerancji wobec swoich tradycji, zwyczajów i religii.

Podstawą gospodarki Mauritiusa jest turystyka, przemysł tekstylny, uprawa trzciny cukrowej i przypraw. Wyspa kusi turystów z całego świata, przyciąga tych, którzy pragną wziąć ślub za granicą lub po prostu spędzić niezapomniane wakacje. Mauritius turystów przyciąga swoimi nietuzinkowymi plażami, widokami oraz gościnnością tubylców jak również serwisem hotelowym, który uważany jest za najlepszy na świecie.

Zapraszamy Mauritius wycieczki, wakacje, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116