Bali – Indonezja

wczasy Bali wycieczki
Indonezja Bali wycieczki Jimbaran
wczasy Bali wycieczki
wczasy Bali wycieczki

Bali wakacje Informacje ogólne

Wyspa Bali należąca do Archipelagu Małych Wysp Sundajskich położona jest na wschód od Jawy, od której dzieli ją cieśnina o szerokości 3 km.
Niepowtarzalne piękno wyspy, łagodny klimat, wiecznie zielone tarasy ryżowe, piękne piaszczyste plaże, wyjątkowo barwne tradycje religijne oraz tysiące świątyń sprawiły, że uznawana jest za jedno z najbardziej magicznych miejsc na świecie. Premier Indii Pandita Nehru nazwał wyspę „porankiem świata” i żaden komplement nie przewyższył jego słów.
Bali nazywana jest Wyspą Bogów lub Wyspą Tysiąca Świątyń. Trudno jest zliczyć wszystkie świątynie na wyspie, spotyka się je na każdym kroku i z pewnością są ich tysiące. Są one w stylu i architekturze jedyne w swoim rodzaju i charakterystyczne tylko dla Bali, która jest głównym ośrodkiem hinduizmu w Indonezji. Religia hinduizmu w połączeniu z miejscowymi wierzeniami animistycznymi tworzy niepowtarzalną i oryginalną mieszankę, a barwne tradycje są wciąż żywe i widoczne na każdym kroku, będąc jedną z największych atrakcji wyspy.
Powierzchnia Bali wynosi 5,4 tys. km², jej szerokość ze wschodu na zachód to 80 km, a z północy na południe 145 km. Bali to wyspa wulkaniczna, jest tu 6 wulkanów sięgających ponad 2.000 m n.p.m., 2 z nich są aktywne. Najwyższym wulkanem jest Gunung Agung 3.142 m n.p.m. uważany przez miejscowych za siedzibę bogów.
Ponad 3 mln mieszkańców Bali utrzymuje się głównie z upraw ryżu i turystyki, poza tym uprawiane są kawa, goździki, banany, mango cynamon i wanilia. Stolicą wyspy jest Denpasar, a głównymi ośrodkami turystycznymi są na południu wyspy Nusa Dua, Tanjung Benoa i Sanur na wschodnim wybrzeżu oraz Kuta i Jimbaran na wybrzeżu zachodnim.

Atrakcje

Świątynie, rafting, nurkowanie

Zapraszamy Bali wakacje, wycieczki, wczasy, podróże z TOP TRAVEL!

© Copyright - TOP TRAVEL
ul. Foksal 12/14, 00-366 Warszawa, mazowieckie | tel. +48 22 892 93 00 (02, 03), e-mail: info@toptravel.pl | NIP: 525-23-81-116