Chile wakacje

Chile wakacje
Chile wycieczki
Chile wycieczka objazdowa

Chile wakacje informacje ogólne

Chile położone jest w Ameryce Południowej i rozciąga się pasem na zachodnim wybrzeżu Oceanu Spokojnego pomiędzy Andami a Wybrzeżem Pacyfiku. Stanowi ono najdłuższy kraj świata – rozciągłość południkowa wynosi ok. 4300 km, natomiast największa szerokość terytorium wynosi 468 km. Na północy graniczy z Peru i Boliwią, na wschodzie z Argentyną, a na południu i zachodzie granicę wyznacza wybrzeże Oceanu Spokojnego. W Chile, w Ziemi  Ognistej znajduje się przylądek Horn.

Do Chile należy także około 300 przybrzeżnych wysp, wśród których najbardziej znaną jest Wsypa Wielkanocna. Szczyty wulkanów pokryte śniegiem, skaliste szczyty Andów, głębokie wąwozy, pustynie, błękitne lodowce, piaszczyste plaże i turkusowe jeziora tworzą bardzo atrakcyjny zróżnicowany krajobraz tego kraju. Chile należy do obszarów aktywnych sejsmicznie.

Stolicą kraju jest zurbanizowane Santiago de Chile, ale na południu kraju dominuje wiejski krajobraz. Współczesną ludność Chile stanowią głównie osoby pochodzące z wymieszania emigrantów hiszpańskich z miejscową ludnością – Metysi stanowią 65% ogółu społeczeństwa. Miasta i osady w krajobrazie Chile są o wiele skromniejsze i uboższe niż w innych krajach latynoamerykańskich, gdzie istniała prężna polityka kolonialna. Liczne trzęsienia ziemi, powodzie wielokrotnie niszczyły budowle i nie zachęcały do tworzenia bardziej trwałych dzieł architektonicznych.

Zapraszamy Chile wakacje, wycieczki, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116